Minu uus kõrvalsuund

Esialgu ühine koht kõigile maailma müntidele. Hiljem võib-olla jagab laiali (Venemaa eraldi jne)
Vasta
margusmaki
Kroon
Postitusi: 162
Liitunud: 28 Jaan 2021, 17:37

Minu uus kõrvalsuund

Postitus Postitas margusmaki » 10 Apr 2021, 14:23

Otsustasin silmaringi laiendamiseks paar albumilehte täita EW-ga seotud riikide müntidega.

Mõtte, nimekirja ja aastad võtsin siit:

Eesti Vabariigi tunnustamise ja diplomaatiliste suhete kehtestamise kronoloogia 1918-1940

Ei uskunud et nii vaevaline on see tegevus konkreetsete aastaarvudega. Tänu esimesele maailmasõjale täpselt sellel ajal lagunevad ja tekivad mustmiljon uut riiki, münte ei vermita selle aastaarvuga, arusaadamatu mis raha üldse kasutusel on või siis korralikus säilivuses münt mis oleks vaja, maksab müstilise summa jnejne krdi ikaldus.
Alustuseks kasvõi 1920 Venemaa, siiani mõtlen mis münt panna. Keegi targem oskab soovitada või teab mis Venemaa mündid olid taskus Vene delegatsioonil kui nad Veebruaris Tartus kirjutasid alla rahulepingule ja said nendega jäätist osta Petrogradis?

Ühisest nimiväärtusest loobusin ja alandasin ka latti Fine kanti, et panen mõnesaja euriga kogu kokku ja et XF või UNC ei pankrotistaks esialgu.

Vaadates mõnda vasejunni siis õppisin veel ära, et tark ei torma ja kombinatsioon ilus, hea ja odav kahjuks ei kehti kusagil siin maailmas :D

Ütleks et ei ole väga lihtne ülesanne aga selle eest piisavalt põnev ja kõik soovitused vms on teretulnud.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Minu uus kõrvalsuund

Postitus Postitas muhfff » 10 Apr 2021, 15:44

margusmaki kirjutas:
10 Apr 2021, 14:23
Keegi targem oskab soovitada või teab mis Venemaa mündid olid taskus Vene delegatsioonil kui nad Veebruaris Tartus kirjutasid alla rahulepingule ja said nendega jäätist osta Petrogradis?
Kõige tõenäolisem on, et kui neil üldse münte kaasas oli, siis neil oli tsaari kulda.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

margusmaki
Kroon
Postitusi: 162
Liitunud: 28 Jaan 2021, 17:37

Re: Minu uus kõrvalsuund

Postitus Postitas margusmaki » 28 Apr 2021, 21:37

Vahekokkuvõte (enda jaoks) 🙂

Kõikide riikide sama ajajärgu/riigikorra mündid koos. Nüüd aeg hakata ilusamate asjade vastu välja vahetama. Tegelt sõna ilus on vale, esimene kriteerium - münt peab olema üle 30mm ( heheee jaja tüüpiline tilulilu vend, saan aru) siis alles vaatan säilivust, alates VF, ja nagu ma ütlesin siis ei ole tegemist kasumiprojektiga, minu hobi viimased 4 kuud on ca 1000 eur kuus, nüüd plaan et üks münt per kuu aga ilus + sama aasta MNH mark ja võimalusel postkaart. Huuh, ausalt, huvitav, silmaring värgid särgid ja paganama raske.

Tervitades,
Margus

margusmaki
Kroon
Postitusi: 162
Liitunud: 28 Jaan 2021, 17:37

Re: Minu uus kõrvalsuund

Postitus Postitas margusmaki » 28 Apr 2021, 22:02

Eesmärk on füüsiline presentatsiooniline "whitman tüüpi album" aga koos markide ja postkaardiga, üks leht A3 nt pühendatud sellele teemale.
pdf versiooni kompotist münt, mark, postkaart, kerge selgitav tekstiga teen AlbumEasyga, väga super proge arvutile,
https://www.thestampweb.com/albumeasy

Vasta