Numisbalt 13.12.

Tead mõnda huvitavat üritust? Anna teada!
Suletud
mvahtra
Viiekroonine
Postitusi: 950
Liitunud: 21 Veebr 2012, 11:15

Numisbalt 13.12.

Postitus Postitas mvahtra » 12 Dets 2020, 21:00

Homme siis Baltikumi osa algusega kell 11.00

https://auction.numisbalt.com/

Kasutaja avatar
Huviline007
Viiekroonine
Postitusi: 737
Liitunud: 25 Juun 2019, 21:40

Re: Numisbalt 13.12.

Postitus Postitas Huviline007 » 12 Dets 2020, 22:56

Selle konkreetse oksjoni tänase päeva kohta on mul üks küsimus teadjatele, müntide kohta mida ma ei kogu. Kas allpooltoodud pildil toodud oksjoni tulemuse müügihinnas oldi optimist või sai keegi täna oma mündist lahti kordades alla oodatud hinda ja kellelgi olid varakult jõulud?
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha.

mvahtra
Viiekroonine
Postitusi: 950
Liitunud: 21 Veebr 2012, 11:15

Re: Numisbalt 13.12.

Postitus Postitas mvahtra » 13 Dets 2020, 10:47

Ju siis polnud kahte soovijat,kes hinna oleks ülesse ajanud. Ma ise jälgisin huvi pärast Hollandi karbistatud taalreid ,millest mõned olid TOP POP -kõik läksid alumise prognoositud hinnaga või alla selle. Aastalõpp,Covid,täiskuu jne. Heameelt teeb aga, et EW karbimüntide hinnad on juba üle "keskmise"...

aldok2
Viiekroonine
Postitusi: 930
Liitunud: 23 Aug 2015, 08:44

Re: Numisbalt 13.12.

Postitus Postitas aldok2 » 13 Dets 2020, 11:10

Ma ei soovitaks üldse oksjonimajade prognoositud hindu vaadata. Vahel on tõesti nii, et alghinnad on naeruväärsed ja prognoositud hinnad on oksjonimaja aus hinnang reaalsele turuhinnale. Kuid samahästi võib tegu olla lihtsalt turundusega, kus poolteadlikule ostjale püütakse luua pettekujutlust turuhinnast, millel pole reaalse turuga vähimatki seost. Sealt saab huviline siis hakata igasuguseid allahindlusprotsente arvutama, kuid kuna baas võib olla valitud meelevaldselt, siis nende järgi toimimisel võib ostja haledalt orki lennata. Lisaks on vaatamata globaliseerumisele siiski säilinud teatud erinevused turuhindades sõltuvalt sellest, kus mingit asja müüakse. See tähendab, et isegi kui oksjonimaja hinnang peegeldab turuhinda oma asukohariigis, ei ole selle hinnaga mingis teises kohas (nt Eestis) midagi peale hakata. Lõpuks pole ka oksjonimaja ilmeksimatu ja ei pruugi lihtsalt turgu tunda - haruldasematel asjadel ei olegi kindlat turuhinda ja hind kujunebki oksjonil. Kõige kindlam on jälgida reaalseid müüke ja jätta igasugused muud hinnad astroloogidele, nõidadele ja pühapäevakogujatele diskuteerimiseks.
Viimati muutis aldok2, 13 Dets 2020, 23:54, muudetud 1 kord kokku.

aldok2
Viiekroonine
Postitusi: 930
Liitunud: 23 Aug 2015, 08:44

Re: Numisbalt 13.12.

Postitus Postitas aldok2 » 13 Dets 2020, 11:29

https://www.biddr.com/auctions/numisbal ... &l=1107836
https://www.ma-shops.co.uk/gornymosch/item.php?id=256

Numisbalti münt tundub olevat kahjustatud. Võimalik, et sellest ka odavam hind. Sama münt käis Numisbalti oksjonilt juba varem läbi palju kallima hinnaga. Et nii kiiresti uuesti oksjonile tagasi tuli, võib (aga ei pruugi) olla märk sellest, et eelmine müük ei olnud reaalne, vaid puhas turundus. MA Shopis müüdi sarnast münti 4200 euroga. MA Shopi hinnad on vahel küll ülepaisutatud ja mündid seisavad seal aastaid, kuid kogu senise teadmise valguses ei teinud ostja kehva diili, eeldusel, et kriimud-löögid ei ole probleemiks.

mvahtra
Viiekroonine
Postitusi: 950
Liitunud: 21 Veebr 2012, 11:15

Re: Numisbalt 13.12.

Postitus Postitas mvahtra » 13 Dets 2020, 12:20

Numisbaldis võis ka olla ,et münti ei ostetud välja või tagastati. Praegustel oktjonitel on "Lot sold as is. no returns" ,ennem sellist kirjet polnud...

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Numisbalt 13.12.

Postitus Postitas mart » 14 Dets 2020, 12:30

mvahtra kirjutas:
13 Dets 2020, 12:20
Numisbaldis võis ka olla ,et münti ei ostetud välja või tagastati. Praegustel oktjonitel on "Lot sold as is. no returns" ,ennem sellist kirjet polnud...
"Lot sold as is. no returns" tähendab tavaliselt, et oksjonimaja ei osta seda tagasi, mis tähendab vähemalt seda, et nad pole pädevad antud eseme originaalsust hindama
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Suletud