6. mai 2018 - Tagadi laat

Tead mõnda huvitavat üritust? Anna teada!
Suletud
Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

6. mai 2018 - Tagadi laat

Postitus Postitas muhfff » 09 Apr 2018, 09:03

Vanavarahuviliste kevadine tippsündmus.

6. mai 2018, 8:00 - 14:00

http://unic-moto.ee/tagadi-restauraatorite-paev/
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: 6. mai 2018 - Tagadi laat

Postitus Postitas mart » 09 Apr 2018, 09:59

Seejuures on omapärane seis mai lokaalsündmuse - "Vene kooli laadaga", mis varem oli klassikalis-põikpäiselt Tagadiga (mõni teab ka kui "Kurtna laat") samal päeval=ajal, märtsis ikkagi tõsteti pühapäevalt laupäevale, 5.maile, mis on ka "Vene kooli laata" korraldava Huvitava Maailma näoraamatus:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
(NB! pildil on IT-valdkonna üllatusmuna :D)

Mul jäävad mõlemad seekord ära, jätan Tagadi "tonnkilomeetrite" läbitöötamise juba mitmendat aastat puutumata ja 2 eurot on vahel krdi suur raha, et seda varem eimillegi eest ära anda
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: 6. mai 2018 - Tagadi laat

Postitus Postitas muhfff » 09 Apr 2018, 22:29

Ma pole ka Tagadist viimastel aastatel midagi saanud. Aga loodan, et vähemalt ilm on ilus, saab värsket õhku hingata ja imestada, mis "kola" on üldse maamuna peal olemas.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Allan
Topeltkroon
Postitusi: 265
Liitunud: 28 Apr 2017, 20:47

Re: 6. mai 2018 - Tagadi laat

Postitus Postitas Allan » 06 Mai 2018, 15:57

Huvi pärast küsin, et kas keegi üldse leidis sealt täna midagi? Ilm oli küll ilus aga mina nägin ainult samu müüjaid ja nigelat valikut. Olukord tundus veel kesisem kui eelmine aasta. Ühte ilusat Laulupidu küll nägin aga seda poleks ka mõtet karpi olnud panna.
Peamiselt huvitavad mind täna Eesti Wabariigi vigamündid.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: 6. mai 2018 - Tagadi laat

Postitus Postitas muhfff » 06 Mai 2018, 17:26

Jah, samad müüjad, sama kaup. Aga üllataval kombel tegin lausa kolm ostu.

Kuna ma läksin väga madalate ootustega, siis tegin "meeleheiteostu" kohe alguses ära. Elu diili ei teinud, mündid pole kah kindlasti karbiväärilised (no ütleme otse välja, suht rapped), aga hind oli enam-vähem normaalne ja mõni münt võib kodus ju selline ka olla, mida "näppida" julgeb. Hea servasid teinekord võrrelda.




Järgmine ost oli selline, et raske oli ei öelda. 1 euro eest võib võtta küll. See münt on mõnel optimistlikul hetkel isegi karbivääriline. Aga peab seda natuke atsetoonis leotama.



On selline film, et "kui sa ehitad, siis nad tulevad". Paistab, et müntide puhul kehtib sama idee, et kui sa ostad, siis nad satuvad su teele. Enivei, päeva parima ostu, kaks Narva koduraha tegin natuke enne ära minekut.

Esiteks, väike kvaliteediparandus olemasolevale kodurahale - 8 naela musta leiba, kitsa kaheksaga versioon. Kõhutunde järgi neljast erimist kõige haruldasem.


Teine 8 naela musta leiba, väikese F-i ja kandilise Tš-ga versioon. Samasugune mul varasemast juba olemas, aga see on löödud väga katkise templiga. Mõrad jooksevad üle pinna. Kui muud pole kogusse panna, siis raskel ajal abiks seegi!




Ja ühte päris kena ostu mulle näidati ka, nii et midagi seal siiski leidus.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Suletud