Ettepanekud foorumi arendamiseks ja senised edusammud

Registreerumisinfo ja probleemide vältimiseks paneme ka reeglid paika
Vasta
Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1624
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: Ettepanekud foorumi arendamiseks ja senised edusammud

Postitus Postitas Andvari » 15 Jaan 2021, 13:49

Whoop kirjutas:
15 Jaan 2021, 12:33
Liitusin hiljuti selle foorumiga ning ütlen ausalt, et ei mõista, miks on siin nii palju piiranguid ilma kasutajata külalistele. Kui mul pole kasutajat siis ei saa ma enamikke teemasid isegi vaadata. Samas kui tahaksingi kõigepealt näha kas see foorum on midagi minule. Lisaks ei saa ma seda lihtsalt lugeda, vaid pean lisasammuna alati sisse logima.

Minu ettepanek oleks vaatamiste piirangud maha võtta, nii äkki leiab rohkem inimesi selle foorumi üles.
Mina seda ettepanekut ei toeta. Siin foorumis on väga palju väga head ja väärt infot (eks kräppi on ka). Miks me peaks seda lihtsalt nii sama jagama kõigile? Samuti ei mõista ma mida tähendab lisasammuna sisselogimist? Lubad sisselogimis andmed meelde jätta ja alati oled sees, kui foorumi lehele sisened.

Kasutaja avatar
Astra
50 senti
Postitusi: 79
Liitunud: 21 Veebr 2020, 15:14

Re: Ettepanekud foorumi arendamiseks ja senised edusammud

Postitus Postitas Astra » 15 Jaan 2021, 16:03

Ilma sisselogimisteta oleks veebirobotitel see foorum väga lihtne ära rikkuda.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Ettepanekud foorumi arendamiseks ja senised edusammud

Postitus Postitas muhfff » 16 Jaan 2021, 00:34

Whoop kirjutas:
15 Jaan 2021, 12:33
Liitusin hiljuti selle foorumiga ning ütlen ausalt, et ei mõista, miks on siin nii palju piiranguid ilma kasutajata külalistele. Kui mul pole kasutajat siis ei saa ma enamikke teemasid isegi vaadata. Samas kui tahaksingi kõigepealt näha kas see foorum on midagi minule. Lisaks ei saa ma seda lihtsalt lugeda, vaid pean lisasammuna alati sisse logima.

Minu ettepanek oleks vaatamiste piirangud maha võtta, nii äkki leiab rohkem inimesi selle foorumi üles.
Teretulemast foorumisse!
Tegelikult on ainult üks piirang - tuleb sisse logida : )

Mõned põhjused, miks see nii on, on juba eespool välja toodud. Lisaks mind huvitab, palju reaalselt mündifoorumil huvilisi on (eriti oliline oli see algusaastatel, et näha, kas üleüldse kellelgi asja vastu huvi on) ja registreeritud kontod julgustavad ka inimesi rohkem postitama.
Nii et see poliitika lähiaastatel kindlasti ei muutu.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Ettepanekud foorumi arendamiseks ja senised edusammud

Postitus Postitas mart » 16 Jaan 2021, 11:00

muhfff kirjutas:
16 Jaan 2021, 00:34
Nii et see poliitika lähiaastatel kindlasti ei muutu.
nihutaks seda horisonti saja aasta võrra...

inimesed peaks olema juba harjunud, et kui tahad korralikku infot saada, tuleb konto teha ja erinevalt facebooki gruppidest registreerimine ei vaja täiendavat ülekinnitust
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Kasutaja avatar
fengarm
Topeltkroon
Postitusi: 362
Liitunud: 25 Apr 2011, 16:28

Re: Ettepanekud foorumi arendamiseks ja senised edusammud

Postitus Postitas fengarm » 09 Apr 2021, 12:51

Kui kusagil saab nii seadistada, siis minu meelest võiks postitustesse pandud lingid avaneda brauseri uuel kaardil. Hetkel peab pidevalt meeles pidama "paremklikk lingil > open in new tab", et link ei viiks foorumist täiesti välja. Kuna suurem osa internetist on juba ammu uue kaardi põhimõtte omaks võtnud, kipub see n-ö skeemitamine meelest minema.

/// paistab, et varem on see muudatus juba korra tehtud, aga ilmselt foorumi kolimisega seoses on asjad algsätetesse tagasi läinud.
Kogun vanemaid Eesti aladel käibinud münte ning Rootsi kuld- ja hõbemünte.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Ettepanekud foorumi arendamiseks ja senised edusammud

Postitus Postitas muhfff » 09 Apr 2021, 14:08

Hmm... see läks ilmselt kaduma mõne foorumi tarkavara uuendamise käigus. Mingeid faile peab käsitsi muutma selleks ja tarkvarauuendus kirjutab need failid jälle üle.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Ettepanekud foorumi arendamiseks ja senised edusammud

Postitus Postitas muhfff » 11 Mär 2023, 19:31

Kuna mulle kurdeti, et foorumi otsing ei taha enam kuigi hästi otsida, siis ma reindekseerisin otsingumootori ja see peaks nüüd natuke paremini töötama. Kuni järgmise korrani... :D
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

121
Topeltkroon
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Okt 2020, 21:50

Re: Ettepanekud foorumi arendamiseks ja senised edusammud

Postitus Postitas 121 » 12 Mär 2023, 13:23

Kas jutumärkidega otsimine ei saaks välja anda täpselt selliseid tulemusi täpselt sellises sõnade järjestuses nagu otsingusse kirjutada? Näiteks kui kirjutan "10 marka 1925", siis näitab kõikvõimalikke tulemusi, kus on mainitud ainult ühte neist, näiteks mingit suvalist 1925 aasta münti. Kui panna otsingusse 10 marka 1926, siis ei tule üldse tulemusi, sest : Järgnevaid sõnu sinu otsingus ignoreeriti, sest nad on liiga tavalised

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Ettepanekud foorumi arendamiseks ja senised edusammud

Postitus Postitas muhfff » 12 Mär 2023, 18:27

Täpse fraasi otsimist kahjuks ei ole. Võib-olla on võimalik foorumile kuidagi mingi lisaplugin installida, aga pole senimaani isegi mõelnud selle peale.

Aga üks väike häkk, mis võib elu lihtsamaks teha.
Google'i otsinguindeks on kindlasti parem ja võimsam, kui foorumi oma. Google'ist on võimalik otsida ka ainult teatud lehekülgedelt. Näiteks saab otsida
"10 marka 1926" site:cotco.ee

See annab siis erinevad lingid erinevatele teemadele cotco.ee lehel, kus on mainitud fraasi "10 marka 1926"
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
Astra
50 senti
Postitusi: 79
Liitunud: 21 Veebr 2020, 15:14

Re: Ettepanekud foorumi arendamiseks ja senised edusammud

Postitus Postitas Astra » 19 Mär 2023, 13:58

Ahhoi

Olen mõnda aega pidanud nautima ühe hüperaktiivse sxxapritsi postitusi oma privasse. Minu soovist, et ma ei soovi temaga lävida, ei suuda ta aru saada. :shock:

Lahendust otsides sain juhendi kuidas selline kirjasõber vaigistada, ehk on kellelgi veel sellest abi. :)

Juhend ise on siin:

"Üks võimalus on kindlatelt inimestelt tulnud kirjad automaatselt kustutada.
Vasakul pool on valik "Reeglid, kaustad ja seaded".
Sealt saab luua reegli. Kui... siis valikuaknast "Saatja" [nupp Järgmine], "on nagu" [nupp Järgmine], <sisesta sobiv nimi> [nupp Järgmine] valikuaknast "Kustuta sõnum" [nupp Lisa reegel].
See peaks kõik sõnumid teatud saatjalt automaatselt ära kustutama."

Toomas

Vasta