Belgia patagon 1666

Esialgu ühine koht kõigile maailma müntidele. Hiljem võib-olla jagab laiali (Venemaa eraldi jne)
Vasta
Grivennik
Kroon
Postitusi: 109
Liitunud: 24 Mai 2011, 17:07

Belgia patagon 1666

Postitus Postitas Grivennik » 06 Veebr 2016, 16:55

Tere-tere!

Tänu kaasfoorumlasele Andvarile sain endale ühe ilusa hõbemündi, mida olen kaua otsinud,kuid pole Eestis kuskil ka ühesgi oksjonikeskkonnas näinud, seega sain selle Saksamaalt tellides! Tegu on suurima mündiga, mis minu kogus on, läbimõõt 42mm ja kaal 27 grammi.

Tänud veelkord Andvarile, kes mind selles aitas!

Pilt



Pilt


http://www.ma-shops.com/sesambestcoins/ ... 26&lang=en
Viimati muutis Grivennik, 06 Veebr 2016, 17:21, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5012
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Belgia patagon 1666

Postitus Postitas muhfff » 06 Veebr 2016, 17:10

See münt siis (peale vajutades näeb suuremalt):
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5012
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Belgia patagon 1666

Postitus Postitas muhfff » 06 Veebr 2016, 17:12

Ja õnnitlen kena ostu puhul!
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Grivennik
Kroon
Postitusi: 109
Liitunud: 24 Mai 2011, 17:07

Re: Belgia patagon 1666

Postitus Postitas Grivennik » 06 Veebr 2016, 17:25

Tänan! :D :D

Enamasti nii rasked mündid korralikult kulunud..

Kui keegi oskab/teab kustkohast võiks saada selle vääringu kohta rohkem infot, siis andku tulla. Pean silmas seda, et mida selle eest omal ajal endale lubada sai jne. :)


Kõike paremat!

M.
Ega´s raha pole rukis, mida kord aastas saab! ;)

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1623
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: Belgia patagon 1666

Postitus Postitas Andvari » 06 Veebr 2016, 17:39

Tere.

Kui kellegil on veel mure välismaalt ostmisega võin edaspidigi aidata.
Parimat!

Grivennik
Kroon
Postitusi: 109
Liitunud: 24 Mai 2011, 17:07

Re: Belgia patagon 1666

Postitus Postitas Grivennik » 07 Veebr 2016, 11:59

Väga ilus ja korralik münt, olen ülirahul! ;)

Ühesõnaga nagu ma aru saan, võib sedab "Belglast" käsitleda kui riigitaalrit, ja omal ajal määrati kurss, et mitu marka/ööri mahub riigitaalrisse. Et siis määrati kurss välismaiste müntide puhul, palju see siin kohalikus vääringus väärt on ning palju selle eest osta saab.

Kinnitage minu juttu, või parandage/lükake ümber, kui midagi on valesti. :)
Ega´s raha pole rukis, mida kord aastas saab! ;)

aldok2
Viiekroonine
Postitusi: 930
Liitunud: 23 Aug 2015, 08:44

Re: Belgia patagon 1666

Postitus Postitas aldok2 » 07 Veebr 2016, 17:19

Kataloogid annavad selle mündi nominaaliks patagon, st see on hispaaniapärane albertustaalri=hõbetukati nimetus. Kuigi traditsioonilisel patagonil oli hoopis teine disain. Ilmselt asi selles, et suur osa Madalmaadest oli pikalt Hispaania all (kuigi mitte Liege piiskopkond, mis kuulus hoopis Püha Rooma riigi alla) ja selle tausta tõttu hakati ka neid taalrisuuruseid münte patagoniks kutsuma, kuigi minu meelest olnuks loogilisem neid nimetada albertustaalriteks. Aga see maitse asi. Oluline on aga see, et patagon kindlasti ei ole riigitaaler, vaid on sellest viletsama hõbedasisaldusega, kuigi ka sel juhul on hõbedasisaldus küllalt suur. Veel viletsama prooviga on lõvitaalrid. Üldiselt taalreid kohalike tehingute puhul eriti ei kasutatud, nad olid rohkem mõeldud väliskaubanduseks (liialt suur nominaal, et sellega turule minna). Nende puhul olid tõepoolest olemas kursitabelid ja põhimõtteliselt sai ka taalriga maksta.

Muideks seda münti on ka Haljaku oksjonil ja ka mujal müüdud ja tunduvalt väiksema raha eest kui 300 eur. Kuigi säilivus on antud eksemplaril Haljaku omast ühemõtteliselt parem :)

Grivennik
Kroon
Postitusi: 109
Liitunud: 24 Mai 2011, 17:07

Re: Belgia patagon 1666

Postitus Postitas Grivennik » 07 Veebr 2016, 19:05

Õhtust.


Antud münt peaks olema 850 prooviga. Eks selle suhteliselt viisaka säilivuse pärast ka selline hind. Tahtsingi sellist. Hm huvitav, olen küll neid oksjone ikka jälginud, kuid ei ole trehvanud. :/ Patagon on ju "juriidiliselt" korrektne nimetus?!
Ega´s raha pole rukis, mida kord aastas saab! ;)

aldok2
Viiekroonine
Postitusi: 930
Liitunud: 23 Aug 2015, 08:44

Re: Belgia patagon 1666

Postitus Postitas aldok2 » 07 Veebr 2016, 19:28

Patagon on ju "juriidiliselt" korrektne nimetus?!
Pole viitsinud asja juriidilist poolt uurida, kuid igal juhul on see algselt Hispaania sõdurite poolt kasutuselevõetud hüüdnimi laialt kasutatav nimetus ja praeguseks hetkeks kindlasti olulisem kui algne nominaal (18 soli/patardi, 48 stuiverit või mingit muud ühikut), mida tavaliselt ei mäletatagi. Eks nende rahanimetustega on nii, et sageli muutub algselt rahvasuus tekkinud kõnekeelne nimetus aegamisi ka ametlikuks, kuigi vastavat õigusakti ei pruugigi olemas olla. Nt taaler on samamoodi algselt mitteametlik nimetus, mis alles ajapikku kinnistus.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5012
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Belgia patagon 1666

Postitus Postitas muhfff » 07 Veebr 2016, 19:34

Krause (ja seega ka NGC) kutsub seda igatahes Patagoniks. Seega on see nimetus piisavalt "juriidiliselt" korrektne : )
https://www.ngccoin.com/price-guide/wor ... uid-294395
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Vasta