Meenemünt Jaan Poska

Vasta
Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1624
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: Meenemünt Jaan Poska

Postitus Postitas Andvari » 19 Aug 2016, 22:35

Tere. Alla omahinna ( panga väljamüügi hind ) võib leida minu teada EV meenemüntidest vaid 100 krooni kolme pääsukest, kui sedagi. Ülejäänud meenemüntide hinnad on ikka oluliselt kõrgemad, kui algselt väljatuleku hetkel. Nii, et ma olen kohe päris kindel, et kui sa ostad EV meenemünte, siis omaraha ( panga väljamüügi hinna ) saad igaljuhul tagasi. Iseasi on see, kui palju inflatsioon oma töö teinud. Kui palju praegune 40 eurot on väärt 5 aasta pärast. Kuid üldiselt on see minu arvates siiski tasuv investeering.

aldok2
Viiekroonine
Postitusi: 930
Liitunud: 23 Aug 2015, 08:44

Re: Meenemünt Jaan Poska

Postitus Postitas aldok2 » 19 Aug 2016, 23:04

Nii ja naa. Inflatsioon ongi oluline kümne aasta perspektiivis. Lisaks ei tasu unustada müügikulusid: investor-müüja peab oma kauba kellelegi maha müüma ja see ka maksab. Isegi osta.ee võtab komisjonitasu ca 7-9%, saalioksjonid veel enam, lisaks tuleb ostjatega suhelda, mis nõuab aega jne. Kokkutulekutel tuleb maksta laua eest, tekivad transpordikulud kui pole Tallinnast või kui on soov mujale kokkutulekule minna. Lisaks ka aeg võib olla raha. Kui münte on palju, siis võib-olla tuleks neid veidi turvalisemalt hoida kui lukustatavas lauasahtlis, ka see maksab jne jne. Nt vaadates 2008 plaatinast 100kr, mida alguses 6000kr-ga osta sai, siis pole investor midagi teeninud, kuigi tiraaž oli veel väiksem, vist 3000tk. Alles läks ostas ca 400 euriga https://osta-ee.postimees.ee/ev-90-aast ... src=search. Sealt müügihinnast tuleb veel maha võtta maha osta.ee komisjonitasu, inflatsioon, muud kasutamata võimalused, sest raha oli 8 aastat mündi all kinni: tootlus tuleb üsna nadi ja igal juhul negatiivne juba ainuüksi osta.ee tasu maha arvates. Võib muidugi ka teisiti minna, nt sellesama Eesti Lipumündiga, kus ma ei saa aru, miks rahvas selle eest nii palju maksma hakkas, algne müügihind oli vaid 275kr. Aga garanteeritud pole, et nii ka edaspidi juhtub.

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Meenemünt Jaan Poska

Postitus Postitas mart » 19 Aug 2016, 23:18

aldok2 kirjutas:Aga garanteeritud pole, et nii ka edaspidi juhtub.
Nii ta on, autot ei saa juhtida "tahavaatepeegli" järgi.

2009/2010 suhtlesin "mündi-investoriga", kes enne 2008 kriisi ostis mõned 15-rublased kullad u 12.000 krooniga (~800e), mille hind oli 2009/2010 sulanud 6.000 kroonini (~400e), mees võrdles, et ostis enne kriisi ka mõned maatükid, millel polnud kriisi aeg ÜHTEGI ostjat, st hind oli 0, sellega võrreldes 50% kadu oli väga hea tulemus, seda enam, et 2006-2007 raha oligi umbes 2-korda "odavam".
Investeeritakse headel aegadel ja ilmselt raskemate aegade jaoks... siis elab üle ka väiksed kaotused.
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Meenemünt Jaan Poska

Postitus Postitas muhfff » 20 Aug 2016, 14:41

aldok2 kirjutas:kui EP eemaldub varasemate aastate poliitikast, mille kohaselt erinevaid meenemünte lastakse välja vähe, siis ma poleks nii kindel.
Nõustun. Kui inimestel kaob võimalus kogu komplekt kokku saada (või siis olemasolevat kogu ajakohasena hoida), siis hakatakse koguma seda, mis meeldib ja kõike enam taga ei aeta. See aga vähendab nõudlust, mis omakorda alandab hindu. Iga uus münt hakkab konkureerima eelmiste müntidega.
Andvari kirjutas:Alla omahinna ( panga väljamüügi hind ) võib leida minu teada EV meenemüntidest vaid 100 krooni kolme pääsukest
Hea õnne korral saab ka teisi münte - Sotši läks eile 27 euroga näiteks (miinus osta.ee tasu).

Kõlab ketserlikult (eriti mündikoguja suust), aga paljude müntide puhul tuleks kasuks, kui neid metalli pähe Tavidisse müüdaks ja üles sulatataks.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Meenemünt Jaan Poska

Postitus Postitas muhfff » 22 Aug 2016, 09:09

Infoks, Eesti Panga uues e-poes on laoseis 3 (kolm) münti.

Samas paekiviga 50-kroonist on 112 tk.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

platinum
Viiekroonine
Postitusi: 612
Liitunud: 19 Mai 2012, 00:02

Re: Meenemünt Jaan Poska

Postitus Postitas platinum » 22 Aug 2016, 11:27

Palju kordi olen näinud seda kolmnurkset kullast jaburdust alla omahinna.

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1624
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: Meenemünt Jaan Poska

Postitus Postitas Andvari » 22 Aug 2016, 11:57

Selle kolmnurkse "jaburdusega" võib olla see teema, et sa oled näinud alla selle hinna müüki millega EP seda praegu müüb. Algul oli selle väljamüügihind oluliselt madalam Eesti Pangas.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Meenemünt Jaan Poska

Postitus Postitas muhfff » 22 Aug 2016, 12:59

muhfff kirjutas:Infoks, Eesti Panga uues e-poes on laoseis 3 (kolm) münti.
Mainib siin teemas kah ära - ühes teises foorumi teemas vihjati, et nüüd on üldse e-poest kadunud.
Andvari kirjutas:Selle kolmnurkse "jaburdusega" võib olla see teema, et sa oled näinud alla selle hinna müüki millega EP seda praegu müüb. Algul oli selle väljamüügihind oluliselt madalam Eesti Pangas
Täpsustue mõttes, et algne hind oli 5000 krooni ehk 320 eurot.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

chico23
Kroon
Postitusi: 115
Liitunud: 05 Nov 2011, 00:01

Re: Meenemünt Jaan Poska

Postitus Postitas chico23 » 24 Aug 2016, 22:31

Nüüd on siis Poska ka Eesti Pangast läbi müüdud....4000 tiraaž läks siis 7 kuuga.

Vasta