Medal - 1737 münt

Kõik medalite kohta
Vasta
huviline2
Sent
Postitusi: 2
Liitunud: 16 Jaan 2014, 15:08

Medal - 1737 münt

Postitus Postitas huviline2 » 20 Veebr 2016, 16:49

Tere,

Küsin nõu sellise objekti kohta, mis minuni jõudnud - kas tegemist on sõlega (osa sellest?) või millegi muuga? Kas ehe on tõenäoliselt valmistatud enam-vähem samal ajal kui münt või hiljem? Kas ehte tegumoest võib mingit päritolu välja lugeda? Kust võiks selle kohta täpsemalt lugeda - link mõnele veebilehele või raamatule oleks tänuväärt.

Kui ma ei eksi, siis see münt seal sees on võrdlemisi kulunud ning erilist väärtust ei oma, eks? Nii ehk naa ma seda ehet lammutama ei hakka, aga oleks lihtsalt huvitav teada.

Tegemist on tsarinna Anna valitsemisajal vermitud mündiga, aga ma ei leidnud netist väga head vastust, mis on nominaal, materjal, tiraaž (on üldse teada nii vanadel müntidel?) - kui keegi ka sellega aidata oskaks, oleksin tänulik.

Tänud ette!
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Medal - 1737 münt

Postitus Postitas muhfff » 20 Veebr 2016, 17:01

Muus osas ei oska kaasa rääkida, kuid münt on Anna rublane. Nominaalist on pildi peal näha ainult viimane L ja mjahkisnakk või mis iganes selle pauna nimi oli.

Selline
http://www.m-dv.ru/catalog/id,862/prohod.html
või selline
http://www.m-dv.ru/catalog/id,863/prohod.html
münt.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

all
Kroon
Postitusi: 152
Liitunud: 12 Juul 2012, 00:44

Re: Medal - 1737 münt

Postitus Postitas all » 20 Veebr 2016, 18:58

Täielik võhik

Kalle
50 senti
Postitusi: 64
Liitunud: 27 Jaan 2013, 23:39

Re: Medal - 1737 münt

Postitus Postitas Kalle » 20 Veebr 2016, 21:00

Nimetatakse seda kodarrahaks ja kasutatud on ehtena.
Lihtsalt infoks:
http://www.schenkenberg.ee/moodul.php?m ... egory_id=6

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Medal - 1737 münt

Postitus Postitas mart » 20 Veebr 2016, 22:30

Käisin Viljariga Pärnu kokkutulekul, rääkisime kooli ees Anna rubladest; kes teab, seal on allee, äkki Viljar osutas puudele ja ütles: "kui mina oleks olnud keisrinna (Anna), selliste rublade tegijad oleks reas nende puude küljes rippunud."
Anna rublad on ka minu arust tsaarirahadest kõige koledamate portreedega, välja arvatud üksikud varased, 30ndate keskpaiga hobusenäod või 30ndate lõpu "padakonnad", kulunutena näevad veel eriti rõvedad välja.
Ka populaarse või pigem hilisemate investeerimishõbeda massvermingute tõttu levinud 1780 Maria Theresia taalri portree oli väga "keskpärase" iluga, aga näitas samuti tugevat-jõulist naist:
Pilt
1900 alguses ja ilmselt ka varem olid ka Eestis "suured naised" hinnas, kes jõuaks lapsi sünnitada ja tööd teha, seejuures tõsteti esile suuri jalgu - Eesti talunaiste "silikoonid" olid sukkadesse topitud heinad/õled :D
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1624
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: Medal - 1737 münt

Postitus Postitas Andvari » 21 Veebr 2016, 01:46

Taalri pildi järgi võiks öelda, et jalgu nagu ei paista, aga tissi tundub olevat :)

Vasta