Suvalised mündid eri riikidest

Esialgu ühine koht kõigile maailma müntidele. Hiljem võib-olla jagab laiali (Venemaa eraldi jne)
Vasta
Kasutaja avatar
Scann
Kroon
Postitusi: 126
Liitunud: 16 Mai 2011, 17:09
Asukoht: Tallinn

Suvalised mündid eri riikidest

Postitus Postitas Scann » 23 Okt 2011, 16:14

Niisiis, asi lihtne, mul on sadu münte eri riikidest, mida mina ei vaja ja mille väärtus minu jaoks on olematu. Mündid on valdavalt 20-50 aastat vanad, pärit nad siis Euroopast, üks karbitäis münte on veel ka USA'st.

Kuna mündid on minu arvates väärtusetud, siis ei oska ma isegi ühtegi neist välja tuua. Täiesti mõttetu ports münte siis...

Ja küsimus selline, et mida nendega teha soovitate? Kas kõigi kohta guugeldada ja üritada leida sealt väärtuslikke münte (kui neid üldse on), terve karbitäis osta.ee's maha müüa (lootuses, et kellegil neid vaja on) või siiski need mündid ära sorteerida ja aastaarvude järgi kuhugi albumisse panna?

Võimalus muidugi ka mündid lihtsalt prügikasti visata, kuid seda ei raatsi ma vist jällegi teha...

Ja kui kedagi huvitab mõni Euroopa münt (mitte Eestist), siis võite küsida ja ma vaatan üle, äkki mul leidub see.

Aitäh!

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1624
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: Suvalised mündid eri riikidest

Postitus Postitas Andvari » 23 Okt 2011, 18:52

Mul oli ka aastatega kogunenud mingi 3-4 kg igasugu münte. Samuti mulle väärtusetud kuna ei viitsinud neid aastaarvude järgi sorteerima hakata. Panin OSTA-sse pealkirjaga ALGAJALE MÜNDIHUVILISELE. Läks nagu soe sai.

Caesar
Topeltkroon
Postitusi: 216
Liitunud: 28 Apr 2011, 12:46

Re: Suvalised mündid eri riikidest

Postitus Postitas Caesar » 23 Okt 2011, 19:00

Tere! Tõesti, lapsena sai rõõmu tuntud just igasuguste eksootiliste müntide üle. Seega algaja võib tõsist rõõmu tunda asjast mis sul lihtsalt vedeleb. Nüüd jälgin kvaliteete ja VF säilivuses münt polegi enam nagu väärt. :D Neid endisi aegu ja rõõme iga uue mündi üle igatsen taga! :) Aga soovituseks, senikaua kui makstakse rohkem kui nominaal (kehtivatest) või rohkem kui Emexis, võib oksjonile panna küll.

Kes see tark ütleski et "teadmatus on õnnistus"? :)
Huvitavad heas säilivuses Eesti jt. Balti riikide mündid.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Suvalised mündid eri riikidest

Postitus Postitas muhfff » 23 Okt 2011, 19:28

Caesar kirjutas:Tõesti, lapsena sai rõõmu tuntud just igasuguste eksootiliste müntide üle.
Oi, mul oli kohe nostaligalaks :) Meenus kohe, kuidas lapsena sai rõõmustatud mingi suvalise Canada sendi üle, millele keegi oli augu sisse teinud.
Aga tõsi ta on, väiksena oli heameel iga mündi üle. Positiivsed emotsioonid puhtaimal kujul.
Praegu teeb rõõmu rohkem oksjoni võitmine, mitte oksjonil omandatud münt ise :D

Aga jah, mul ka kilo-paari jagu üleliigseid maailma münte kogunenud. Peaks vist seda "ALGAJALE MÜNDIHUVILISELE" strateegiat rakendama
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

luida
50 senti
Postitusi: 50
Liitunud: 27 Apr 2011, 11:52

Re: Suvalised mündid eri riikidest

Postitus Postitas luida » 23 Okt 2011, 19:47

Tere
Variandiks on need ka mõnele noorele tõeliselt algajale ära anda.

Vähemalt Tallinnas ja Tartus on olemas Freecycle listid (yahoo grupid), kus saab igasugu endale mitte vajalikku kraami ära anda, sh ka münte. Kunagi keegi Tartus jagas purgitäiet. Esiti sattus see minu kätte, kust sai siis paar paremat münti ära võetud ja siis ühele lapsele edasi saadetud (ja ega neid lastest või siis nende laste vanematest soovijaid ainult üks ei olnud).

Nii oleks võimalik mõnele samasugust siirast leidmisrõõmu pakkuda, nii nagu mõnigi oma noorusest meenutas. Oletan, et osta-stast ostaks need mündid ikkagi mõni täisealisem, kel ehk erinevalt lapsest suuremad rahalised võimalused. Ära andmisega saaks ehk sihukest nooremat põlvkonnda huvilisi arendada-harida.

Kasutaja avatar
Scann
Kroon
Postitusi: 126
Liitunud: 16 Mai 2011, 17:09
Asukoht: Tallinn

Re: Suvalised mündid eri riikidest

Postitus Postitas Scann » 23 Okt 2011, 22:03

Tänud heade nõuannete eest ja tore, et minu teema kellelegi häid aegu meelde tuletas :)

Otsustasin, et vaatan kõik mündid ükshaaval üle, sorteerin välja oma sünniaasta omad ning need, mis tunduvad haruldasemad või paremas säilivuses. Ülejäänud siis panen oksjonile või annan mõnele väiksemale mündihuvilisele ära.

asko36
Sent
Postitusi: 1
Liitunud: 07 Veebr 2013, 19:09

Re: Suvalised mündid eri riikidest

Postitus Postitas asko36 » 08 Veebr 2013, 16:36

Tere!

Mina kogun igasugu maailmarahade münte nii,et kui muid sooviaid ei ole , siis ma võiks
mõne kokkuleppe summa eest omale võtta :)

Vasta