1883 Aleksandri juubeli rubla

Ei tea millega tegu? Küsi, äkki keegi teab
Vasta
Jaakpoiss
5 senti
Postitusi: 9
Liitunud: 04 Aug 2019, 17:33

1883 Aleksandri juubeli rubla

Postitus Postitas Jaakpoiss » 26 Okt 2022, 10:06

Tere.

Kas koopia või topelt löök/templi põrge??? Pigem siiski tundub olevat koopia.

Suur tänu juba ette arvamuste eest!!!
1883r B.jpg
1883r A.jpg
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha.

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1624
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: 1883 Aleksandri juubeli rubla

Postitus Postitas Andvari » 26 Okt 2022, 10:54

Mõningaid selle mündi koopiaid on isegi käes väga keeruline tuvastada. Pildid on ka kehvad. Kunagi aastaid tagasi kokkutulekul oli üks väga ilus templiläikes eksmplar. Kui õigesti mäletan, siis tookord Mart vaatas ja ütles, et koopiatel on kirja tähtede ülemine osa ( katused) natuke kaardus ülesse poole. Kas kaal klapib ja kuidas on heliga? On hõbeda heli?

aldok2
Viiekroonine
Postitusi: 930
Liitunud: 23 Aug 2015, 08:44

Re: 1883 Aleksandri juubeli rubla

Postitus Postitas aldok2 » 26 Okt 2022, 10:58

milles see topeltlöök seisnema peaks? Mingid ebatasasused portree ümber? Või siis mõeldi aversil tähti, seal võib tõepoolest topeltlööki aimata.
Üldiselt mulle see must paatina ülemäära ei meeldi, sest see pannakse võltsingutele sageli peale, samas ei ole must paatina tingimata võltsingu tunnuseks. Ma ei mäleta, et selle mündi originaalil topeltlööki enne näinud oleks. Tegu oli ikkagi eelkõige presentatsioonieksemplariga, mitte peamiselt käibeks mõeldud mündiga ja siin ootaks tavapärasest paremat kvaliteeti. Samas pole topeltlöök siiski välistatud ka originaalil.

Ma ei suuda nende fotode põhjal ehtsust ei kinnitada ega ümber lükata. Servast võiks ka pilte olla ja kaaluma peaks ka. Nende piltide järgi ise pigem ei ostaks. Tegu ei ole üliharuldase mündiga, alati leiab mõne teise eksemplari, mille puhul kahtlusi vähem.

Jaakpoiss
5 senti
Postitusi: 9
Liitunud: 04 Aug 2019, 17:33

Re: 1883 Aleksandri juubeli rubla

Postitus Postitas Jaakpoiss » 28 Okt 2022, 10:55

Nii... sain nüüd mündile füüsiliselt ligi ning tegin pildid servast ja kaalust.
10x luubiga vaadates on näha selline 1 servahamba jagu nihkes (paremale) teise löögiga pinnaga tasa löödud lähtede kujutised kogu teksti Б.М. АЛЕКСАНДРЪ III ИМПЕРАТОРЪ И САМОДЕРЖ.ВСЕРОСС. ulatuses. Ilmselt tuleb see paremini esile kui paatina pealt ära puhastada. Kriipsutasin mõned kohad üle, mis fotol ka paremini näha.
Paatina on tegelikult pigem hall ja viskab õrnalt sinakat.
Münt all - metall tundub õige - mul rubladega väga vähe kogemust aga briti koloniaal hõbedollaritega samaväärne.

Äkki oskate soovitada kelle poole võiks pöörduda ja laseksin kindluse mõttes üle vaadata.

Tänud arvamuste eest!!!
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha.

aldok2
Viiekroonine
Postitusi: 930
Liitunud: 23 Aug 2015, 08:44

Re: 1883 Aleksandri juubeli rubla

Postitus Postitas aldok2 » 28 Okt 2022, 13:50

Üks võimalus ehtsust kontrollida on saata münt NGC-sse hindamisele, kuigi ka nemad on võltsinguid karpi pannud. Ma nende fotode põhjal ilmset võltsingut siiski ei kahtlusta. Aga 100% ei julge ka ehtsust kinnitada. Ootaks ka teiste foorumlaste arvamusi. Siin on mõned minust paremad Vene müntide asjatundjad, ma pole Vene müntidega enam ca 15 aastat põhjalikult tegelenud (varem tegelesin küll) ja ei pruugi olla enam kursis viimaste arengutega. Kaal on veidi kõrgem normist (kerge ülekaal), samas on erinevus nii väike, et ei ole eraldiseisvana alarmeeriv. Lisaks võib siin tegu olla ka mõõteveaga. Mulle isiklikult münt ei meeldi juba topeltlöögi tõttu, aga see ei ole põhjus veel võltsingut kahtlustada.

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: 1883 Aleksandri juubeli rubla

Postitus Postitas mart » 22 Nov 2022, 17:35

standard 20,73g, kaalukõikumine + kaalu enda viga arusaadav

leedu koopiate osas täpselt portree peal tekst kehva verminguga, kus see on lihtsalt näha, mida ka Andvari mainis ja 45' faas ei meeldi kohe mitte

on ka positiivset, aga pikemalt kui näeks käes, ise ei soovitaks praeguse järgi sellist osta
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1624
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: 1883 Aleksandri juubeli rubla

Postitus Postitas Andvari » 22 Nov 2022, 19:02

Panen siia mõned lingid kus koopiad - saate võrrelda enda mündiga.
Aus müüja ostas:
https://www.osta.ee/tsaari-venemaa-meta ... 46862.html
Siin kohe koopiate muuseum:
https://numexpert.ru/fake_gallery/?meta ... CHGgZsOJ5k

Tänapäeva koopiad on läinud väga heaks. Ja ega NGC ka tegelikult minus erilist usaldust koopiate tuvastamisel ei tekita.
Ja kui ongi nii hea koopia, et aru ei saa, siis ju ei ole vahet kas ta on koopia või mitte.

Vasta