Hirv 5 krooni pakend

Ei tea millega tegu? Küsi, äkki keegi teab
Vasta
Kasutaja avatar
Huviline007
Viiekroonine
Postitusi: 737
Liitunud: 25 Juun 2019, 21:40

Re: Hirv 5 krooni pakend

Postitus Postitas Huviline007 » 05 Sept 2019, 00:54

Tere
... liigun oma sahtlites uuema aja suunas. Selle foorumi viimane postitus on suhteliselt ammune (ja minu mõte võib olla juba vana) aga vaatsin enda Hirved üle ja võhikuna leian, et kinkerkarbis olev Hirv (hakkab tõesti vikerkaare värve (enamuses sinakas) omandama) ja käibel olnud Hirv on ikkagi pisut erinevad - võtsin võrdluseks ühe Eesti Panga käibemüntide voldiku (käibemünt suhteliselt heas toonuses) ja vahe on minu kui võhiku jaoks olemas. Lisaks kinnitab minu arvates topeltlõõki Hirve suurendatud pilt - kõrvade juures ja nina.
Või on minu pakendis Hirv lihtsalt praak?
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha.

Kasutaja avatar
Huviline007
Viiekroonine
Postitusi: 737
Liitunud: 25 Juun 2019, 21:40

Re: Hirv 5 krooni pakend

Postitus Postitas Huviline007 » 06 Sept 2019, 00:07

Tere,

... ise küsin ise vastan. Leidsin juba vastuse Colnect lehelt: seal kirjutatakse, et 1993 5 kroonise (Hirvega) mündil oli kolm erimit: ilma M-ta, M-ga ja "proof" (Tiraaz 10 000 tk).

https://colnect.com/et/coins/coin/5839- ... ooni-Eesti

Mujalt (raamatutest või Eesti Panga lehelt vms) pole sellele infole kinnitust veel leidnud. Aga selle info põhjal võiks oletada, et selline erim on olemas ja et vist meenekarbis võiks olla just pigem proof versioon (kui keegi seda enne omanikuvahetust välja ei vaheta) ja konkreetselt minu karbiversioonis on ta lihtsalt pisut praak (nina osas).

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Hirv 5 krooni pakend

Postitus Postitas muhfff » 08 Sept 2019, 11:01

Kinkekarbis 5-kroonised peaksid olema prooflike'id, proofe minuteada olemas pole.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
Huviline007
Viiekroonine
Postitusi: 737
Liitunud: 25 Juun 2019, 21:40

Re: Hirv 5 krooni pakend

Postitus Postitas Huviline007 » 15 Sept 2019, 02:08

Tere,

... nõus, et mis targemad ja kogenenumad arvavad - siis nii see on , nii on, aga , ... aga see prooflike on ka ngc arvates proof? Algaja küsimus - Mis neil (proooflike ver proof) siis reaalselt ka vahet on?

https://www.ngccoin.com/price-guide/wor ... id-1243333

Kasutaja avatar
Huviline007
Viiekroonine
Postitusi: 737
Liitunud: 25 Juun 2019, 21:40

Re: Hirv 5 krooni pakend

Postitus Postitas Huviline007 » 15 Sept 2019, 02:16

Üks küsimus veel targematele - kas Prooflike versioonid oli M ga või M ta või mõlemad versioonid?

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Hirv 5 krooni pakend

Postitus Postitas muhfff » 15 Sept 2019, 09:28

Huviline007 kirjutas:
15 Sept 2019, 02:08
aga see prooflike on ka ngc arvates proof?
Olen ainult ühe mündi NGCsse saatnud ja see tuli tagasi kui tavaline MS. Isegi mitte MS PL või PL, vaid lihtsalt MS.
Huviline007 kirjutas:
15 Sept 2019, 02:16
kas Prooflike versioonid oli M ga või M ta või mõlemad versioonid?
Karpides on ainult M-iga versioonid.

Prooflike, nagu nimigi ütleb, võiks välja näha "nagu proof", kuigi on löödud "tavaliste" templitega, mitte eritöödeldud templitega (sest proof on valmistamismeetod, mitte säilivus).
Need karpides olevad 5-kroonised on proof'ilikumad, kui rullidest või mündikomplektidest pärit mündid, kuid neil pole cameo efekti (ei teagi, mis võiks hea eestikeelne vaste olla). Ilmselt seetõttu NGC neid erinevalt Eesti BU 2-eurostest (mis on tegelikult prooflike'id, mitte BUd) proofidena ei käsitle. Ja ega nad tegelikult väga proof'idena välja ei paista ka.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
Huviline007
Viiekroonine
Postitusi: 737
Liitunud: 25 Juun 2019, 21:40

Re: Hirv 5 krooni pakend

Postitus Postitas Huviline007 » 16 Sept 2019, 22:30

Tere
... saan aru mida väidad Kaupo.
Aga vahe on minu kui algaja jaoks visuaalselt olemas:
Sellest tulenevalt palun lihtsalt täiendavalt algajale seletust (palun kannatust): Lihtsalt küsimus kas mõlemad mündid (lisan pildid kus ühel puhul on minu jaoks isegi pisut (algaja jaoks) pisut cameo alget olemas - "matt" kits) aga nõus, et vaieldav cameo, on tõesti NGC jaoks võrdselt MS tase olematu?
Terv.
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha.

Kasutaja avatar
Huviline007
Viiekroonine
Postitusi: 737
Liitunud: 25 Juun 2019, 21:40

Re: Hirv 5 krooni pakend

Postitus Postitas Huviline007 » 16 Sept 2019, 22:51

Vabandan veelkord, kuid selgituseks, et miks ma seda n.n. "jonni" ajan (vabandan veelkord teadjate ees) on veendumus, et antud "karbimündi" puhul pole selle ostmise puhul lisaväärtuseks vaid papist karp (nagu on siin eelpool arutatud) vaid ka hoopis teistsugune münt kui jaes või rullis! Palun lükake minu arvamus ümber või selgitage palun võhikule ...
Lihtsalt palun selgitust!

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Hirv 5 krooni pakend

Postitus Postitas muhfff » 17 Sept 2019, 08:42

Huviline007 kirjutas:
16 Sept 2019, 22:30
Lihtsalt küsimus kas mõlemad mündid (lisan pildid kus ühel puhul on minu jaoks isegi pisut (algaja jaoks) pisut cameo alget olemas - "matt" kits) aga nõus, et vaieldav cameo, on tõesti NGC jaoks võrdselt MS tase olematu?
Jah, õrnalt aimatav cameo on, aga NGC jaoks kahjuks mitte piisavalt. Samas kunagi ei või teada, mida tulevik toob. Ühel hetkel võib keegi ka prooflike'i karbi peale saada.
Huviline007 kirjutas:
16 Sept 2019, 22:51
veendumus, et antud "karbimündi" puhul pole selle ostmise puhul lisaväärtuseks vaid papist karp
Nõustun. Karbis mündid on tõepoolest teistsuguse "viimistlusega", kui rullides või mündikomplektides mündid (kui just keegi pole karbi sees olevat münti välja vahetanud).
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

mvahtra
Viiekroonine
Postitusi: 950
Liitunud: 21 Veebr 2012, 11:15

Re: Hirv 5 krooni pakend

Postitus Postitas mvahtra » 17 Sept 2019, 10:53

NGC jaoks on Eesti "konnatiik " ja nad ei vaevu eriti meie müntidese süvenema, kuna ka Eesti turg on olematu. Kui vahe mati ja PL kitse vahel on väike,ei vaevu nad uut silti tegema. Oma hindamisraha on nad nagunii kätte saanud ning vaileda on nendega suht mõtetu...

Vasta