Eesti Pank ei saanud tähtajaks rahakollektsionääride poolt piisavat huvi

Vasta
aldok2
Viiekroonine
Postitusi: 930
Liitunud: 23 Aug 2015, 08:44

Eesti Pank ei saanud tähtajaks rahakollektsionääride poolt piisavat huvi

Postitus Postitas aldok2 » 13 Juun 2018, 16:01

Eesti Pank korraldab 100 aastapäeva puhul näitusesarja „Aardeid Eesti rahakollektsionääride kogudest“. Sarja iga näitus tutvustab ühte Eesti kollektsionääri ja tema kogus olevaid haruldusi. Eesti Pank teatas kevadel, et ootab näituseideid 21.juuniks, kuid otsustas pakkumuste esitamise tähtaega pikendada. Näituseideede esitamise uus tähtaeg on 28. september kell 17. Pikemalt siin:

http://arileht.delfi.ee/news/uudised/ee ... d=82638441

mvahtra
Viiekroonine
Postitusi: 950
Liitunud: 21 Veebr 2012, 11:15

Re: Eesti Pank ei saanud tähtajaks rahakollektsionääride poolt piisavat huvi

Postitus Postitas mvahtra » 13 Juun 2018, 16:06

Kas peame ka Kaupo suunas näppu vibutama leige osavõtu eest?

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Eesti Pank ei saanud tähtajaks rahakollektsionääride poolt piisavat huvi

Postitus Postitas mart » 13 Juun 2018, 18:48

mvahtra kirjutas:
13 Juun 2018, 16:06
Kas peame ka Kaupo suunas näppu vibutama leige osavõtu eest?
Mitu % "keskmisi inimesi" tahaks tulla vaatama NGC karpe?
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Eesti Pank ei saanud tähtajaks rahakollektsionääride poolt piisavat huvi

Postitus Postitas muhfff » 13 Juun 2018, 19:05

mvahtra kirjutas:
13 Juun 2018, 16:06
Kas peame ka Kaupo suunas näppu vibutama leige osavõtu eest?
Jah, tõsi ta on, ma pole seni veel osavõtmise vastu huvi üles näidanud. Ootan personaalset kutset :D

Aga jah, võib-olla midagi isegi leiaks, mida näidata. Näiteks "Tegijal juhtub nii mõndagi - vigamündid", või siis "Varandused rahakotis - erimid ja vigamündid". Või äkki hoopis "Ebaseaduslik osa raharinglusest - võltsingud"? Ilmselt saaks näituse teha ka kodurahadest või siis lihtsalt näidata EW aegseid marku-sente-kroone koos kirjeldustega.
Samas ei taha minna mütsiga lööma, korraliku näituse ettevalmistamine võtab aega ja vot seda ei pruugi jätkuda. Ja enne seda muidugi oleks vaja otsustada, MIDA näidata.
Peale selle on veel palju küsimusi - näiteks, kuidas mu kollektsioon kindlustatud-turvatud on? Mu kollektsioon pole kindlasti kõige kallim, kuid mul on palju (minu jaoks) asendamatuid esemeid. Kui kauaks nad mu münte tahaks? Või siis kuidas münte presenteeritakse? Külastajana tahaks näha neid mõlemalt poolt. Kui need on stendis, siis ilmselgelt üks külg jääb nägemata. Mündid on ka üsna väiksed, isegi hea silmanägemisega ei pruugi mõnekümne sentimeetri kauguselt detaile näha. Seega oleks vaja iga mündi kõrvale ka suuri pilte. Kes teeb pildid (foto pluss väljatrükk?). Jne, jne.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Eesti Pank ei saanud tähtajaks rahakollektsionääride poolt piisavat huvi

Postitus Postitas mart » 13 Juun 2018, 19:17

Näitamise-nägemise jaoks näikse kõige paremad aukudega klaasraamis mündid, nagu Eesti Pangas stendidel (pööratavad ja soones), sarnaseid suuremaid stende nägin ka ühes USA muuseumis, seal oli ühel stendil rohkem münte
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Eesti Pank ei saanud tähtajaks rahakollektsionääride poolt piisavat huvi

Postitus Postitas muhfff » 15 Juun 2018, 20:41

Vähemalt ühte kollektstiooni vist siiski näeb

Külas on mündikoguja Kaimar Ilves
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

aldok2
Viiekroonine
Postitusi: 930
Liitunud: 23 Aug 2015, 08:44

Re: Eesti Pank ei saanud tähtajaks rahakollektsionääride poolt piisavat huvi

Postitus Postitas aldok2 » 15 Juun 2018, 23:25

Vaatasin. Kaimar tahab vähemalt osa oma münte maha müüa. Selle peale ei tulnudki, et näitusel osalemine on siis suurepärane reklaam :)
Aga las müüb, midagi halba selles pole. Huvitav, paljud tulevad lihtsalt eksponeerimismõtetega...

Vasta