Caesar kirjutas:Nii kehva mündi puhul saab ka hõbeda indikaatorit kasutada, sest nii kehvas säilivuses münti üks õrn märge hullemaks enam kuidagi ei muuda.

Vaevalt ka keegi on teinud võltsingut 500'se hõbedaga, samas see oleks kõige raskemini tuvastatav.

kui kullasulamitele on lahused erinevate proovide tuvastamiseks, siis hõbedast pole veel kuulnud peale põrgukiviga märjal pinnal kriipsu vedamist (must kriips=hõbedast keemiliselt aktiivsem matejal), proovikojas maksab praegu proovi tegemine u 10 eurot(?).
on jutte, et paides valati 30ndatel toompeasid nikolai (II) rublastest, mis on 900 prooviga, mis maksis siis umbes krooni.
poolas või leedus tehtud tsaari juubelimüntide (originaalis 868' ja 900') koopiad olevat poola enne II maailmasõda 2-5-10-zlotistest, mis on 750 prooviga. loodetavasti ei teki lõuna pool bizness-planni, nagu tegid partii laulupidusid (ei oskagi öelda, milles erineb originaalist) ja 1992 2-kroonise ülikooli:
http://www.osta.ee/10892788" onclick="window.open(this.href);return false;
Caesar kirjutas:Ideest ma saan aru, teemal "hääle" kuulamine. Et mitte hakata siin oma jalgratast leiutama siis... Kuidas teostada seda nii, et münti ei kahjustaks? Metall metalli pihta kopsides annab tulemusena heli küll, kuid märge võib peale jääda. Kuidas sa kinnitad münti enne lööki ja millega pihta annad tavaliselt?
sul jah see probleem - suur mees, suured sõrmed ja kui veel sõid hommikul putru ka, on oht, et võtad mündi kätte ja lõhud ära

ise olen niisama kõlistanud laual või siis pannud sõrmenukile ja toksanud metalliga (teine münt, võti, luup vms), milline on kõla ja kaua heliseb; võrdluseks laual-sõrmenukil võrrelnud samade müntide hääli