Tšervonets 1711 ja 2 rubla 1720

Kas käsi kullas või p... mullas?
Vasta
Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Tšervonets 1711 ja 2 rubla 1720

Postitus Postitas muhfff » 15 Sept 2017, 20:39

Mult küsiti täna kahe peetriaegse kuldmündi kohta, mis on hetkel osta.ee's müügil.

Tšervonets 1711
2 rubla 1720

Ma ütlen ausalt välja, et mul puudub kompetents nende hindamiseks. Inimene, kes nende kohta mu arvamust küsis, oli ise neid võrrelnud m-dv.ru's olevate müntidega ja leidis, et need on erinevad, seega on mündid võltsid. Ma pole selle loogikaga päris nõus, sest sel ajal graveeriti templid käsitsi ja pigem oleks kahtlane, kui on tollest ajajärgust kaks täiesti identset münti. Venemaal oli vist mingi aeg isegi seadus, et kui on mitu samasugust münti, siis võid saada valeraha valmistamise süüdistuse koos kõigi "hüvedega" (õlis keetmine vms, tolle aja inimesed olid piinamises väga leidlikud).

Ehk siis, silmaringi avardamise ja üldrahvaliku harimise huvides oleks huvitav kuulda arvamusi poolt või vastu. Äkki on keegi lausa käinud poes ja neid käes hoidnud? Või mille põhjal tolle aja Vene kulla ehtsust üldse hinnata?

Selge on muidugi see, et kui ma oleks selliste müntide ostu huviline, siis ma ostaks ainult sertifitseeritult ja Shifara müüjana pole garantii, et mündid ehtsad on (näiteks osta.ee's olev 1931. aasta 20-kopikaline pole ehtne), kuid see ei tähenda et need kuldmündid tingimata võltsid on.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Tšervonets 1711 ja 2 rubla 1720

Postitus Postitas mart » 15 Sept 2017, 22:13

Mmm... läheme "algusesse" - võltsing loodi käibimise ajal = maksevahendina/käibemündina kasutamiseks (nt toompeade võltsingud), koopia hiljem kollektsionääride/juveliiride/"vastikute ärikate" petmiseks vms eesmärkidel.

Originaalsus maksab selliste müntide hinnast enamiku, aga antud müüjaga alustaks alati hinnast - kui keegi küsib "keskmise" ~XF, kindlalt mitte pikk-V laulupeo eest 200 eurot, kas hakkaksite üldse süvenema?

Monetnõi dvorr on teada, kui on tõesti müntide vastu huvi, leiab ka tüübi, kui ei - võin aidata otsida, aga tasu eest; edasi tüübi järgi hinnad, minuarust kumbki pole "mõistliku hinnaga".

next question või kuidas see oligi?
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Tšervonets 1711 ja 2 rubla 1720

Postitus Postitas muhfff » 16 Sept 2017, 09:38

Kusjuures kõne all oli justnimelt küsimus, et kas tegemist on võltsingutega.
Aga kindlasti võib antud teemat laiendada ka koopiatele. Kõnealuste objektide puhul odavate hiina koopiatega kindlasti tegemist pole.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Tšervonets 1711 ja 2 rubla 1720

Postitus Postitas mart » 17 Sept 2017, 16:00

Seda enam, kui huvi pakuvad võltsingud: milline on üle 10.000-euroste müntide ja nende VÕLTSINGUTE ostjaskond ja nende valmisolek maksta sama paljude nullidega summasid, nagu originaalide eest?

Võltsingutel on oma hinnaklass, Eesti müntidest on originaalidest kallimad vaid toompeade ja 1991- metallkroonide võltsingud(tahaks näha ka 50-sendise võltsingut).
Kallid on vaid "ikoonilised", numismaatilises/ajalooteaduslikus kirjanduses põhjalikult kirjeldatud ja seetõttu tuvastatavad-seostatavad võltsingud (või isegi rohkem nagu kurioosumid)

Kuldmüntide osas nt 10/15-rublaste võltsingud jõuavad varem-hiljem rafineerimisse (keemiline puhastamine), konkurentsivõimelised näivad vaid 1850-kandi plaatinast tehtud kuldmüntide, nt Prantsuse 20-frangiste võltsingud ja sedagi juhul, kui plaatina hind ei kuku ja kulla hind ei tõuse oluliselt.
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

platinum
Viiekroonine
Postitusi: 612
Liitunud: 19 Mai 2012, 00:02

Re: Tšervonets 1711 ja 2 rubla 1720

Postitus Postitas platinum » 17 Sept 2017, 22:46

sinconas tuleb 2 rublane, sama tüübi teisi aastaid ka hulgim.
https://www.sixbid.com/browse.html?auct ... ot=3358393
Osta.ee oma ei meeldi kuidagi.

Vasta