Nõuka ajal kuni 80ndate lõpuni oli peamiselt "suletud süsteem" ja sisemine tsirkulatsioon, 90ndatel läks parem kraam välismaale ja nüüd osta-coins.ee-ghcoin.ee kaudu jällegi parem kraam üldiselt välja, odavam kuld läheb vähemalt Tavidisse.
Antiigiäridesse praktiliselt midagi ei tooda ja antiigiärimehed "hoiavad hinda", kusjuures saabki olla 2 teed:
1. mängid käibele ja müüd "umbes turuhinnaga" või korraldad oksjone, mis eeldab väga aktiivset tööd materjali otsimisel - müntide osas coins.ee ja Gunnari vägitööd, vanakraami osas märkimisväärne veel Baltic Auction.
2. kui poodi midagi ei tooda ja ise odavalt ei leia, võtad kauba kasvõi turuhinnaga komisjoni ja püüad saada maksimumi, kohati tunduvad elustiilitöökohad.
Shifara leidis registreerimise järgi senise peamise eBay kõrval 2015 lõpus lõpuks ka osta üles
https://osta-ee.postimees.ee/index.php? ... ser=359442 esimene müük aasta tagasi, väga naeruväärsed hinnad, arvestamata, et 100-dollariste pakkidega "onud" "jäid" mainitud 90ndatesse.
Neil on ka kodukal üht-teist üleval "poehinnaga", mainitud
1922 1- ja
3-margase vigalöögid osta 1500 asemel Kaupo mainitud
8100ga.
Pole Shifaraga lähemalt tuttav, aga lähedasi ta vist ärisse ei kaasanud, "mingil ajal" läheb kraam ilmselt oksjonitele, laia joont arvestades ilmselt Saksamaale, kui muidugi vastu võetakse
(seal on praegu omad eripärad)
Eesti kõige suuremate varudega Andry Heidmets (Viru tn antiik, kokkuost Juveelis(?) ja Pärnu mnt'l) jõudis ostasse koos vene kriisi ja molotoki sulgemisega, odav hõbe on normaalse hinnaga, aga samas pole palju kiloga ostjaid, kallimate müntide hinnad pole tõsiseltvõetavad, kuigi aeg-ajalt midagi "toksatakse ära".