Kuidas müüdi Katariina Suure kuldkell

Vasta
Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 3461
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Kuidas müüdi Katariina Suure kuldkell

Postitus Postitas muhfff » 12 Nov 2016, 12:06

http://www.ohtuleht.ee/770224/kuidas-mu ... e-kuldkell

Kolmekümnendail aastail oli Tallinnas pool tosinat antikvariaati, kui lugeda 1930. aasta novembri Uudislehte. Kui ajakirjanikku uskuda, siis antikvariaadipidajad polnud just suured vanavara tundmise spetsid. Näiteks räägib ajaleht, kuidas vaesunud Judenitši armee ohvitser müüs antikvariaati kuldkella, millel graveering Katariina Suur. Antikvaar raputas kõhklevalt pead, kuid lõpuks ostis uuri tavalise kuldkella hinnaga ära ja oli valmis Riia antikvaarile veel hinnaalandustki tegema, et kellast ikka lahti saaks. Pärast kuulis, et riialane oli kella Saksa kollektsionäärile kümme korda kallimalt edasi müünud. Rokokookummuteid ükski antikvariaat 650 krooni eest ei tahtnud, omanik müüs siis muuseumi kaudu Stockholmi – sai 50 korda rohkem raha.

Oligi nii, et paar korda aastas käisid Berliini ja Stockholmi antikvaarid meie poed läbi ja ostsid kõik väärtusliku kokku. Uudislehe andmeil leidus ainsa väärtusliku asjana antikvariaatides 1930. aasta novembris Olustvere lossist pärit Prantsusmaal valmistatud kell, mille omaaegne väärtus olnud tuhandeid kuldrublasid. "Meil pole ostjaid. Eestis võib inimesi, kes väärtuslikke muinsusi koguvad, sõrmedel üles lugeda. See ongi tinginud, et kõik kallihinnalisemad ja suure ajaloolise või kunstilise väärtusega asjad välismaale rändavad," kurdab Uudisleht.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

mart
Kümnekroonine
Postitusi: 2338
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Kuidas müüdi Katariina Suure kuldkell

Postitus Postitas mart » 12 Nov 2016, 12:25

TURG EI EKSI KUNAGI: iga asja väärtus mingil turul on täpselt nii suur, kui palju on selle eest võimalik raha saada.

Tahad rohkem saada, pead leidma teise turu (ostja).
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Vasta