Mees avastas köögiriiulilt Faberge muna

Vasta
Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Mees avastas köögiriiulilt Faberge muna

Postitus Postitas muhfff » 20 Mär 2014, 14:37

http://arileht.delfi.ee/news/uudised/fo ... d=68278309" onclick="window.open(this.href);return false;

Ja originaalartikkel:
http://www.celebritynetworth.com/articl ... ing-story/" onclick="window.open(this.href);return false;

Mees avastas googeldades, et tema köögiriiulil on haruldane varandus

Elu on täis ootamatusi ning kokkulangevusi. Seda sai omal nahal tunda tundmatuks jääda sooviv ameeriklasest vanametallikaupmees. Kirbuturult ostetud kaup osutus aastaid hiljem haruldaseks aardeks, mis tegi mehest hetkega miljonäri.

Kõik algas sellest, et vanametallihuviline mees ostis 13 000 dollari eest munakujulise kullast antiikeseme. Sellel olid küljes ka juveelid. Mees mõtles, et laseb kulla sulatada ning müüb juveelid eraldi maha. Tema arvestuse kohaselt pidi kasu olema mõnisada dollarit. Ühe laadalkäigu kohta pole paha saak. Paraku ütlesid kümned metallisulatajad talle, et mees tegi rumala ostu, sest sulatatuna ei ole kulla väärtus sugugi see, mida mees ette kujutas. Pettunult asetas ta väikese kujukese köögiriiulile, kuhu see jäi kümneks aastaks.

2012. aastal juhtus aga imepärane lugu. Ühel õhtul otsustas mees googeldada antiikkujukese peale kirjutatud teksti „Vachron Constantin egg". Esimene leitud artikkel pani mehel südame põksuma. See oli The Daily Telegraphi artikkel „Kas see 20 miljonit dollarit väärt muna on sinu kaminasimsil?"

Artikli juures olevalt fotolt vaatas must-valgena vastu just seesama antiikese, mis tema riiulil seisis. Artiklis rääkis Venemaa antiikesemete ekspert Kieran McCarthy. Värisevate kätega saatis vanametallikaupmees McCarthyle juba samal õhtul e-kirja koos fotoga. Ekspertki oli hommikul leiust šokis ning lendas kohe kohale.

„Ma uurisin seda ja ütlesin talle, et teie käes on Fabergé lihavõttemuna ning ta peaaegu minestas. Ta sõna otseses mõttes kukkus hämmastusest põrandale," ütles McCarthy.

Nad reisisid koos Londonisse, et teha kindlaks, kas see on ikka see ajalooline ese. Sellele saadi kinnitus.

McCarthy töötas juveeliettevõttes Watski ning sai ülemustelt loa muna ära osta. Lõpphinnaks kujunes 33 miljonit dollarit.

Selle konkteetse Fabergé muna ajalugu on samuti teada. See kingiti esmalt tsaar Aleksander III lihavõteteks, aasta oli siis 1887. Aleksander andis muna oma abikaasale Maria Fjodorovnale, kes asetas selle nende magamistoas aukohale.

Tsaari surma järel, 1894. aastal, hakkas muna koos muu keisririigi varaga rändnäitusena mööda riiki reisima. 1917. aastal aarded konfiskeeriti. 1922. aastal müüdi maha suur hulk riigi vara, sealhulgas ka see haruldane muna. Viimati nähti seda ametlikult 1964. aastal ühes New Yorgi oksjonimaja kataloogis. Toona müüdi see kellelegi tänapäevases rahas 11 000 dollari eest. See inimene suri 2000. aastal ning muna koos ülejäänud varaga müüdi garaaži-müügi käigus maha. Vahepeal jõudis see veel paar korda omanikku vahetada enne kui jõudis meie kangelase kätte.

Seega käis see ajalooline aare käest-kätte naeruväärsete summade eest. Kui need inimesed vaid oleks teadnud, mis neil garaažis või riiulil tegelikult oli. Ka miljonäriks saanud vanametallikaupmees oleks selle äärepealt lasknud üles sulatada.

Vaadake oma pööningud, garaažid ja riiulid läbi. Võib-olla olete teiegi millegi väga väärtusliku omanik, millest teil aimugi ei ole.

Mis on Fabergé muna?

See on maailmas üks haruldasemaid antiikesemeid. Need valmistati käsitsi Peter Carl Fabergé poolt aastatel 1885 kuni 1917. Kokku tehti ainult 50 sellist muna ning säilinud on neist 42. Enamus munadest tehti Venemaa keisri-perekondadele. Nende väärtus on täna tõusnud kümnetesse miljonitesse dollaritesse. 2004. aastal ostis vene miljardär Viktor Vekselberg 100 miljoni dollari eest Forbes'i perekonnalt üheksa Fabergé muna.


Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Mees avastas köögiriiulilt Faberge muna

Postitus Postitas muhfff » 20 Mär 2014, 14:38

Ääremärkuse korras veel niipalju, et huvitav kuskohast sai nii rumal inimene nii palju raha?

Sul on vana kell, mille sa ostad 13 tuhande dollari eest ja sa isegi ei mõtle selle peale, et mõnelt eksperdilt kella kui sellise väärtust küsida??
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Mees avastas köögiriiulilt Faberge muna

Postitus Postitas mart » 20 Mär 2014, 20:05

loeme uuesti:
"Kõik algas sellest, et vanametallihuviline mees ostis 13 000 dollari eest munakujulise kullast antiikeseme. Sellel olid küljes ka juveelid. Mees mõtles, et laseb kulla sulatada ning müüb juveelid eraldi maha."
===
kuna olen kulla "vanametalli" valdkonnaga rohkem kokku puutunud ning ka tõlge ei pruugi olla täpne, jagan oma nägemust:
mees tegeles "vanametalliga" (kullamurru ostu-müügiga), nägi turul "kullakamakal" hinda, mis oli 15 000 kanti, kaalus käes, arvutas kulla ja kalliskivide hinda, sai 15 000 kanti ja kauples 2 000 alla, täpsemalt üle kaaludes selgus kurb tõsiasi, et kullamurru müügist ei saa raha tagasi ja tuli tegelda peavalu tekitava asja - mõtlemise-otsimisega...

aga mis oleks juhtunud siis, kui kullamurru hind oleks tulnud üle 15 000? kas siis oleks olnud põhjust eseme väärtust uurida?
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Vasta