Tartus tuleb Gildi Antiigi asemel õlletuba

Vasta
Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 3461
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Tartus tuleb Gildi Antiigi asemel õlletuba

Postitus Postitas muhfff » 29 Jaan 2018, 09:59

https://www.err.ee/677870/tartus-tuleb- ... l-olletuba

Tartus Rüütli ja Gildi nurgal keldris tegutsev Gildi Antiik asuleb uksed ning sinna tuleb õlletuba.

Gildi Antiigi pidajad Agu Kõrv ja Ants Linnard on otsutanud antikvariaadi sulgeda ning võtavad 31. jaanuaril vastu viimaseid külastajaid, kirjutab Tartu Postimees.

Ants Linnard ja Agu Kõrv on Gildi Antiiki pidanud pea 22 aastat.

"Kõik on läinud internetti, inimesed müüvad ise internetis ja poodi ei tooda enam suurt midagi," nentis Linnard.

Vanad antiigisõbrad on tegutsenud majas, mis kuulub osaühingule Mespis, selle üks omanikke Ingrid Mesila ütles, et Gildi Antiigi pidajad on olnud väga kauased ja väga meeldivad üürilised, kuid nende asemel hakkavad pärast remonti sealsamas sisustama õlletuba noored mehed.


Pilt
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

mart
Kümnekroonine
Postitusi: 2338
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Tartus tuleb Gildi Antiigi asemel õlletuba

Postitus Postitas mart » 29 Jaan 2018, 10:23

Ühe ajastu lõpp, eks siis Andrus Rüütlil - "Saurusel" on selle võrra rohkem tegemist
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 3461
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Tartus tuleb Gildi Antiigi asemel õlletuba

Postitus Postitas muhfff » 29 Jaan 2018, 11:33

Tartu Postimehes kah artikkel
Vanad sõbrad panevad kinni vanakraamipoeRüütli ja Gildi nurgal keldris tegutsevasse Gildi Antiiki on juba paarkümmend aastat olnud vanade raamatute ja muu vanavara huvilistel põhjust sisse astuda ja uurida, mida uut põnevat on Agu Kõrv ja Ants Linnard müüki pannud. 31. jaanuaril võtavad antikvaarid vastu viimaseid külastajaid, et siis anda ruumid remondiks üle õlletoa sisustajatele.

Üks sagedane Gildi Antiigi kunde on filosoof Ülo Matjus. Vana antikvariaadi sulgemise uudis ei tulnud talle suure üllatusena, sest ta on mitu korda varemgi kuulnud poe kinnipanekust, aga ikka on seda tööd mingil põhjusel edasi lükatud. «Kord ei raatsinud üks kaupmees poodi kinni panna ja teinekord teine,» lisas ta.

Vanadus ja internet
Filosoofil on kahju, et pood nüüd lõpuks ikkagi hingusele läheb.

«See oli mõnus koht ja veel ka teise antikvariaadi kõrval, nii et nad teatud mõttes võistlesid omavahel,» ütles Ülo Matjus. «Teisi antikvariaate on samuti juurde tulnud, näiteks nende kahe lähedal Inderlin, aga kahju on hakata Gildi tänava nurgalt lihtsalt mööda käima, kui seal enam raamatuid ei müüda.»

Gildi Antiigi naabrina tegutseva antikvariaadi Ruum ja Raamat pidaja Hindrek Kaasik väljendas eesseisva muutuse pärast samuti kahjutunnet.

«See ei olnud ainult pood, vaid ka klubi, läbi imbunud Tartu vanast kultuurist. Nad ise on kõvad kollektsionäärid ja fännid said nende juures kokku. Neilt sai ikka infot, kui midagi oli vaja küsida,» ütles Hindrek Kaasik. «Kui nüüd tuleb sinna alkoholiga tegelev asutus, läheb kultuuripisikut edasi anda raskemaks.»

Ants Linnard ja Agu Kõrv on Gildi Antiiki pidanud pea 22 aastat. Selle aja jooksul on nad saanud ootamatult eakaks: esimene tähistab varsti 72. sünnipäeva ja teisele lööb järgmisel kuul ette 73. eluaasta. Ja nagu nad rääkisid, ei taha nad endale sinna poodi tellida pikka sangadega kasti.

Teine poe sulgemise põhjus on suhtlusvõrgustik, kuhu on kolinud ka vanavara. «Kõik on läinud internetti, inimesed müüvad ise internetis ja poodi ei tooda enam suurt midagi,» ütles Ants Linnard.

Uus rentnik

Kuuldavasti on mõned Gildi Antiigi põhikunded juba mitu aastat tagasi soovitanud sellel poel internetis äri käima panna. Miks antikvaarid seda ometigi ei teinud?

«Tuleb natuke vanust arvestada,» vastas Agu Kõrv. «Vanad inimesed ei ole altid internetti kasutama, kuigi uudiseid küll meeldib lugeda.»

Kirjanik ja õpetlane Aare Pilv kahetses samuti, et sümpaatne ja traditsiooniga koht kinni pannakse. «Olen ise ka kogenud, kuidas antikvaarid on muutunud üsna ettevaatlikuks ja valivaks raamatute müükivõtmisel,» märkis ta. «Nad ütlevad, et antikvariaatides käiakse vähem, sest internetis on tekstid ja info kergemini kättesaadav. Nukker igal juhul.»

Vanad antiigisõbrad on tegutsenud majas, mis kuulub osaühingule Mespis. Selle üks omanikke Ingrid Mesila ütles, et Gildi Antiigi pidajad on olnud väga kauased ja väga meeldivad üürilised. Nende asemel hakkavad pärast remonti sealsamas sisustama õlletuba noored mehed.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Vasta