Antiigikaupmees, surnud ekspert ja Konrad Mägi mõistatus

Margid jmt
Vasta
Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5021
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Antiigikaupmees, surnud ekspert ja Konrad Mägi mõistatus

Postitus Postitas muhfff » 28 Nov 2019, 21:03

https://ekspress.delfi.ee/kuum/antiigik ... d=88181051

Artikkel suures osas maksumüüri taga, kuid huvitav lugemine.

Tuntud galerist Šifara Hindrekson usaldas hinnaliste maalide ehtsuse osas aastaid restauraator Henno Tigase arvamust. Kas ta uskus eksperti ehk liiga jäägitult?

„Tehke sobilik Pakkumine ja See võrratu Konrad MÄGI maal võib kuuluda just Teile!“
Just nii kutsub populaarne internetipood osta.ee ostma Konrad Mägi maali „Viljandi maastik“. Tallinnas Shifara kunsti- ja antiigigalerii seinal rippuva teose saaks kohe kätte 48 000 euroga.
Avalikel kunstioksjonitel liigub Mägi töid harva. „Tema maali müüki saamine on maagia,“ ütleb Hausi galerii omanik Piia Ausman.
Hoolimata krõbedast hinnast lähevad Mägi maalid kaubaks nagu soojad saiad. Sel kevadel vahetas meistri pintsli alt tulnud maal Tartus omanikku 92 000 euroga. Ka tolle pildi nimi oli „Viljandi maastik“.
Samal ajal üritab Shifara galerii leida oma Mägile osta.ee kaudu ostjat juba teist aastat. Kui Ausman maali pilti sel nädalal veebis esimest korda nägi, hüüdis ta uskumatuna: „Ei-ei-ei!“
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5021
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Antiigikaupmees, surnud ekspert ja Konrad Mägi mõistatus

Postitus Postitas muhfff » 28 Nov 2019, 21:11

Ma ei taha tasulist artiklit siia kopeerida, kuid artikli lõpus on huvitav lõik:
Viimasel ajal läheb äri kehvasti. Mullune käive oli 26 042 eurot, mis ei katnud isegi tööjõukulusid. Koos varasemate aastatega ületab ettevõtte kahjum 86 000 eurot.
„Mul on nelja kuu üür maksmata,“ ütleb Hindrekson. Viimati müüs ta maali kuu aega tagasi.


Kahtlustan, et äri on kiratsenud juba pikemat aega. Ma ostsin mais 2018 sealt kolm markade praaki ja juba siis jäi mulje, et neil on väga vaja müüa. Ma ei saanud neid münte odavalt, kuid ma sain hinnas KÕVASTI alla. Aastaid tagasi poleks selline tingimine läbi läinud.
Ma olen aastate jooksul seal üsna regulaarselt käinud vaatamas, et mida pakkuda on (müntide osas). Valik jääb aastatega aina väiksemaks, midagi uut juurde pole tulnud ja alles oleva kraami hinnad on lihtsalt ulmelised. Ilmselt on kogu parem kraam aastatega ära ostetud ja järgi on kõrge hinnaga "lutsud" või siis kahtlase originaalsusega kraam.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
Huviline007
Viiekroonine
Postitusi: 737
Liitunud: 25 Juun 2019, 21:40

Re: Antiigikaupmees, surnud ekspert ja Konrad Mägi mõistatus

Postitus Postitas Huviline007 » 28 Nov 2019, 22:45

Minul oli isiklik kogemus selle "äriga" viisteist aastat tagasi. Tundub, et midagi pole muutunud.
Ostsin suhteliselt algajana ühe pliiatsijoonise sealt, viiuldaja vanamees, "1800 lõpp 1900 algus". Lugu oli ilus. Spetsialist selgitas. Pettis ära. Rahad polnud suured aga midagi ikkagi.
Hiljem, tuttavale näidates, kes oli kogenum kunstiinimene, kelle esimene küsimus oli, et miks ma sealt ostmas käisin, ja kes julges minu rõõmu rikkuda, tegi kiirelt selgeks, et paber on vale ajastu jaoks, kompositsioon vilets, allkiri lisatud jne. Võtsin seda kui tasulist õppetundi.
Kuhugi õigust mõõtma minna polnud tuju. Ise olin ebakompetentne. Pildi sain, loo kah. Las jääb.
Kuivõrd tegemist oli elementaarsete vigadega, mida inimene, kes on antud valdkonnas aastakümneid töötanud spetsialist , peaks/võiks kohe näha ja teada kui ABC-d , siis tõlgendasin enda jaoks, et galerii tegevus oli teadlik ja (paha)tahtlik ja enda jaoks tõmbasin antud "äri" nimekirjast maha.
Kui seal müüdaks ka (käesolevat foorumit arvestades) näiteks 10m1926 - 15 euroga - ei huvitaks.
Arvan, et minusuguseid on lihtsalt eesti turu jaoks liiga palju kogunenud.
Meenub Hiina vanasõna, mis kõlas umbes nii: , et kui tunned ülekohut, siis istu lihtsalt jõe äärde maha ja oota.

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Antiigikaupmees, surnud ekspert ja Konrad Mägi mõistatus

Postitus Postitas mart » 28 Nov 2019, 23:49

muhfff kirjutas:
28 Nov 2019, 21:11
Kahtlustan, et äri on kiratsenud juba pikemat aega. Ma ostsin mais 2018 sealt kolm markade praaki ja juba siis jäi mulje, et neil on väga vaja müüa. Ma ei saanud neid münte odavalt, kuid ma sain hinnas KÕVASTI alla. Aastaid tagasi poleks selline tingimine läbi läinud.
Ma olen aastate jooksul seal üsna regulaarselt käinud vaatamas, et mida pakkuda on (müntide osas). Valik jääb aastatega aina väiksemaks, midagi uut juurde pole tulnud ja alles oleva kraami hinnad on lihtsalt ulmelised. Ilmselt on kogu parem kraam aastatega ära ostetud ja järgi on kõrge hinnaga "lutsud" või siis kahtlase originaalsusega kraam.
nad müüvad ka ebays, tuttav täheldas mõni aasta tagasi, et u 10 000 nimetust korraga üleval, kuu ajaga saab müüdud u 100, ostas on näiteks konto tasemel 2, mis näitab, et eriti müüke pole.
enam-vähem hindadega asjad saavad müüdud ja siis jäävadki järgi räigelt ülehinnatud või lõigatud numbriga 1931 20 kopsi, kraabitud "errorsent" ja muu kahtlane kraam

ülehinnatud kraami saab vähemalt panna euroga oksjonile ja mingi raha ikka saab, aga sodi jääb sodiks ja sodi "kasiinovõite" on üha vähem
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

mvahtra
Viiekroonine
Postitusi: 950
Liitunud: 21 Veebr 2012, 11:15

Re: Antiigikaupmees, surnud ekspert ja Konrad Mägi mõistatus

Postitus Postitas mvahtra » 29 Nov 2019, 10:58

Kaupo peaks kindlasti ka Leimust isiklikult tundma,võib-olla peaks igaks juhuks üle küsima,kas kasutab Leimuse nime/autoriteeti sihipäraselt

https://www.osta.ee/rossija-20-kopeek-1 ... 29603.html

Kriks
Kroon
Postitusi: 175
Liitunud: 10 Veebr 2018, 14:31

Re: Antiigikaupmees, surnud ekspert ja Konrad Mägi mõistatus

Postitus Postitas Kriks » 29 Nov 2019, 11:13

Heh. See Leimuse nime kasutamine tundub küll veider. Tunnen ka Leimust ja kui ta ikkagi midagi uuris, siis ta andis ka teatud tasu eest välja paberi, et "münt vastab parameetritele", mis küll ei ole garantiikiri, aga siiski tähendab midagi.

Siin seevastu pole kusagil kirjas, et mis Leimus sellest arvas. Seega vabalt võibki olla, et Leimus vaatas seda ja ütles, et talle tundub, et selle number "1" on midagi tehtud ja mingit paberit ei väljastanud. Äkki Shifara omanik on ära unustanud, mis Leimus talle selle kohta ütles, aga kokkuvõte see, et kui lugeda, mis on oksjonil kirjas, siis selgub ainult kolm fakti.
1. Leimus on seda münti uurinud.
2. Leimus on Eestis ja mujal sealhulgas Venemaal tunnustatud numismaatik.
3. Kui on Leimusele küsimusi, siis võib tema poole pöörduda.

Mitte ühtegi sõna ei räägi oksjoni tekst ju mündist endast. :D

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Antiigikaupmees, surnud ekspert ja Konrad Mägi mõistatus

Postitus Postitas mart » 29 Nov 2019, 12:24

pole viitsimist olnud poodi seda paberit lugema minna, leimusele meeldis kasutada määratlust: "vastab parameetritele" ja see ärakasutatud 1930 / "1931" 20-kopsine, millest oli ka varem juttu, peaks ilmselt "parameetritelt vastama" 1924-31 20-kopsiste standardile - ~3,6g, 500-hõbedaproov
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Vasta