Mündid on ka kunst

Margid jmt
Vasta
mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2686
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Mündid on ka kunst

Postitus Postitas mart » 23 Jaan 2018, 10:03

Vahel see jääb kuidagi tahaplaanile ja tuleb välja vaid kõverpeeglis (3-kolepääsukest, Vancouveri "pederastid", Pekingi arusaamatud jooned), aga mündid on ka kunst, mida tuletavad väga hästi meelde portselanikogujad, artikli lõpus on tõesti kenad portselanmaalid (loomulikult Langebraun)
Pilt


FOTOD | Vaata ja imetle, millised olid eestiaegsed Langebrauni suveniirnõud, kujutades Elva supelranda, Kuresaart ja Vilsandi lindudepealinna
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 3943
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Mündid on ka kunst

Postitus Postitas muhfff » 23 Jaan 2018, 19:44

See artikkel, õigemini seal olevad pildid, tuletasid mulle meelde ühe "kasutu fakti". Kotkasilmad saavad ise veenduda, et seal on päris mitmel objektil kirjas Kuressaar, praegune Kuressaare. Aga "kasutu fakt" on selline, et praegu on kõik Eesti kohanimed peale Tallinna omastavas käändes, ehk siis lõppevad vokaaliga.

Aga jah, kahjuks Eesti Pank ja enamus mündikujundajaid on ära unustanud, et münt võiks olla ka kunstiobjekt. Seejuures kolmemõõtmeline objekt.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Vasta