Maale kogudes ära kogu üürivõlga!

Margid jmt
Vasta
mart
Kümnekroonine
Postitusi: 2440
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Maale kogudes ära kogu üürivõlga!

Postitus Postitas mart » 22 Aug 2017, 22:08

Kohtutäitur leidis üürivõlglase kodust varanduse
Ligi 15 aastat kestnud peituse­mäng viis korterist väljatõstmiseni ning tõi päevavalgele ligi 200 väärtuslikku maali.

Kolmel päeval käis kohtutäitur Risto Sepp Kunstnike Liidu (EKL) majas, mis asub Tallinnas Vabaduse väljaku ääres, koputas korteri uksele, aga vastust polnud. Ta hõikas, ent keegi ei vastanud. Ta pani postkasti teate, millel seisis, et korteri elanikku Märt ­Bormeistrit (66) ootab väljatõstmine.

Aga endiselt: ei kippu ega kõppu.

Täitur kleepis korteri uksele neli korda järjest teate, et 23. mail on väljatõstmine, ja palus ühendust võtta. Iga kord oli teade ukselt maha rebitud.

Väljatõstmise päeval läks täitur ukse taha, koputas uksele, hõikas. Lootuses, et ehk on võlglane kodus.

Kaasas olid tal politsei, praktikandid ja kaks täituri abilist. Toimuvat piidlesid naaber Eve Viidalepp ja TV3 operaator. Hiljem ühines ka „Kuuuurija“ saatejuht Katrin Lust.

Kui lukuabi avas ukse, avanes šokeeriv pilt....
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 3614
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Maale kogudes ära kogu üürivõlga!

Postitus Postitas muhfff » 22 Aug 2017, 22:14

...Toad olid lausa prügiga kaetud. Hingata oli peaaegu võimatu, korteris valitses pimedus. Põrandal vedelev makulatuur oli saanud suurepäraseks elupaigaks igasugu satikatele.

Kohtutäiturile tundus uskumatu, et keegi siin elas. Kuid põrandal olid jalajäljed ja vannitoas paiknes magamisase. Vanni peal lebas plaat, mida katsid tekid. Elektrit korteris polnud, kuid vannitoas oli vool olemas. Peremees varastas elektrit.

Viis päeva töötas Sepp korteris justkui telesarja „CSI“ uurija, kandes pealaest jalataldadeni kilekostüümi ja respiraatorit. Kiht kihi haaval koorus pisikesest korterist välja tõeline varandus.

Sarnaselt 2012. aastal Saksamaal kunagise natsi Cornelius Gurlitti korterist avastatud varandusega, mis sisaldas Claude Monet’, Pierre-­Auguste Renoiri, Henri Matisse’i, Marc Chagalli ja teiste tuntud meistrite teoseid.

Vabaduse väljak 6 korterist 26 avastati ligi 200 väärtuslikku maali, mille hulgas oli ka pallaslaste teoseid.

Eesti Ekspressist sai natuke kaugemale lugeda : )
http://ekspress.delfi.ee/lisalood/homse ... d=79255178
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Vasta