Oksjonile tulevad haruldased Eesti margiproovid ja –esseed

Margid jmt
Vasta
Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 3945
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Oksjonile tulevad haruldased Eesti margiproovid ja –esseed

Postitus Postitas muhfff » 20 Sept 2016, 21:12

http://arileht.delfi.ee/news/uudised/ok ... d=75667061

Saksamaal tulevad kolmapäeval oksjonile Eesti markide haruldased esseed ja proovitrükid.

Oksjonile tuleb haruldane Alexander-Koenig album, kus on umbes 20 postmargi esseed – 35 pliiatsiga joonistatud margikavandit, 28 vesivärvidega esseed ja kaheksa trükitud 20 Caritase margi esseed.

Alexander Koenig sai need esseed kingitusena proua Pätsilt. 1940. aastal asus Koenig ümber Saksamaale ja viis albumi kaasa kui mälestuseseme Eestist. Alexander S. Koenig oli Rootsi ettevõtja, kellel on suur panus 1960ndatel Kanaari saarte muutumisel populaarseks turismisihtkohaks.

1970ndatel müüs ta valmishaiglaid Saudi Araabiasse. Alexander S. Koenig oli Alexander Koenigi poeg, kes päris margialbumi. Ta ise ei olnud margikoguja, kuid säilitas albumi kui isa mälestuseseme. 2001. aastal müüs Alexander S. Koenig albumi prominentsele filatelistile Helmut Kurasele, kes müüb antud proove ja esseesid.

Kokku on seekordsel Heinrich Köhleri oksjonil eraldi osana 247 loti Eesti markide proovitrükke ja esseesid, ka margierimeid, saadetisi ja muid asju.

Kallima alghinnaga proovitrükiks on 50 5k lillemustri margiproovist koosnev suur poognatükk, mis on eraldatud viie vaheribapaariga trükituna 15 kopikaliste kinopiletite tagaküljele. Erakätes on oksjonimajale teada sellest margiproovist ainult kaks vaheribapaari. Antud margiharulduse alghinnaks on 3000 eurot. Eesti algusajal valitses kõigest puudus – ka paberist, mistõttu kasutati ära tsaariaegsed kinopiletid margiproovide trükkimiseks.

Pilt

Lillemustrimargi proovide seas on ka näiteks 400 eurose alghinnaga välja laskmata 2 kopikaline lillemustrimark koos kahe 15 kopikalise sama sarja margiprooviga trükituna kinopileti tagaküljele.

Pilt

1919. aasta 5 pennise kajaka margist on müügil näiteks oliivikarva proov alghinnaga 150 eurot.

Pilt

3 kroonise ületrükimargist aastast 1923 on haruldane topeltvõrkalltrükiga templiga mark alghinnaga 1500 eurot.

Pilt

Caritase markide seas on Petserimaa vapiga trükkimata margi pliiatsiga joonistus alghinnaga 150 eurot.

Pilt

Kokku on oksjonil Eesti filatelistliku materjali 67 000 eurose alghinnaga.

Oksjonimaja esindaja Tobias Huylmansi sõnul on Eesti materjal juba praegu enne oksjoni algust hästi pakkumistega kaetud.

„Oleme seni pakkumistega rahul,“ ütles ta.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 3945
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Oksjonile tulevad haruldased Eesti margiproovid ja –esseed

Postitus Postitas muhfff » 21 Sept 2016, 20:39

Eesti margi hind kerkis täna oksjonil 2100%

Suurima tõusu läbis tänasel Saksa oksjonimaja Heinrich Koehleri Eesti asjade oksjonil minimaalse alghinnaga pakutu.

Lot nr. 180 alghinnaks näidati 10 eurot ja pakutu hinna pärast käis tihe rebimine nii saalis, telefonitsi kui interneti teel, mis päädis 220 eurose hinnaga, millele lisandub ostja poolt makstav oksjonimaja tasu. Tegemist oli 20 margase sepamargi lõigatud proovi äärenelikuga ning kaasa tuli ka 20 margase sama margiga Tallinnast Taani saadetud ümbrik.

Pilt

Ka mitmed teised minimaalse avanemishinnaga asjad tegid peadpööritava hinnatõusu. Näiteks lot 170 tõusis 10 eurolt 170 eurole, mis tähendab 1600% hinnatõusu. Tegemist on 1924. aastal välja lastud 30 margase teatrimargi proovipaariga.

Pilt

Sama suure tõusu läbis 100 margase maakaardimargi proov, mis kallines samuti 10 eurolt 170 eurole.

Pilt

Mis oli nii madalate alghindade mõte, on raske mõista – vahest taheti iga hinna eest nendest asjadest lahti saada kui pakkumisel oli sarnaseid atraktiivsemaid asju või ei mõistnud oksjonimaja neile sobivat alghinda välja nuputada – tavaliselt algavad selles oksjonimajas üksikult pakutavate asjade alghinnad 80 eurost.

1600% tõusuga üllatas ka 15 pennise päikesemustri margi must proov, mille hind tõusis 100 eurolt 1700 eurole.

Pilt

Mitteametlikel esialgsetel andmetel jäi 247 müügil olnud Eestiga seotud asjast müümata 50, mis teeb eduka müügi protsendiks 79,8%.

Pakutud haruldase Königi albumi sisust jäi päris palju müümata ning ka palju Caritase teema asju jäi ootama paremaid päevi kuigi osad Ühisabi asjade ostmise nimel käis hoogne võistupakkumine.

Paljud vähemalt tuhande eurose alghinnaga asjad kallinesid vähe või osteti alghinnaga. 14 vähemalt tuhande eurose alghinnaga asjast jäi müümata vaid kaks, kuid esines ka alla alghinna müük.

Eesti asju pakuti kokku 67 000 eurose alghinnaga ja müüdi umbes 92 000 euro eest ning viiendik asju jäi koguseliselt müümata. Üheks põhjuseks, miks nii palju asju jäi müümata võis ka olla alternatiivsetel oksjonitel madalama alghinnaga analoogsete või paremate asjade müük.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Vasta