Haruldane Ferrari läheb 19 miljoni euroga oksjonile

Margid jmt
Vasta
Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 3410
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Haruldane Ferrari läheb 19 miljoni euroga oksjonile

Postitus Postitas muhfff » 21 Apr 2016, 17:57

http://tehnika.postimees.ee/3664295/gal ... -oksjonile

14. mail toimub Monacos autooksjon, mille pärliks on 1968. aasta Ferrari 275 GTS/4 NART Spider, kirjutab Auto Express.

Ferrari 275 Spider loodi Enzo Ferrari ja Ferraride USA importija Luigi Chinetti koostöös, kuna viimatinimetatu soovis suurendada limiteeritud kabriolettversiooniga 275 müüginumbreid Ühendriikides. NART on lühend North American Racing Teamist, esimene NART Spider lõpetas Sebringi 12 tunni sõidu oma klassis teisena.

Kokku ehitati vaid kümme autot, mis teeb oksjonile minevast sõidukist üliharuldase isendi, eriti, kui silmas pidada selle laitmatut konditsiooni.

Müügile minev auto oli viimane tootmisliinilt maha sõitnud 275 Spider. Selle esimeseks omanikuks oli Hispaania välisleegioni kolonel, 14 aasta pärast müüdi auto Šveitsi, seejärel jõudis see Suurbritanniasse, kus auto värviti hallist tumepunaseks.

Sarnane 275 Spider müüdi oksjonipidaja RM Auctions poolt kolm tagasi 27,5 miljoni dollari (umbes 24 miljoni euro) eest. Kuigi korraldajad hindavad mais oksjonile jõudva auto lõpphinnaks umbes 19 miljonit, on see Auto Expressi hinnangul aga pigem tagasihoidlik prognoos.


Pilt
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 3410
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Haruldane Ferrari läheb 19 miljoni euroga oksjonile

Postitus Postitas muhfff » 21 Apr 2016, 17:58

Samasse teemasse veel üks uudis:
Ford kulutas Tesla linnamaasturi ostule 50 000 dollarit turuhinnast rohkem
Põhjapanevalt oluline info on see, et auto osteti NUMISMAATIKULT

USA autotootja Ford ostis eelmisel kuul testimiseks 199 950 dollari eest elektriautode tootja Tesla mullu turule jõudnud linnamaasturi Model X, kirjutab Bloomberg.

Ford ostis järjekorras kuuekümne neljandana toodetud valge Model Xi ühelt California numismaatikult, kes oli selle omakorda Teslalt ostnud.

Kuigi autotootjad ostavad tihti oma konkurentide uusi mudeleid, et autode sõiduomadusi ning koostekvaliteeti testida, kulutas Ford Model Xi ostule üllatavalt palju raha. Kui auto alghinnaks on 145 000 dollarit, siis Ford maksis numismaatikule 199 950 dollarit ning kokku läks linnamaastur Fordile maksma pea 212 000 dollarit (summa sisse on arvestatud ka Michigani osariigi maksud).

«Vau, ma loodan, et see investeering tasub end ära mingi väärtusliku infona, mida auto testimisel ja koost lahti võtmisel leitakse,» kommenteeris automüügikeskkonna Autotrader vanemanalüütik Michelle Krebs Fordi ostutehingut.

«Varajase ostjana pead sa suure tõenäosusega maksma rohkem, kuid see on tõesti tähelepanuväärselt palju,» lisas ta.

Krebsi hinnangul on ka teised autotootjad nagu General Motors ja Toyota endale suure tõenäosusega juba Model Xi soetanud.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Vasta