Eesti kollektsionäärid saavad tasuta laulupeo mälestusmedali

Vasta
Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Eesti kollektsionäärid saavad tasuta laulupeo mälestusmedali

Postitus Postitas muhfff » 20 Juun 2019, 20:37

https://kultuur.err.ee/954074/eesti-kol ... stusmedali

Kollektsioonmüntide ja -medalite vermimisega tegelev Eesti Mündiäri lasi laulupeo 150. aastapäeva puhul vermida mälestusmedali, millel on kujutatud rukkililledega ümbritsetud muusika sümbol lüüra ning esimesed read Lydia Koidula luuletusest "Mu isamaa on minu arm".

Piiratud tiraažiga meenemedal "150 aastat laulupidu" on Eesti kollektsionääridele tasuta. "2019. aastal tähistame 150 aasta möödumist esimesest laulupeost. Just laulupeod on algusest peale andnud meie rahvale rasketel aegadel lootust, eneseteadvust, julgust ja ühtekuuluvustunnet, et püüelda parema tuleviku ja iseseisvuse poole," ütles Eesti Mündiäri müügi- ja turundusjuht Kristine Kruuv.

Medali esiküljel on kujutatud muusika sümbolit lüürat. Seda ümbritsevad Eesti rahvuslilled rukkililled, kiri "Üldlaulupidu" ning aastaarvud "1869–2019". Medali tagaküljel on tammepärja sees kiri "150 aastat" ning medali servas esimesed read Lydia Koidula luuletusest "Mu isamaa on minu arm": "Mu isamaa on minu arm, kel' südant annud ma".

Iga majapidamise kohta saab tellida ainult ühe tasuta laulupeomedali. Tellimusi täidetakse vastavalt tellimuste saabumise järjekorrale. "150 aastat laulupidu" tasuta medaliga saab tutvuda aadressil www.150laulupidu.ee. Medal on saadaval ainult Eesti Mündiäris.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Eesti kollektsionäärid saavad tasuta laulupeo mälestusmedali

Postitus Postitas muhfff » 20 Juun 2019, 20:50

Huvi pärast vaatasin, kui tasuta see siis on.

Medal ise on küll tasuta, kuid saatmine 4,99 eurot. Kahjumisse nad selle saatmiskuluga ilmselt ei jää, sest sellise medali omahind on alla euro. Saatmine kah kindlasti alla nelja euro. Nii et saatekulu pealt saavad nad vähemalt nulli.

Edasi läheb huvitavamaks. "Ainult" 5000 medalit "kõigest" 25 tuhandelisest tiraažist on üle kullatud. Hind? "Tagasihoidlikud" 29 eurot.
Siis järgneb kolm lehekülge reklaampakkumisi, kus on harukordne võimalus saada kogujate klubi liikmeks, mis tähendab kord kuus 39-eurose vasest ülekullatud medali ostmist. Esimene pakkumine on muidugi soodukas, "ainult" 29 eurot.
Seejärel on võimalus osta ülekullatud noodilehte (mis kuradi asi see peaks veel olema?) 149 euro eest (selle raha eest saab juba peaaegu Nikolai 5-rutsise, mis on nagu päriselt kullast).
Siis saab veel tasuta medalile karbi osta ("ainult" 5,99 eurot) ja kapsli ("ainult" 4,99 eurot. Kapsli eest peab tegelt harva üle euro maksma)

Päris kohutav ikka...
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Eesti kollektsionäärid saavad tasuta laulupeo mälestusmedali

Postitus Postitas mart » 21 Juun 2019, 13:52

võib vaielda teemal, kas lollidelt võib nende üleliigset raha võtta (kuna mõnel juhul võib see kasuks tulla); seejuures nõustun Vaiko Eplikuga, kes kirjutas sellistele kaupmeestele laulu
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Allan
Topeltkroon
Postitusi: 265
Liitunud: 28 Apr 2017, 20:47

Re: Eesti kollektsionäärid saavad tasuta laulupeo mälestusmedali

Postitus Postitas Allan » 22 Juun 2019, 00:37

Huvitav, kes see selliseid asju üldse kogub ning kuidas see Eesti mündiäri pankrotti ei lähe oma tegevusega, sest päris müntidega nad seal ei kauple ja numismaatikute silmis nende tooted väga hinnas ei ole :D
Peamiselt huvitavad mind täna Eesti Wabariigi vigamündid.

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Eesti kollektsionäärid saavad tasuta laulupeo mälestusmedali

Postitus Postitas mart » 22 Juun 2019, 15:04

igaüks oskab ise hinnata-võrrelda, milline oli nende "mündikogumise maailm" enne ja näiteks aasta pärast esimest suuremat "kokkutulekut" (Audentese, vene kooli ja ilmselt ka Tartu laat) või kasvõi mündifoorumi lugemist.
võib isegi öelda, et mündiäri "toodete" "kogujaid" on mündifoorumi "äraspidine paralleel-universum", mis aga väheneb üsna kiiresti osta ja siinse foorumi "külgetõmbe" tõttu

minu nägemusel on Eesti numismaatikute "põrgus" neli astet, kolm põhilist:
* omaette kogujad, peamiselt peale poeskäiku euromüntide "pöörajad"
* "mündiäri püsikliendid", peamiselt vanemad inimesed
* siinne rahvas, vanemast seltskonnast ka "kokkutulekutel käijad" (kuigi jah, "haridus" ikka õiget matsi ei riku ja olen kuulnud ka 30a tagasi kokkutulekutel-klubides nähtud meestelt müntide kohta täielikke lollusi)

neljas:
* "eriti elitaarne", "WÄLLJAMAA mündiklubide liikmed", pole tükk aega enam näinud Tallinna eakat briti mündiklubi liiget, Soomes nägin ka üht omasõnutsi pikaajalist neti kaudu osalejat, kes oli fakti ees, et saalis osalemiseks tuleb ka liikmemaksu maksta
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Vasta