münt või "münt": puutja ja trampushka kohtumine

Vasta
mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2640
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

münt või "münt": puutja ja trampushka kohtumine

Postitus Postitas mart » 03 Sept 2018, 22:07

ümar ja metallist, noh, münt ju igal juhul!
või vähemalt minu jaoks suveniirmedal...

Valge Maja väljastas Trumpi ja Putini tippkohtumise meenemündi
The Moscow Times/PM, 3. september 2018, 16:05

Valge Maja väljastas ajalooliste hetkede seerias meenemündi, millega mälestatakse USA president Donald Trumpi ja Venemaa riigipea Vladimir Putini kohtumist Helsingis.

Väljaande New York Times ajakirjanik Kenneth Vogel teatas nädalavahetusel Twitteris, et Valge Maja kommunikatsioonibüroo on saanud valmis mündi, millega meenutatakse Helsingi tippkohtumist.

Trump ja Putin kohtusid Soome pealinnas 16. juulil. Kui Moskvas käsitleti kohtumist suure eduna, siis USA-s sattus president Trump laialdase kriitika alla suutmatuse tõttu võtta Putinit 2016. aasta presidendivalimistesse sekkumise eest vastutusele.

Meenemünti on võimalik ette tellida Valge Maja suveniiripoe veebilehelt ning selle maksumus on sada dollarit. Tegu on seeria viienda mündiga, esimesed kolm on pühendatud Põhja-Korea diplomaatiale, neljas aga Ühendriikide kosmosevägede loomisele.
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

aldok2
Viiekroonine
Postitusi: 507
Liitunud: 23 Aug 2015, 08:44

Re: münt või "münt": puutja ja trampushka kohtumine

Postitus Postitas aldok2 » 04 Sept 2018, 17:35

Tegu on järjekordse oskamatu tõlkega inglise keelest: originaalis oli juttu "challenge coin"'ist (mitte "commemorative coin"ist), ja selle tõlgib meenemündiks ainult võhik. Eriti keeruline on olukord veel siis, kui "native speaker" kogu väljendit välja ei ütle ja ütleb selle asemel ainult "coin". Katsu siis ainult sõnaraamatu sõnade järgi tõlkijale selgeks teha, et inglise keele "coin" ei ole eesti keeles alati "münt". Veidi leevendab asjaolu see, et eesti keeles ei olegi "challenge coin"'ile head vastet. Kuid suveniirmedal on antud juhul tõesti sisuliselt õige.

A challenge coin is a small coin or medallion, bearing an organization’s insignia or emblem and carried by the organization’s members. Traditionally, they are given to prove membership when challenged and to enhance morale. In addition, they are also collected by service members. In practice, challenge coins are normally presented by unit commanders in recognition of special achievement by a member of the unit. They are also exchanged in recognition of visits to an organization. jne Edasi: https://en.wikipedia.org/wiki/Challenge_coin

Vasta