Venemaa Euroopa riikide pealinnadega "võidumündid"

Vasta
mart
Kümnekroonine
Postitusi: 2336
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Venemaa Euroopa riikide pealinnadega "võidumündid"

Postitus Postitas mart » 04 Aug 2016, 08:25

puutja-onu ei saa tunnistada kaotust III maailmasõjas, mis lõppes nsv liidu lagunemisega ning kui Ukrainas ei suudeta "teha trassi" Transnistriasse, Odessasse, Krimmi või ei suudeta isegi võita Mariupolit, tuleb võite ikkagi järjepidevalt näidata, kuna Rio toob neid oodatust vähem.
Võitude osas veel 80ndate nali, et nõukogude võimul on 3 võitu: sitavõitu, vähevõitu, kallivõitu.

Pronkssõduri järel lastakse välja ka mündid nõukogude armee Euroopa pealinnade vallutamise puhul, seejuures näidatakse "komplektis" võite loomulikult Ukraina kõrval ka SRÜ partnerite Valgevene ja Moldova üle.

Vene keskpank Leedule Vilniusega mündi kohta: miski ei sea kahtluse alla fašismi üle saavutatud võidu olulisust
04. august 2016 07:58, toimetas: Lauri Laugen, välisuudiste toimetaja

Venemaa keskpank vastas Leedu välisministeeriumile seoses Vilniust kujutava Teise maailmasõja võidu mälestusmündi väljaandmisega. Venemaa keskpanga teatel on uus müntide seeria pühendatud kõigi Euroopa ja maailma rahvaste võidule fašismi üle.

„Mitte mingid geopoliitilised muutused, mis on toimunud pärast Teise maailmasõja lõppu, ei saa seada kahtluse alla fašismi üle saavutatud võidu olulisust kõigi Euroopa ja maailma rahvaste jaoks. Ja just sellele võidule on pühendatud Venemaa Panga mälestusmüntide seeria,“ teatas Venemaa keskpank kolmapäeval Lenta.ru-le.

Leedu välisministeeriumi poliitiline direktor Rolandas Kačinskas teatas varem kolmapäeval, et Venemaa ei ole valmis ajalooliseks tõeks Nõukogude okupatsiooni kohta.

Vilniusele pühendatud mündile on kirjutatud „Вильнюс“ („Vilnius“) ja „13 июля 1944 года“ („13. juuli 1944. aasta“). See on päev, kui Nõukogude armee vallutas Vilniuse Saksa vägede käest. Veel on mündil kujutatud Vilniuses asuvalt sillalt maha võetud skulptuur.

Venemaa keskpanga seeria mündid on pühendatud veel Belgradile, Berliinile, Bratislavale, Budapestile, Bukarestile, Varssavile, Viinile, Kiievile, Chișinăule, Minskile, Prahale, Riiale ja Tallinnale.
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Vasta