Hiinlaste üheeurosed äratasid Pariisis kahtlust

Vasta
Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 3595
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Hiinlaste üheeurosed äratasid Pariisis kahtlust

Postitus Postitas muhfff » 16 Okt 2013, 09:24

http://www.ohtuleht.ee/549925" onclick="window.open(this.href);return false;

Õhtuleht.ee, 16. oktoober 2013, 07:00

Pariisi eeslinna Seine-Saint-Denis’ ühe hotelli omanik kutsus politsei, kui leidis 29- ja 30aastase Hiina turisti toast kuhja üheeuroseid münte.

Kui hiinlased olid oma arvete tasumiseks korduvalt just selle nominaaliga münte kasutanud, läks ta nende tuppa asja uurima.

Korravalvurid kahtlustasid samuti, et mehed võivad olla võltsrahategijad, ning nad võeti vahi alla, kirjutab ajaleht Le Parisien. Läbiotsimisel leiti münte peale laual oleva kuhja veel peidetult.

Prantsusmaa pealinna mündikoja eksperdid kinnitasid siiski üsna varsti, et tegemist on ehtsate euromüntidega, ja noormehed vabastati..

Peagi selgus ka, miks hiinlased olid Pariisi tarinud 3700 üheeurost münti (nendega tasusid nad hotellis iga päev oma 70eurose ööbimisarve). Nad olid mündid ostnud sõpradelt, kes lammutavad Euroopast vanarauana Hiinasse veetud autosid. Siinsed firmad saadavad igal aastal tuhandeid vanu sõidukeid utiliseerimiseks just Hiinasse. Enne lammutamist võtavad vanarauatöötlejad autodest istmed ja vaibad välja ning leiavad väga tihti polstri vahelt euromünte. Teinekord on neid ühes autos mitu tosinat, nentisid hiinlased.

Tuleb välja, et just üheeurone münt kaob sõidukeis kõige sagedamini, sedastab BBC uudisteportaal.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Vasta