Meenemünt Miina Härma 150

Vasta
Alfa Bravo
10 senti
Postitusi: 20
Liitunud: 05 Juul 2012, 01:07

Meenemünt Miina Härma 150

Postitus Postitas Alfa Bravo » 11 Veebr 2014, 14:09

Eesti Pank kuulutas välja konkursi mündi kujunduse leidmiseks. Postimehe artikkel räägib järgnevat:

Eesti Pank kuulutab välja helilooja Miina Härma loomingule pühendatud meenemündi kujunduskonkursi, millest oodatakse osa võtma nii üksikisikuid kui ka autorite kollektiive.

Eesti Panga kokku kutsutud meene- ja mälestusmüntide ideekavandeid hindava nõuandva kogu ettepanekul emiteerib Eesti Pank selle aasta suvel Eesti helilooja, koorijuhi ja organisti Miina Härma loomingule pühendatud hõbedast meenemündi. 9. veebruaril möödus Miina Härma sünnist 150 aastat.

«Selle meenemündiga peab eesti rahvas meeles oma suurt heliloojat, koorijuhti ja muusikaõpetajat. Miina Härma oli samuti rahvusliku liikumise tegelane, kel oli oma panus niihästi meie 145 aasta pikkuses laulupeotraditsioonis kui ka rahvuslipu sünnis 130 aastat tagasi,» selgitas nõuandva kogu liige Toomas Kiho.

Hõbedast meenemündi nominaalväärtus on 10 eurot. Kujunduse kohustuslikud elemendid on Eesti Vabariigi suur riigivapp, tekst «Eesti Vabariik» ja aastaarv 2014 mündi aversil ning nimiväärtus koos eurotähisega (10 €) reversil.

Konkursi nõuetekohaselt vormistatud kavandite esitamise lõpptähtaeg on 14. märts 2014 kell 12.00 Eesti Pangas aadressil: Mündižürii, Eesti Pank, Estonia pst 13, 15095 Tallinn. Konkursi reglemendi täpsete tehniliste, osalemise ja hindamise tingimustega saab tutvuda Eesti Panga kodulehel.

Kujunduskonkursil osalev autor või autorite kollektiiv võib esitada ühe mündi kohta ka rohkem kui ühe kavandi. Eesti Panga kokku kutsutud žürii teeb meenemündi kujunduskonkursi tulemused teatavaks hiljemalt 9. aprillil 2014. Kujunduskonkursi võidutöö eest makstakse pärast müntide emiteerimist auhinnatasu 2000 eurot.

Eesti Panga juurde loodud meene- ja mälestusmüntide ideekavandeid hindav nõuandev kogu loodi möödunud aasta detsembris eesmärgiga analüüsida meene- ja mälestusmüntide ideekavandeid ning saada eksperthinnang eelseisvate aastate Eestile oluliste sündmuste, tähtpäevade ja isikute tähistamiseks, mille puhul kaaluda meene- või mälestusmündi väljaandmist.

Eesti Pank kogub ettepanekuid meene- ja mälestusmüntide väljaandmiseks panga posti ja e-posti aadressi ning Eesti Panga veebilehe liidese kaudu. Laekunud ettepanekud esitab Eesti Pank analüüsimiseks ja eksperthinnangu saamiseks nõuandvale kogule. Nõuandva kogu ettepanekute põhjal otsustab Eesti Panga juhatus meene- ja mälestusmüntide tootmise.

Nõuandva kogu tööd juhib Mart Laar, selle liikmed on Aino Lepik von Wirén, Piret Õunapuu, Ivar Leimus, Raul Rebane, Toomas Kiho ja Lauri Vahtre.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 3410
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Meenemünt Miina Härma 150

Postitus Postitas muhfff » 24 Mär 2014, 14:29

http://www.eestipank.ee/press/miina-har ... r-20032014" onclick="window.open(this.href);return false;

Miina Härma meenemündi kujunduskonkursi võitis Jaano Ester
20.03.2014

Eesti Panga kokku kutsutud žürii valis esmaspäeval helilooja Miina Härma loomingule pühendatud hõbedast meenemündi kujunduskonkursi võidutööks Jaano Esteri kavandi märksõnaga „Härmatis“.

Eesti Panga nõukogu kinnitas teisipäeval Jaano Esteri kavandatud meenemündi kujunduse. Miina Härma loomingule pühendatud hõbedast meenemündi nominaalväärtusega 10 eurot plaanib Eesti Pank emiteerida sel suvel.

Kujunduskonkursile esitatud 25 kavandi seast pälvis teise koha Liis Dvorjanski kavand märksõnaga „Õide“, kolmanda ja neljanda koha Tiiu Pirsko ja Mati Veermetsa kavandid „Ei saa mitte vaiki olla“ ja „Pidu hakkab II“ ning viienda koha Jaan Meristo kavand märksõnaga „Alla Breve“.

Võidutöö eest makstakse pärast müntide emiteerimist auhinnatasu 2000 eurot. Teise koha töö eest makstakse auhinnatasu 700, kolmanda koha eest 500 eurot, neljanda koha eest 200 eurot ja viienda eest 100 eurot. Mitme autori puhul läheb auhinnatasu jagamisele.

Võidukavandi autor Jaano Ester on varasemalt kujundanud 2008. aastal Eesti Vabariigi 90. sünnipäevale pühendatud 50-kroonise nimiväärtusega kullast meenemündi.

Miina Härma loomingule pühendatud meenemündiga peab eesti rahvas meeles oma suurt heliloojat, koorijuhti ja muusikaõpetajat. Miina Härma oli rahvusliku liikumise tegelane, kel oli oma panus Eesti 145 aasta pikkuses laulupeotraditsioonis kui ka rahvuslipu sünnis 130 aastat tagasi.

Ülevaate Eesti Panga emiteeritud meenemüntide kohta saab Eesti Panga kodulehel.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 3410
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Meenemünt Miina Härma 150

Postitus Postitas muhfff » 20 Mai 2014, 16:18

http://www.eestipank.ee/press/miina-har ... l-20052014" onclick="window.open(this.href);return false;

Miina Härma loomingule pühendatud meenemünt jõuab müügile 16. juunil

Eesti Pank emiteerib 16. juunil Miina Härma loomingule pühendatud hõbedast 10-eurose nimiväärtusega meenemündi. Münti hinnaga 35 eurot on võimalik soetada Eesti Panga muuseumis ja e-poes 16. juunil alates kell 12.

Tänavu 9. veebruaril möödus 150 aastat Eesti helilooja, koorijuhi ja organisti Miina Härma sünnist. Olles kirjutanud üle 200 laulu, millest enamik on koorilaulud, on Härma andud suure panuse Eesti laulupidude repertuaari. Nii jääb Miina Härma loomingule pühendatud hõbemünt meenutama ka tänavuaastast XXVI laulu- ja XIX tantsupidu „Aja puudutus. Puudutuse aeg“.

Miina Härma loomingule pühendatud meenemündi aversil on Eesti Vabariigi riigivapp ja aastaarv 2014. Mündi reversil on muusikaõpetaja, dirigendi ja helilooja sümbolina helihargist resoneeriva puhta tooni võnked, pühendustekst „Miina Härma 150“ ja nimiväärtus 10 eurot. Meenemündi kujundas Jaano Ester.

Hõbedast (Ag 925) proof kvaliteediga meenemünt kaalub 28,28 grammi ja selle läbimõõt on 38,61 mm. Müntide tiraaž on 7500. Mündid on vermitud Hollandi Kuninglikus Rahapajas (Koninklijke Nederlandse Munt).

Meenemünti saab osta Eesti Panga muuseumis ja e-poest http://www.post.ee/9508" onclick="window.open(this.href);return false;. Münte broneerida ei saa.

Eesti Panga muuseum (Estonia pst 11) on avatud esmaspäeval, 16. juunil kell 12-17 ning tavapärastel aegadel teisipäevast reedeni kell 12-17 ja laupäeval kell 11-16.


Pilt Pilt
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Vasta