Käibesse jõuavad erikujundusega 2-eurosed mündid

Vasta
Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 3478
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Käibesse jõuavad erikujundusega 2-eurosed mündid

Postitus Postitas muhfff » 09 Dets 2015, 10:32

http://www.eestipank.ee/press/kaibesse- ... d-08122015

10. detsembril laseb Eesti Pank ringlusse 2-eurose erikujundusega käibemündi, mis on pühendatud Euroopa Liidu lipu 30. aastapäevale.

Euroopa Liidu lipu aastapäevale pühendatud 2-eurone mälestusmünt on euroala ühine, mis tähendab, et selle lasevad ringlusse kõik euroala riigid. Eesti on viimaste euroala riikide seas, kes selle mälestusmündi ringlusse laseb.

ELi lipu aastapäevale pühendatud erikujundusega 2-euroste müntide tiraaž on 350 000, millest meenetootena ja kõrgema kvaliteediga münte on 3500. Mündid on vermitud Leedu Rahapajas.

2-eurose mälestusmündiga meenetootes on münt kõrgema ehk BU-kvaliteediga (brilliant uncirculated, ringlemata ja kõrgläikega mündid) ja see on pakendatud kapslisse, mida ümbritseb teemakohane mündikaart. Meenetoodete tiraaž on 3500 ja ühe toote hind on 7 eurot.

Mälestusmünti on võimalik osta üksikult, tropsidena või meenetootena Eesti Panga muuseumipoest (Estonia pst 11) 10. detsembril alates kella 12.

Juunis 2015 täitus 30 aastat Euroopa lipu vastuvõtmisest Euroopa Ülemkogus selle ametliku lipuna ning 60 aastat lipu vastuvõtmisest Euroopa Nõukogus.

Uue euromündi kujunduse valisid välja euroala elanikud e-hääletuse teel viie kavandi seast. Kavandid olid Euroopa Komisjoni korraldatud avalikule konkursile esitanud euroala riikide elanikud.

Kujunduse autor on Georgios Stamatopoulos Kreeka keskpangast.

2-eurose mälestusmündi rahvusliku külje kujundus on kõikidel euroala riikidel ühesugune, kuid emiteeritava riigi tähis ja servatekst on erinev. Eesti mälestusmündil on sõna „EESTI“ ning servatekstis sõna „EESTI“ püsti ja ümberpöördult. Juhime tähelepanu, et mündi servateksti tähtede ja sümbolite kõrgus on tehnilistel põhjustel veidi väiksem kui varasematel 2-eurostel käibemüntidel.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 3478
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Käibesse jõuavad erikujundusega 2-eurosed mündid

Postitus Postitas muhfff » 15 Dets 2015, 21:33

Otsas...
Erikujundusega 2-euroseid münte Eesti Pangast enam osta ei saa

Eesti Panga 10. detsembril ringlusse lastud 2-eurosed erikujundusega käibemündid on Eesti Panga muuseumipoes ja e-poes jaemüügis otsas. Münte võib saada veel ühekaupa vahetusrahana sularahatehingutes.

Eesti siseselt on mälestusmüntide vastu olnud nii suur huvi, et jaemüügi jaoks mõeldud münditropsid (25 kaupa pakendatud ringlemata mündid) ja mündikaardid on tänase seisuga ära müüdud. Münte on võimalik saada sularahatehingutes (muuseumipoest, kauplustest jm) vahetusrahana üksikute müntidena.

Eesti Pank palub vabandust inimeste ees, kes panga muuseumis pikkade järjekordade tõttu ebamugavust pidid tundma.

Eesti Pank täidab eeloleval nädalal veel mõnede Euroopa hulgimüüjate tellimused, kuid Eesti-sisese suure huvi tõttu ei täideta neid täies mahus.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Vasta