Eesti Pank kuulutab välja kahe meenemündi kujunduskonkursi

Vasta
Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 3436
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Eesti Pank kuulutab välja kahe meenemündi kujunduskonkursi

Postitus Postitas muhfff » 01 Juul 2015, 17:35

http://www.eestipank.ee/press/eesti-pan ... i-01072015

01.07.2015

Eesti Pank kuulutab välja Jaan Poskale ja Rio de Janeiro suveolümpiamängudel osalevatele Eesti sportlastele ja delegatsioonile pühendatud meenemüntide kujunduskonkursi, millest oodatakse osa võtma nii üksikisikuid kui ka autorite kollektiive.

2016. aastal möödub Eesti riigimehe Jaan Poska sünnist 150 aastat ja Eesti Pank emiteerib selle tähtpäeva puhul hõbedast meenemündi nominaalväärtusega 10 eurot. Kujunduse kohustuslikeks elementideks on Eesti Vabariigi suur riigivapp, tekst „Eesti Vabariik“ ja aastaarv 2016 mündi esiküljel ning nimiväärtus koos eurotähisega (10 €) ja Jaan Poska portree või selle element tagaküljel. Jaan Poskale pühendatud meenemündi kujunduskonkursi reglemendi ning osalemis- ja hindamistingimustega saab tutvuda täpsemalt Eesti Panga veebilehel.

Olümpiamängudele pühendatud meenemüntide emiteerimine on Eesti Panga pikaajaline traditsioon alates 1992. aastast. 2016. aastal toimuvad XXXI suveolümpiamängud Rio de Janeiros. Olümpiamängudel osalevate Eesti delegatsiooni ja sportlaste auks emiteerib Eesti Pank hõbedast meenemündi nominaalväärtusega 10 eurot. Kujunduse kohustuslikeks elementideks on Eesti Vabariigi suur riigivapp, tekst „Eesti Vabariik“ ja aastaarv 2016 mündi esiküljel ning nimiväärtus koos eurotähisega (10 €) ja Eesti Olümpiakomitee logo tagaküljel. Mündi kujunduses ei tohi kasutada Rahvusvahelise Olümpiakomitee ja Rio de Janeiro olümpiamängude korralduskomitee kaitse all olevaid sümboleid.

Nõuetekohaselt vormistatud kavandite esitamise lõpptähtaeg on 18. august 2015 kell 12.00. Kavandid tuleb tuua või saata Eesti Panka aadressil Mündižürii, Eesti Pank, Estonia pst 13, 15095 Tallinn.

Kujunduskonkursil osalev autor või autorite kollektiiv võib esitada ka mitu kavandit ühe mündi kohta. Eesti Panga kokku kutsutud žürii teeb meenemüntide kujunduskonkursi tulemused teatavaks hiljemalt 11. septembril 2015. Mõlema võidutöö eest makstakse pärast müntide emiteerimist auhinnatasu 2000 eurot.

Tänasest kuni 18. augustini käib ka Paul Keresele pühendatud 2-eurose mälestusmündi kujunduskonkurss.

Eesti Pank kogub ettepanekuid meene- ja mälestusmüntide väljaandmiseks panga posti ja e-posti aadressi ning Eesti Panga veebilehe liidese kaudu. Laekunud ettepanekud esitab Eesti Pank analüüsimiseks ja eksperthinnangu saamiseks nõuandvale kogule. Nõuandva kogu ettepanekute põhjal otsustab Eesti Panga juhatus meene- ja mälestusmüntide tootmise.

Nõuandva kogu tööd juhib Mart Laar, selle liikmed on Aino Lepik von Wirén, Piret Õunapuu, Ivar Leimus, Raul Rebane, Toomas Kiho ja Lauri Vahtre.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Vasta