Eduard Vilde meenemündi kujunduskonkursi võitis M Luidalepp

Vasta
Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 3560
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Eduard Vilde meenemündi kujunduskonkursi võitis M Luidalepp

Postitus Postitas muhfff » 21 Jaan 2015, 19:48

Eduard Vilde meenemündi kujunduskonkursi võitis Mait Luidalepp

21.01.2015

Eesti Panga kokku kutsutud žürii valis Eduard Vilde loomingule pühendatud hõbedast meenemündi kujunduskonkursi võidutööks Mait Luidalepa kavandi, millel on kujutatud Vilde teoste pealkirju. Hõbedast meenemündi nimiväärtusega 10 eurot emiteerib Eesti Pank kirjaniku 150. sünniaastapäeva puhul märtsi algul.

Eduard Vilde loomingule pühendatud meenemündiga peab eesti rahvas meeles enim kirjutanud eesti kirjanikku, kelle loomingus on romaane, näidendeid, humoreske, novelle, jutustusi, reisikirju ja ajaleheartikleid. Sellega võib Vildet nimetada ilmselt ka Eesti esimeseks professionaalseks kirjanikuks.

Võidutööl on kujutatud Eduard Vilde teoste pealkirju, näiteks „Tabamata ime“, „Mahtra sõda“, „Musta mantliga mees“. Kokku on mündil 12 Vilde teose pealkirja või selle katkendit. Võidutöö kavand avaldatakse pärast seda, kui keskpanga nõukogu on selle kinnitanud. Võidutöö autor Mait Luidalepp on Tartus elav kartograaf-kujundaja, kes juhib ettevõtet Maidu Design OÜ.

Kujunduskonkursile esitatud 41 kavandi seast pälvis teise koha Lauri Särak, kolmanda koha Taavet Kohal, neljanda koha Tiiu Pirsko ja Mati Veermets ning viienda koha Margus Kadarik ja Toomas Niklus.

Võidutöö eest makstakse pärast müntide emiteerimist auhinnatasu 2000 eurot. Teise koha töö eest makstakse auhinnatasu 700, kolmanda koha eest 500, neljanda koha eest 200 ja viienda eest 100 eurot. Mitme autori puhul läheb auhinnatasu jagamisele.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 3560
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Eduard Vilde meenemündi kujunduskonkursi võitis M Luidal

Postitus Postitas muhfff » 02 Mär 2015, 16:51

Kolmapäeval müüakse Eesti Panga muuseumis Vilde meenemünti ja postmarki

4. märtsil kell 12 algab Eesti Panga muuseumis Eduard Vilde loomingule pühendatud hõbedast meenemündi müük. Ainult sellel päeval on keskpanga muuseumis võimalik soetada ka Eesti Posti välja antud Eduard Vilde 150. sünniaastapäevale pühendatud postmarki ja saada sellele esimese päeva tempel.

Hõbedast meenemündi nimiväärtus on 10 eurot ja seda on võimalik soetada hinnaga 35 eurot. Peale Eesti Panga muuseumi müüvad meenemünti ka Eesti Posti postkontorid üle Eesti ja Eesti Posti e-pood.

Postmargi nominaalväärtus on 55 eurosenti ehk Eesti-sisese lihtkirja tariif. Margi tiraaž on 40 000 ja trükitud on see trükikojas Vaba Maa. Koos postmargiga ilmub esimese päeva ümbrik ning kasutusel on esimese päeva tempel. Postmargi kujundas teenekas margikunstnik Vladimir Taiger.

Vilde loomingule pühendatud meenemündil on kujutatud kirjaniku 12 teose pealkirjad või nende katkendid, näiteks "Tabamata ime", "Mahtra sõda", "Musta mantliga mees". Mündi esiküljel on pealkirjade juures kujutatud ka mündi nimiväärtus 10 eurot. Mündi reversil on kujutatud Eesti Vabariigi riigivapp ja aastaarv 2015. Proof-kvaliteediga meenemünt on prooviga 925, kaalub 28,28 grammi ja selle läbimõõt on 38,61 mm. Mündi tiraaž on 5000. Meenemündi on kujundanud kartograaf-kujundaja Mait Luidalepp. Mündid on vermitud Rumeenia Rahapajas (The Romanian Mint).

Münte broneerida ei saa. Üks ostja võib osta kuni 20 münti.

Eesti Panga muuseum (Estonia pst 11) on avatud teisipäevast reedeni kell 12–17 ja laupäeval kell 11–16.

Eduard Vilde loomingule pühendatud meenemünti, samuti teisi Eesti Panga emiteeritud meenemünte müüvad järgmised Eesti Posti postkontorid: Tallinna postkontor (Narva mnt 1), Tallinna Toompea postkontor (Lossi plats 4) ja Tallinna Vanalinna postipood (Viru 20), Tartu Kesklinna (Riia 4) ja Eedeni (Kalda tee 1C) postkontorid, Kuressaare postkontor (Torni 1), Haapsalu postkontor (Nurme 2), Narva Astri postkontor (Tallinna mnt 41), Pärnu postkontor (Hommiku 4), Valga postkontor (Kesk 10) ja Viljandi postkontor (Tallinna 22). Täpsem info Omniva klienditoe telefonil 661 6616. Postmargi info leiab Eesti Posti kodulehelt.

Lisateave:
Eesti Panga muuseumi pood 668 0650
Eesti Panga infotelefon 668 0719
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Vasta