Osta.ee petturid

Parem karta kui kahetseda!
Vasta
mart
Kümnekroonine

Re: Osta.ee petturid

Postitus Postitas mart » 09 Jaan 2017, 01:21

Mitte (veel) müntide valdkonnast, aga arvestades müüja tegevust võib järgmisena üles panna "originaalmündi", konto igolka "SS täkk"-id:
1. SS täkk mõõk SA - petab piltidega, kus on 2 erinevat asja - SS-pistoda koopia ja selle võimalik rihmaosa
2. püüan läbi viia uuel tasemel trollingut: SS täkk mõõk SA - koopia SS-pistoda komplekti ketist, mille originaalsuse kinnituseks pakun:
"Ma olen täielikult veendunud, et ketil on Rudolf Heßi sõrmejälg!"

Ahjaa... nüüd jääb üle veel piltidelt leida ka hobune = täkk
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

mart
Kümnekroonine

Postitus Postitas mart » 05 Veebr 2017, 16:28

Juba üldstatistika tõttu peavad mõned osta petturid olema ka Tallinnas, polinik kes müüb 99,99% teadlikkusega Romanovi koopiat, novembris müüdud sama Romanovi koopia oli paremini "vanutatud" ja tal on veel koopiamüüke.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Kontakt:

Postitus Postitas muhfff » 05 Veebr 2017, 18:30

Kavalamaks kah muutunud, oksjoni privaatseks teinud...

Aga see on muidugi huvitav, et inimesed pakuvad sellise hinnaklassi münte piltidesse absoluutselt süvenemata. Ok, summad ei ole suured, kuid tegemist ei ole ka 3,50-ga, kui klassikuid tsiteerida.
Või kui pilte ka vaadati ja nad tõesti ei saa aru, et tegemist on koopiaga, siis... kui nad nii halba koopiat ära ei tunne, siis ei peaks äkki sellise hinnaklassi münte ka pakkuma?
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

aldok2
Topeltkroon

Postitus Postitas aldok2 » 05 Veebr 2017, 20:42

Lolle pole vaja kasvatada, need kasvavad ise.
Aga mida siin muud teha saakski kui mündifoorumis asja arutada ja häbiposti panna. Need koopiad on siiski juba sellisel tasemel, et teemas mitteolevad osta.ee administraatorid on ilmselgelt võimetud kataloogifoto järgi otsustama, kas tegu on õige asjaga, isegi sel juhul, kui nad peaksid kliendikaebuse raames mingile kataloogile otsa vaatama. Ma ei ole kindel, et suudaksin näiteks isegi kohtus võhikutele tõestada, et tegu ei ole õige asjaga. Muidugi on see vale, aga katsu seda tõestada ja sõnadesse panna...

chico23
Kroon

Postitus Postitas chico23 » 04 Mai 2017, 13:14

Mulle tundub, et tegu pettusega:

Kasutaja pakub väidetavalt 1993 aasta kitsega 5 kroonise rulli. Ainus asi on, et rulli kirjad on sinised :).
https://osta-ee.postimees.ee/index.php? ... tion_asked
Samas pakub ka 1994 aasta rulli, samasuguste sinister kirjadega:
https://osta-ee.postimees.ee/eesti-mund ... src=search

Siiani olen küll aru saanud, et 1993 on ainult kollaste kirjadega:
https://osta-ee.postimees.ee/eesti-5-kr ... src=search

Või on teistsuguseid seisukohti? On keegi näinud sinister kirjadega 1993a tropsi?
Viimati muutis chico23, 04 Mai 2017, 14:05, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Kontakt:

Postitus Postitas muhfff » 04 Mai 2017, 13:39

chico23 kirjutas:Või on teistsuguseid seisukohti? On keegi näinud sinister kirjadega 1993a tropsi?
On olemas mõlemat värvi kirjadega rulle.

Ma pole 5-kroonise rulle lahti lammutanud, kuid ma arvan, et kollaste kirjadega on M-tähega 5-kroonised ja siniste kirjadega ilma M-täheta 5-kroonised. Lisaks on siniste kirjadega metskitsed tehtud tõenäoliselt 1994. aastal.
Kui vaadata 5-krooniste tiraaže, siis 1993 tehti 1,5 miljonit ja 1994 üle 10 miljoni. Seega peaks olema panga 5-krooniseid ca 6,5 korda rohkem, kui metskitsega kroone. Päriselt on neid pigem pooleks.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

chico23
Kroon

Postitus Postitas chico23 » 04 Mai 2017, 14:12

Vaatasin neid linke, mis mu postituses on...siis nende järgi on nii, et kollased tropsid on M-ta ja sinised tropsid on M-ga.
Aga selged pildid, mina igatahes näen esimest korda sinist 1993 aasta tropsi, osta-ee-s ikka käib neid läbi aga siiani küll kollased old.
Mulle isegi meenub kuskilt vanast ajast mingi oksjoni puhul sama teema, aga täpselt ei mäleta enam...

mvahtra
Topeltkroon

Postitus Postitas mvahtra » 04 Mai 2017, 15:50

Hmm,pigem arvan ,et tegu segadusega.See müüja vaevalt ,et petukaubaga tegeleb...

mart
Kümnekroonine

Postitus Postitas mart » 04 Mai 2017, 19:28

chico, äkki pöörad tähelepanu ka aastale? Kits on VAID 1993 :P või mis on Sinu jaoks probleem?

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Kontakt:

Postitus Postitas muhfff » 10 Mai 2017, 22:07

muhfff kirjutas:Ma pole 5-kroonise rulle lahti lammutanud, kuid ma arvan, et kollaste kirjadega on M-tähega 5-kroonised ja siniste kirjadega ilma M-täheta 5-kroonised. Lisaks on siniste kirjadega metskitsed tehtud tõenäoliselt 1994. aastal.
Iga päev õpib midagi uut... Tundub, et ma eksisin. Tohv on ühe rulli lahti lammutanud ja mis on tulemus? Rulli keskel on panga 5-kroonised.
https://osta-ee.postimees.ee/eesti-trop ... 18209.html
Aga tõenäoliselt juba Juveelis niimoodi pakitud.

Liigutan millalgi need rulle puudutavad postitused eraldi teemasse.

Vasta