Petturid osta.ee's

Parem karta kui kahetseda!
Vasta
Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Petturid osta.ee's

Postitus Postitas muhfff » 30 Sept 2021, 15:45

Krt, ma vist kustutasin liiga palju foorumit ära - mõne üksi postituse asemel terve teema.
Aga mis seal ikka, mis läinud see läinud.
Jätkake siis siin...
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Jaakpoiss
5 senti
Postitusi: 9
Liitunud: 04 Aug 2019, 17:33

Re: Petturid osta.ee's

Postitus Postitas Jaakpoiss » 10 Veebr 2023, 00:33

Fantaasiamündid on päris hinnas Osta.ee's. Hea bussiness - ostad 5-10 doltsi tükk ja siis kasseerid 20 euri vahelt.

https://www.osta.ee/vana-suur-hobemunt-188753833.html

Võrdluseks siia amazonist terve seeria ;-)

https://www.amazon.com/Collection-Chall ... KQXD&psc=1

Saatsin müüjale nädal tagasi kommentaari, et parandagu oma viga ära - ju ei tunne münte vms. Kuna seda tehtud ei ole siis järelikult on tegu tahtliku pettusega.

Jaakpoiss
5 senti
Postitusi: 9
Liitunud: 04 Aug 2019, 17:33

Re: Petturid osta.ee's

Postitus Postitas Jaakpoiss » 10 Veebr 2023, 10:53

Eile õhtul saatsin osta.ee modele kirja võimaliku tahtliku petturi kohta ning reageering on tunnustamist väärt.
Osta wolf morgan.jpg
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha.

121
Topeltkroon
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Okt 2020, 21:50

Re: Petturid osta.ee's

Postitus Postitas 121 » 11 Veebr 2023, 11:59

Loodetavasti ostis selle "mündi" keegi meelega, et see müüjale tagastada ja seega keegi petta ei saaks, kuigi ostja profiili vaadates seda muljet ei jää. :roll: Vähemalt mul käis see mõte peast läbi, aga jäin hiljaks ja kui deposiidiga tasuda ning pretensioon esitada ja selle kaudu kauba raha tagasi saada, kas ka transpordikulu (nii ostmise kui tagastamise oma) tagasi saaks?

Kasutaja avatar
fengarm
Topeltkroon
Postitusi: 362
Liitunud: 25 Apr 2011, 16:28

Re: Petturid osta.ee's

Postitus Postitas fengarm » 11 Veebr 2023, 14:36

121 kirjutas:
11 Veebr 2023, 11:59
Kui deposiidiga tasuda ning pretensioon esitada ja selle kaudu kauba raha tagasi saada, kas ka transpordikulu (nii ostmise kui tagastamise oma) tagasi saaks?
Põhimõtteliselt saad seda pretensiooni käigus nõuda, aga kui müüja on meelega petnud ja põikpäine, siis see pole kemplemist väärt. Ostsin kunagi heas usus ühe tehnikaseadme, mis oli selgelt varjatud vigadega (olid ilmselged puudused nagu kukkumisjäljed, mida oli fotodel varjatud). Lõpuks sain pretensiooni kaudu tagasi suurema osa rahast, kui olin selgeks teinud, palju ma sellistest vigadest teadlikuna olnuks nõus kauba eest maksma, aga selleni jõudmiseks kulus ca 2 nädalat sisuliselt seinaga rääkimist. Müüja vastas ainult siis, kui osta.ee oli juba mitu korda temapoolset reaktsiooni nõudnud ja siiski lahendusi ei pakkunud. Raha tagastas ka kahe maksena, lootes, et ma esimesega rahuldun jne. Minu teada tegutseb siiani Ostas edasi, aga blokeerisin muidugi konto edasise kokkupuute vältimiseks. Seega, lihtsam koolirahad teistele jätta kui ise õilsana oma närve kulutama hakata. Osta poole pöördumine ja pettuse eos ilmsiks toomine ongi parim, mida selliste müükide juures teha saab.
Kogun vanemaid Eesti aladel käibinud münte ning Rootsi kuld- ja hõbemünte.

121
Topeltkroon
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Okt 2020, 21:50

Re: Petturid osta.ee's

Postitus Postitas 121 » 12 Veebr 2023, 00:12

Kui deposiidiga maksta ja pretensioon esitada enne kui see üle jõuab minna (automaatselt 3 ööpäeva peale eseme kätte saamist kui seda ise ei tee), siis mu teada raha müüjale ei kantagi, vaid jäetakse osta.ee kontole ootele, seega selle tagasi saamise pärast väga ei muretseks, aga saatekulu kohta ei tea.
Samas oleks võinud ka nii teha, et eset mitte välja osta, vaid kohe esitada pretensioon kuna "just peale pakkumise tegemist avastasid", et tegu ei ole oksjoni kirjelduses olnud esemega (vana hõbemünt).

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1624
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: Petturid osta.ee's

Postitus Postitas Andvari » 12 Veebr 2023, 05:41

121 kirjutas:
12 Veebr 2023, 00:12
Kui deposiidiga maksta ja pretensioon esitada enne kui see üle jõuab minna (automaatselt 3 ööpäeva peale eseme kätte saamist kui seda ise ei tee), siis mu teada raha müüjale ei kantagi, vaid jäetakse osta.ee kontole ootele,
Väljavõte OSTA reeglitest:
Vabastamata ununenud deposiidimakse vabaneb müüjale automaatselt 72 tunni möödumisel paki kättesaamisest, kui pakk võetakse välja Itella SmartPOST'ist, DPD-st, Omniva pakiautomaadist või Omniva postkontorist. Automaatset vabanemist ei toimu, kui sellel hetkel on tehinguga seotud aktiivne pretensioon. Kõigil muudel juhtudel tuleb vabastamata ununenud deposiidimakse korral esitada pretensioon.

ringo34
50 senti
Postitusi: 57
Liitunud: 11 Mai 2012, 10:30

Re: Petturid osta.ee's

Postitus Postitas ringo34 » 15 Veebr 2023, 22:42

Tehingu kirjeldus.

/kirjeldus ringo34 palvel eemaldatud 2023-02-23 - muhfff/

Edukaid tehinguid ja usaldusväärseid suhteid!

Allan
Topeltkroon
Postitusi: 265
Liitunud: 28 Apr 2017, 20:47

Re: Petturid osta.ee's

Postitus Postitas Allan » 16 Veebr 2023, 18:26

Kahjuks Dollari puhul on selline käitumine pigem standard kui erand. Endal on samuti kogemus olemas, kus juba ammu ostin tema käest UNC raha ning ta teadis väga hästi, et ma tahan seda PMG'sse saata. Loomulikult UNC-ist oli asi ikka väga kaugel. Peale seda lihtsalt mõtlesin, et ma tema käest enam ei osta paberrahasid. Aga olen kuulnud, et see nimekiri pidi päris pikk olema, kes Dollari käest petta on saanud. Lihtsalt keegi ei viitsi jamada ja hakata oma lugu rääkima kuna pärast hakkab tüüp sind taga rääkima või sõimama (nt siis kui tõin jaanuaris välja, et Dollar saatis kirja NGC-sse, et 2€ 2015 lipp ära kustutada).

Dollar on nagu Toots Oskar Lutsu Kevadest. Ilmselt läheb päike enne looja kui selle venna kõiki imetegusid üles lugeda jõuab. Viimane kord saigi mu karikas täis see aasta ja otsustasin esimest korda avalikult rääkida, mis jama see mees korraldab, kui mulle saadeti info, et Dollar saatis NGC-sse kirja, et 2015a. 2€ Proof lipp tuleks registrist ära kustutada. Põhjus oli lihtsalt kadedus kuna tal endal ei õnnestunud PF69 lippu saada. Üldse ei imesta kui Dollar on ka selle PF Kerese kustutamise taga...

Et keegi minust valesti aru ei saaks siis mul ei ole midagi selle vastu kui keegi registrit korrastab. Nt lõpuks on NGC aru saanud, et Eesti 2€ Ukraina münte on ikka üks mitte kaks. Lihtsalt PF Keres on päriselt ka Proofi väärt. Kui võtta münditropsi MS, münditropsist leitud DPL ja mündikaardi BU siis need on kõik selgelt eristatavad mündid. Nad ei ole samasuguse läikega.


Korraliku tsirkusega sai ka mees hakkama eelmise aasta novembri alguses kui NGC listid lukku läksid. Dollar võttis PF70 2€ mündi, mida ta ise polnud ilmselt kunagi näinudki ühe teise inimese registrist ja lisas selle enda 2€ setti lihtsalt selleks, et sett ära võita. Õnnitlused talle uhke ja ausa võidu puhul! :roll:

/Lõik eemaldatud/

Ma võiksin seda nimekirja veel jätkata aga ma arvan, et aitab kah. Kogumine peaks olema lihtsalt lõbus ajaviide, millega vaba aega sisutada, mitte mingi elueesmärk, et kellelegi teisele ära panna. Eriti veel Eestis, kus see tippkogujate ringkond on nii väike, on jabur üksteist üle lasta. Võiks proovida pigem omavahel hästi läbi saada ja jätta positiivse mulje ka uutele alustajatele. Tuleks rohkem uusi inimesi peale, kes asju ostavad ja oleks kõigil meeldivam selle hobiga tegeleda! 8-)

/2023-02-17 Tõele mitte vastav lõik eemaldatud Allani palvel - muhfff
Peamiselt huvitavad mind täna Eesti Wabariigi vigamündid.

mvahtra
Viiekroonine
Postitusi: 950
Liitunud: 21 Veebr 2012, 11:15

Re: Petturid osta.ee's

Postitus Postitas mvahtra » 16 Veebr 2023, 21:22

Love is in the air.....

"Korraliku tsirkusega sai ka mees hakkama eelmise aasta novembri alguses kui NGC listid lukku läksid. Dollar võttis PF70 2€ mündi, mida ta ise polnud ilmselt kunagi näinudki ühe teise inimese registrist ja lisas selle enda 2€ setti lihtsalt selleks, et sett ära võita. Õnnitlused talle uhke ja ausa võidu puhul! "


See 2 Eur PF70 münt tuli minu kaudu ning Dollaril oli täielik voli seda münt oma setti lisada

Vasta