Facebooki pettur, õnneks ei "müünud" kogumise-vanakraami

Parem karta kui kahetseda!
Vasta
mart
Kümnekroonine
Postitusi: 2434
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Facebooki pettur, õnneks ei "müünud" kogumise-vanakraami

Postitus Postitas mart » 19 Jaan 2018, 12:08

Väike "korraline vaktsineerimine", et petta võib kõikjalt saada, ohvriks sattusid lastele jõulukingi ostjad, aga petturid võivad Facebookis varem või hiljem "koguda" ka kogujate raha.

Igaüks saab artiklit ja kommentaare lugedes ise kokku lugeda põhjuseid miks EI oleks tohtinud ülekannet teha, mina sain neid kokku 5:
1. võõras inimene
2. kaup pole Eestis ega müüja käes
3. kuna müüjal pole kaupa, siis ka pildid pole müüdavast kaubast, kohale võib tulla ka haisvast plastikust kõverate osadega koopia
4. pangakonto ei kuulu müüjale
5. summad olid alla 200 euro, kusmaalt on pettus (rahalise kasu saamiseks väära ettekujutuse loomine) kuritegu. Õiguslikult pole nii, et lubad kauba saatmist peale ülekannet, raha saades kaupa ei saada, aga pealekäimisel kannad raha tagasi ja seejärel kõik on ok - kuna tal kaupa ei olnud ja ei tellinud seda, pani toime pettuse.

Kui kellelgi jäi veel midagi silma - jagage oma ohumärk või soovitus.

Järjekordselt tuli ka välja, miks tuleks kahtlaste "venivate" tehingute infot jagada - pettur poleks saanud nii pikalt tegutseda, kui juba novembris oleks küsitud, kus kaup on ja kui neid küsijaid oleks rohkem, oleks pettur oma skeemi varem lõpetanud ja ohvreid oleks vähem olnud.
Samasugune lurjus on ka see, kes saab aru, et sai petta, aga nõustub vait olema, et aga oma raha tagasi saada, mis vastavalt tuleb kellegi teise petmise arvelt.

Tasuline artikkel: Ostjad jäid Legode müüjat uskudes pika ninaga
Artikli kommentaarid
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Vasta