Kui keegi nõuab osta.ee-s 10-sendisele võidule järeletulekut

Parem karta kui kahetseda!
Vasta
mart
Kümnekroonine
Postitusi: 2280
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Kui keegi nõuab osta.ee-s 10-sendisele võidule järeletulekut

Postitus Postitas mart » 01 Sept 2017, 16:16

ja kui on kaugele järele minna ja osta.ee määrab "tehingust taganemise" eest 12,78-eurose trahvi, äkki tasub tarbijakaitsesse pöörduda?
Kui ei pannud järeletulekut pakkumisel tähele, mõistlik inimene muidugi teeb ülekande ja kirjutab müüjale, et ei lähe järgi ja sõltuvalt stiilist palub võidetu pidulikult ära visata või paneb eduka tehingu kommentaari ja lubab uuesti müüki panna.

Kurioosum: Osta.ee oksjonil võidetud 10-sendine ese tõi suure trahvinõude
Tarbijavaidluste komisjoni pöördus Osta.ee kasutaja, kes võitis enampakkumisel riivi 10 sendiga. Eseme kättetoimetamise viisiks oli märgitud järeletulemisega ning võitjal polnud võimalik mitmel korral esemele järele minna. Müüja otsustas esitada pretensiooni, mille Osta.ee lahendas müüja kasuks. Ostjale tähendas see 12 euro ja 78 sendi suurust trahvi.

Kui oksjonivõitja Osta.ee nõudmisega nõus polnud, lubas Osta.ee trahviarve tühistada, kui oksjonikeskkonna kasutaja tagastab lepingueseme summa 10 senti. Tarbija sooviski 10 senti tagastada, kuid Osta.ee blokeeris raha tagasimakse. Samuti oli Osta.ee kinni pidanud tarbija e-kontol oleva raha 3,73 eurot.

Komisjoni pöördunud inimene leiab, et ei ole kasutajalepingut rikkunud, et trahvisumma on ebapro suur müügieseme hinnaga võrreldes ning nõuab, et Osta.ee tühistaks trahviarve ja tagastaks kinnipeetud raha summas 3,73 eurot.

Osta.ee: avaldus ei ole põhjendatud

Osta.ee leidis oma vastuväites, et tarbija avaldus ei ole põhjendatud, kuna tarbija ei vastanud ostja pretensioonile ega esitanud kauplejale omapoolseid selgitavaid seisukohti, oli kaupleja sunnitud lahendama pretensiooni tarbija kahjuks.

Osta.ee selgitusel tuleb olenemata eseme hinnast tehing lõpetada õigeaegselt ning kasutajalepinguga kooskõlas. Reisil või riigist eemalviibimine ei võta tarbijalt kohustust tehing korrektselt lõpetada ja esitatud pretensioonile reageerida.

Osta.ee leidis, et oli nõus tarbijale vastu tulema ja määratud leppetrahvi üle vaatama, kui tarbija teeb ostjale tagasikande. Kande tegemine võib ebaõnnestuda, kui tarbijal on tasumata arveid. E-kontolt väljamakse tegemiseks peab raha jääk olema summas, mis katab nii tasumata arve summa (käesoleval juhul leppetrahv 12,78 eurot) kui ka soovitava kande (käesoleval juhul 10 senti) summa.

Tarbijal e-kontol nii palju raha polnud; tagasimakse tegemiseks peaks ta oma e-kontole raha juurde kandma. Leppetrahvi nõue on seega Osta.ee meelest põhjendatud.

Osta.ee lisas, et neile teadaolevalt jäi tehing tegemata tarbija süül, kes rikkus Osta.ee kasutajalepingu tingimusi. Neis on sätestatud kliendi kohustuste rikkumise korral kauplejal õigus nõuda kliendilt leppetrahvi, mille suurus on 20% oksjoni lõpphinnast, minimaalselt aga 12,78 eurot.

Komisjon leidis, et tarbijapoolne kasutajalepingu rikkumine ei ole piisavalt tõendatud ning seetõttu tuleb trahvinõue tühistada.

Tarbijavaidluste komisjoni lahendiga saab tutvuda siin.
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

martO
10 senti
Postitusi: 39
Liitunud: 27 Mär 2013, 19:45

Re: Kui keegi nõuab osta.ee-s 10-sendisele võidule järeletulekut

Postitus Postitas martO » 01 Sept 2017, 18:22

mart kirjutas: ... lubas Osta.ee trahviarve tühistada, kui oksjonikeskkonna kasutaja tagastab lepingueseme summa 10 senti. Tarbija sooviski 10 senti tagastada ...
No mitte kottigi ei saa aru, tõeline juristide möla vist...
Kas oksjonivõitja sai riivi ja 10 senti ka või??? Mida kuradit see võitja pidi TAGASTAMA, kui ta riivile järgi ei läinud ja järelikult midagi ka ei saanud???

Vasta