Uus raamat - Sestertsist sendini

Aga ka üleskutsed, teadaanded jmt
Vasta
aldok2
Viiekroonine
Postitusi: 930
Liitunud: 23 Aug 2015, 08:44

Uus raamat - Sestertsist sendini

Postitus Postitas aldok2 » 06 Apr 2018, 10:34

Avastasin netist ilmuva uue raamatu, mis võtab kokku kogu Eesti mündiajaloo. https://pood.aripaev.ee/sestertsist-sendini
Raamatuklubi hinnaga saab ka soodustust http://www.ajalooraamatud.ee/

Teos toob esmakordselt lugejani Eesti mündiajaloo kogu selle kirevuses, alates Rooma keisrite nimel löödud rahadest kuni Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks emiteeritud meene- ja mälestusmüntideni. Sinna vahele mahuvad viikingiaegsed aarded, keskaegne rahalöömine Vana-Liivimaa keskustes, Rootsi ja Poola võimu all toimunud kohalik müntimine, rahaolud tsaariajal ja sõjaeelses Eesti Vabariigis, okupatsiooniaastate võõrad väärtmärgid ning taasiseseisvunud Eesti kroonid.

Tundub olevat all-in tüüpi üldkäsitlus, mis sobib suurepäraselt teemasse sissejuhatuseks. Ehk tekitab see ka peamiselt Eesti Vabariigi müntidele pühendunutes huvi Eesti mündiajaloo kui terviku vastu.

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1624
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: Uus raamat - Sestertsist sendini

Postitus Postitas Andvari » 06 Apr 2018, 13:45

Vabandage minu võhiklikkust, kuid kes on Mauri Kiudsoo?

aldok2
Viiekroonine
Postitusi: 930
Liitunud: 23 Aug 2015, 08:44

Re: Uus raamat - Sestertsist sendini

Postitus Postitas aldok2 » 06 Apr 2018, 14:18

Mauri Kiudsoo on samasugune numismaatik kui Ivar Leimus, Leimus juhendab tema doktoritööd. Ta on TLÜ arheoloogia teaduskogu numismaatikakogu hoidja. Kuid Leimus on muidugi tuntum ja on vähemalt EV ja Liivimaa numismaatika teemadel publitseerinud oluliselt rohkem. Ka on Leimus altim nn lihtrahvaga suhtlema, kes mingis küsimuses tema poole pöörduvad. Mauri ei pruugi küsimustele vastatagi. Mulle on Mauri meedias silma jäänud pigem detektorismivastase võitluse ja II maailmasõja teemadega (metsavennad jne) kui puhtakujulise numismaatikaga. Kuid oma ala peaks ta siiski tundma. Ma ei tea, kas ta üldse tegeleb EV müntidega, igal juhul pole olnud kuulda, et ta annaks ekspertiise nt 1926. 10 margastele, seepärast on ka loomulik et keskmine foorumikülastaja teda ei tunne.

mvahtra
Viiekroonine
Postitusi: 950
Liitunud: 21 Veebr 2012, 11:15

Re: Uus raamat - Sestertsist sendini

Postitus Postitas mvahtra » 06 Apr 2018, 14:19

Munsuskaitsetegelane/arheoloog ,kõikide "mustade detektoristide " hirm :o

Omad laialdasi teadmisi vanemast Eestist

https://pood.aripaev.ee/viikingiaarded

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1624
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: Uus raamat - Sestertsist sendini

Postitus Postitas Andvari » 10 Apr 2018, 07:05

Ja, jah tuli meelde. Ma olen isegi mingit arheoloogia saadet näinud kus Mauri oli peaosas.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Uus raamat - Sestertsist sendini

Postitus Postitas muhfff » 01 Mai 2018, 17:55

Meeldetuletuseks kõigile - raamat on nüüd saadaval (vähemalt mul õnnestus osta).
Pole küll kuigi palju aega seda hetkel lugeda, aga tundub suht "tummine tükk". Aga ilmselgelt väga süvitsi ei minda.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

aldok2
Viiekroonine
Postitusi: 930
Liitunud: 23 Aug 2015, 08:44

Re: Uus raamat - Sestertsist sendini

Postitus Postitas aldok2 » 03 Mai 2018, 12:04

Lehitsesin ka põgusalt. Ilus kõvade kaantega raamat :) Võetakse kokku paljudes artiklites jne avaldatud materjalid. Ilmselgelt ei luba väike maht detailidesse laskuda, samas võiksid need tavalugejat pigem koormata ja kohutada. Kes tunneb sügavamat huvi, suudab ka põhjalikumad materjalid üles leida. Kuid võõrkeelte oskusest siis ei pääse, vähemalt Liivimaa mündinduse materjalid on suuremalt jaolt saksa ja inglise, kohati ka muudes keeltes.

Vasta