Tarkvaraline abimees numismaatikutele

Aga ka üleskutsed, teadaanded jmt
Vasta
Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5012
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Tarkvaraline abimees numismaatikutele

Postitus Postitas muhfff » 22 Nov 2016, 18:46

Selge see et korraga kõike ei jõua, samas pikem plaan võiks iga projekti alguses siiski paigas olla. Niiölda helesinine unelm, kuhu jõuda.
Küsimus on lihtsalt selles, et millisest otsast alustada. Kas alustada kollektsioonihaldurist, ärikeskkonnast, "facebookist" või millestki hoopis muust.
Tarkvaraarendus käib etapikaupa ja minu soovitus oleks siis esimesena välja selgitada, et millest alustada.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Tarkvaraline abimees numismaatikutele

Postitus Postitas mart » 22 Nov 2016, 18:54

Täpselt nii, muidugi kui eesmärgiks on "midagi teha", ärgu nad lasku end mitte mingil juhul segada ja mõelgu eriti suurelt, ma juba pakkusin - "feisspukk, inssagramm, iibei"

2 algust mõlemaks "mõõtmeks":
1. kellele tehakse => mida tehakse
2. mida tehakse => kes hakkaks kasutama => kellele tehakse
ja muidugi peamine, teema 0 - MANI!!!

. o ( Tartu Ülikooli informaatika magistriõppe... )

. o ( ja kes muu magistreid õpetab, kui mitte marutõbine libarebane )
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

mtrx
Sent
Postitusi: 2
Liitunud: 21 Nov 2016, 11:59

Re: Tarkvaraline abimees numismaatikutele

Postitus Postitas mtrx » 26 Nov 2016, 15:41

Tänud kõigile kaasamõtlejatele, eriti neile, kellel midagi konstruktiivset öelda on.

Mardi sõnumitest on keeruline aru saada - kas mõte on selles, et Sa arvad, et sellist asja pole vaja? Või selles, et pead meid võhikuteks ja arvad, et selle tõttu ei tule sest midagi välja?

Äkki jagad siinsamas enda kogemusi erinevate keskkondadega - kas on mõni lahendus, mis Sulle näiteks väga meeldib?

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Tarkvaraline abimees numismaatikutele

Postitus Postitas mart » 27 Nov 2016, 21:55

Mis staadiumis siis asi on - mina loen algusest:
"Tartu Ülikooli informaatika magistriõppe raames (aine Ettevõtlus ja innovatsioon) proovime teha tarkvaralist abimeest numismaatikutele. Esialgse visiooni kohaselt võiks see olla sotsiaalne võrgustik, mis on seotud globaalse müntide andmebaasiga."
===
välja et asi hakkab jõudma realiseerimisfaasi:
1. mida tehakse = "tarkvaraline abimees" = "sotsiaalne võrgustik" + "globaalne müntide andmebaas" (kas ainult mina lugesin sellest välja "feisspukk" + mündipiltide "inssagramm" + hiljem kaubanduse-hindamise "iibei"?)
2. kellele tehakse = "numismaatikud"

Kui te kavatsete täpselt samal moel jätkata - teete "midagi kellelegi", jätkake, kui soovite, et peale valmimist seda ka kasutataks, tuleb veel leida "numismaatikud", noh, see kõige tühisem ja ebaolulisem osa projektist... KLIENT.

Kui asi on numismaatikas, kui ajalooteaduse harus, mis uurib mündi-tüüpi maksevahendeid, ma ei ole teaduspoolega kursis - võib-olla on ka seal juba Krause kõrvale (Krause kasutab ka ise nt kuldmüntidel Yeomani klassifikatsiooni) tehtud oma "globaalne müntide andmebaas"-klassifikatsioon, mida saaks veel paremaks teha ja pakkuda seda teaduspoolele-tulevastele mündikataloogide tegijatele.

Kui ettevõtlus ja innovatsioon "mängib erasektorile", siis on mul väga suur kahtlus, et kui pöördute startupkillerite, äriinglite poole, siis minu kellele-mida või mida-kellele uus algus kiidetakse enne heaks, kui välja lubatud feisspukk+inssagram+iibei + küsitluse "peenhäälestus".
"Sotsiaalne võrgustik" ja "globaalne müntide andmebaas" püüavad tähelepanu, aga võivad automaatselt välistada tõsiseltvõetavamad kasutajad, KES MAKSAKS.
Loomulikult maksaks ka Mündiäri reklaami eest, ainuüksi mille mainimine ajas just osad naerma.

Nagu juba kirjutatud, mündikogumise maailm on kirju ja alustada tuleks KLIENDIST, kuna võtsite suurte sõnadega liiga palju ette.

Muidugi kui on lihtsalt vaja "teha midagi"... {laiutab käsi}
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5012
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Tarkvaraline abimees numismaatikutele

Postitus Postitas muhfff » 28 Nov 2016, 19:23

Nagu ma aru saan, siis praegu käibki kaardistamine, et mida vaja oleks. Ja küsitakse seda meilt, ehk potentsiaalsetelt klientidelt.

Samas tõesti, rahastamist ei tohi ära unustada. Sest kõik ju maksab - serverite rent, domeen, ja mis kõige olulisem - tarkvaraarendus (ja see ei ole odav). Keegi peab selle lõpuks kinni maksma, näiteks kliendid või reklaamitellijad. Siinkohal on kohe järgmine sisuline küsimus - kui palju või kas üldse on mündikogujad nõus maksma.

Veel üks soovitus - ilmselt oleks projekti autoritel mõistlikum mõne kollektsionääriga maha istuda ja vestelda. Praegune "üks idee üle kolme päeva" ei tundu kuigi produktiivne ega efektiivne.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1623
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: Tarkvaraline abimees numismaatikutele

Postitus Postitas Andvari » 30 Mär 2017, 16:39

Huvitav, kaugel selle abimehe tegemine on?

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5012
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Tarkvaraline abimees numismaatikutele

Postitus Postitas muhfff » 30 Mär 2017, 17:26

Mina pole rohkem neist kuulnud...
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Tarkvaraline abimees numismaatikutele

Postitus Postitas mart » 30 Mär 2017, 19:32

ärge kiirustage, Kaupo teab, palju võtab aega suurte süsteemide tarkvaraarendus, selle valmis saamisel teeme kõik kiiresti uhkusega kontod uude "Eesti skypesse": ebay+oksjonite liides+mündikataloog jne, kus on kõik kohe näha kõige parem võimalikul moel!
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Vasta