Belgia Alberti 2 eurot 2004

Piisavalt suur ala väärimaks oma teemat
Post Reply
all
Kroon
Posts: 152
Joined: 12 Jul 2012, 00:44

Belgia Alberti 2 eurot 2004

Post by all »

Mündi mõlemast poolest teen pildi ainult konteksti mõttes. Tavaliselt on error kahjuks vaid ühel poolel.
Image

Kerge praak, tuul Albertil soengut natuke sasinud
Image
Täielik võhik
User avatar
muhfff
Site Admin
Posts: 5033
Joined: 25 Apr 2011, 08:45
Contact:

Re: Belgia Alberti 2 eurot 2004

Post by muhfff »

Tundub, et templist on kild välja murdunud.

Belgia rahapaja toodang on vist üldse "legendaarselt halb", mistõttu nad kaotasid õiguse euromünte vermida ja läksid pankrotti (kui ma õigesti mäletan)
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com
all
Kroon
Posts: 152
Joined: 12 Jul 2012, 00:44

Re: Belgia Alberti 2 eurot 2004

Post by all »

Küsimus, millest või milleks nii palju erinevaid ring- ja poolringjooni reversil? Kas jälle mingi templi põrge vms.?
Täielik võhik
User avatar
muhfff
Site Admin
Posts: 5033
Joined: 25 Apr 2011, 08:45
Contact:

Re: Belgia Alberti 2 eurot 2004

Post by muhfff »

Kindlasti mitte templipõrge, kuid tegemist võib olla münte tropsidesse paneva rullimismasina mehaaniliste vigastustega. Samas münt on üsna kulunud, seega raske kindlalt väita
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com
echo
10 senti
Posts: 23
Joined: 16 Dec 2013, 22:17

Re: Belgia Alberti 2 eurot 2004

Post by echo »

Minu arust on neid lisametalliga ja joonekestega asju ikka käibemüntidel näha olnud, ei midagi erilist. Olen näinud Belgia münte, kus selge joon või isegi mitu käivad üle mündi. Proovisin taolisi ka müüa, et kas on huvilisi, ei olnud. Lisaks see, et paljudel Belgia müntidel on esi- ja tagakülg omavahel pöördes. Niisama münti vaadates seda ei märkagi, aga kui panna albumisse, nii et saad lehte pöörata, siis on näha, et mitmed tagaküljes on pöördes.
User avatar
muhfff
Site Admin
Posts: 5033
Joined: 25 Apr 2011, 08:45
Contact:

Re: Belgia Alberti 2 eurot 2004

Post by muhfff »

Belgia rahapaja vist isegi kaotas seetõttu õiguse euromünte vermida, et nad nii palju praaki tootsid.

Aga kui silmnähtavalt pöördes külgedega mündid, siis need ma soovitan kõrvale panna. Need on vigamüntidena rohkem väärt, kui mündi peale kirjutatud number.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com
all
Kroon
Posts: 152
Joined: 12 Jul 2012, 00:44

Re: Belgia Alberti 2 eurot 2004

Post by all »

Teinepool sai poest mõne nädala eest.
Nagu jutujätkuks üle 90 kraadine pööre esikülg - tagakülje suhtes
Belgia 1999 50 centi

Image
Image
Image
Täielik võhik
Post Reply