Euro Coin Shop-id

Piisavalt suur ala väärimaks oma teemat
Vasta
chico23
Kroon
Postitusi: 115
Liitunud: 05 Nov 2011, 00:01

Euro Coin Shop-id

Postitus Postitas chico23 » 19 Juun 2016, 21:09

Kas siinsetel kogujatel on kogemusi, millised on euro müntide e-poed välismaal, kus on odavad hinnad ja turvaline/kindel tarne. Kust nt saaks hea hinnaga Vaticani ja San Marinot. Või on see väga classified info...

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Euro Coin Shop-id

Postitus Postitas muhfff » 19 Juun 2016, 21:49

Ühtegi konkreetset poodi ma ei tea, kuid tõenäoliselt leiab mõistlikke hindu eBayst. Lihtsalt tasub vaadata, kes müüb (mis on müüja tagasiside) ja mis on postikulud. Väljastpoolt Euroopat ostes peab vahel arvestama ka lisanduva käibemaksuga.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Euro Coin Shop-id

Postitus Postitas mart » 20 Juun 2016, 08:57

Iga ostas eurosid ostnu jõuab varem või hiljem hardi2-ni, kes tegi: http://www.eurocoins.ee/ ja enne, kui hakkad "välismaalt sitaks odavalt ostma" + postikulud + postituse aeg kehv uni ja küüntenärimine, vaata sealt ka.
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1624
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: Euro Coin Shop-id

Postitus Postitas Andvari » 21 Juun 2016, 19:44

Tere.
San Marino müntidega on lihtsam, kui Vaticani omadega. San Marino filateelia ja numismaatika kodulehel on võimalik igaühel omahinnaga tooteid soetada. Tuleb vaid leheküljel registreerida. Ei mäleta täpselt, aga seal oli vist mingid ostupiirangud kogustele.
http://www.aasfn.sm/on-line/home.html

Vaticani müntidega on keerulisem. Kui tahate saada Vaticani rahapaja kliendiks, siis tuleb teha nii:

To subscribe to the philatelic Office it is necessary to send a request complete with name, address, date of birth, telephone number and an eventual e-mail address clearly indicating the words New Philatelic Customer or
New Numismatic Customer.
This requests have to be sent to:
Mail: Philatelic and Numismatic Office, Customer Assistance Sector, 00120 Vatican City
e-mail: order.ufn@scv.va

Kui olete vastava sisulise kirja teele pannud siis vastuse saate ilmselt sellise:

Dear Sir,

we have to inform you that we will put your name in the waiting list.
After the registration in our customer list, you will receive a customer number and our forms for ordering.
Actually a registration can not be confirmed for the year 2014/2015.

Ja ülla-ülla peale kahte aastat ootamist võibolla saategi Vaticani rahapaja kliendiks nagu juhtus minuga.
Samas tagab see vaid ostuvõimaluse ühe ühiku kõikidest toodetest!

Näiteks 2016 a BU seti eest maksin 35 euri + 4 euri post.

Loodan, et oli abiks :)

stimp432
Kroon
Postitusi: 106
Liitunud: 20 Jaan 2015, 22:51

Re: Euro Coin Shop-id

Postitus Postitas stimp432 » 24 Juun 2016, 22:30

San Marino kohta anti õpetus ja koguja jaoks on hea kui saab ühe mündi omahinnaga.
Vaticani olen oodanud vist üle kahe aasta ja ei ole veel 2-eurost tellida otse saanud.
Aga kui loodetakse, et saab piiramatus kogusest kusagil omahinnaga osta ja siis OÜ püsti panna ning rikkaks saada ja kolmekorde hinnaga neid müüa, siis seda ei juhtu :)

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Euro Coin Shop-id

Postitus Postitas mart » 25 Juun 2016, 11:20

stimp432 kirjutas:Aga kui loodetakse, et saab piiramatus kogusest kusagil omahinnaga osta ja siis OÜ püsti panna ning rikkaks saada ja kolmekorde hinnaga neid müüa, siis seda ei juhtu :)
"Rikkaks saamise" osas on paljud Monaco, San Marino ja Vatikani "ametlikest müügikohtadest" euromünte ostnud "targad" hiljem ka osta.ee hindu vaadates pettunud ja Hardil on minuteada üldiselt Eesti parimad hinnad või mõni kokkutulekutel käiv euromüntide koguja vaidleb vastu?

Võrdle arvuti taga erinevaid hindu, aga arvesta ka postitust ja riske (kasvõi muljutud pakend, mis vähendab väärtust) ning kui nii julgelt kirjutad rikkaks saamise osas, miks sa ise sellest osa ei võta, kui see nii lihtne on?
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1624
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: Euro Coin Shop-id

Postitus Postitas Andvari » 25 Juun 2016, 13:48

Tere.
Hindu tasub jälgida igal pool. Olen ise ostnud ebayst ja ostast väga heade hindadega BU eurosette. Siiski üldjuhul Vaticani omasid on kõige odavam otse osta. Pole ise kunagi varem saanud Vaticani setti omahinnaga. Isegi kui arvestada juurde 4 euri postikulu on hind ikka väga soodne.Kiire ostinguga suutsin odavaima ostakohe hinnaga leida 49.99+6.20 saatekulu ja kalleima 150.- BU komplekt. Aga jah, kui riske maandada, siis tasub osta Eestist. Kõige parem teha tehing käest-kätte. Samas olen münte üle maailma ostnud alates 2003 aastast ja ainult 1 saadetis on kaduma läinud. Saksamaalt kadus poolel teel üks tänapäevane münt ära. Müüja pani mulle uue posti ja post vist maksis talle kompensatsiooni.

stimp432
Kroon
Postitusi: 106
Liitunud: 20 Jaan 2015, 22:51

Re: Euro Coin Shop-id

Postitus Postitas stimp432 » 25 Juun 2016, 16:44

mart kirjutas: Võrdle arvuti taga erinevaid hindu, aga arvesta ka postitust ja riske (kasvõi muljutud pakend, mis vähendab väärtust) ning kui nii julgelt kirjutad rikkaks saamise osas, miks sa ise sellest osa ei võta, kui see nii lihtne on?
Kui see minule mõeldud oli, siis loe minu postitust uuesti :)
Rikkaks ei saagi ja lihtne ei ole, aga kogujale on väga hea kui lubatakse ühe mündi kaupa ka vaticani ja san marinot tellida.

chico23
Kroon
Postitusi: 115
Liitunud: 05 Nov 2011, 00:01

Re: Euro Coin Shop-id

Postitus Postitas chico23 » 15 Juul 2016, 16:38

Kas keegi on sealt SanMarino lehelt, mille Andvari välja tõi, tellinud. Mul selline küsimus, et mida tähendab, et toote kirjelduses on Availability: In esaurimento. Tõlkeks annab nagu Low, madal. Kas selliseid tooteid saab tellida?

martO
50 senti
Postitusi: 87
Liitunud: 27 Mär 2013, 19:45

Re: Euro Coin Shop-id

Postitus Postitas martO » 15 Juul 2016, 18:10

Sai tellitud 2014.a. 41.- EUR-ine komplekt (koos saatekuludega 50.40) 22.06.2016, tuli tellimuse kinnitus ja siis vaikus. 7.juulil sai kannatus otsa, saatsin e-maili ja küsisin, et mis värk selle tellimusega on. 11.07 saabus juba vastus, et peaks saabuma mulle "registered letter" 10-15 päeva jooksul.
Ootame ja vaatame, kas tuleb ka midagi.
Aga see minu tellitud värk oli "IN STOCK"!!!
Saada neile kiri ja küsi, kas saab või ei saa!

Vasta