3 kopikat 1990

Kas käsi kullas või p... mullas?
Vasta
Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5021
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

3 kopikat 1990

Postitus Postitas muhfff » 07 Veebr 2014, 11:25

Minu kätte usaldati üks 3 kopikaline 1990.
Mass on 0,86-0,87 grammi (peaks olema 3 grammi), väga õhuke ning vähemalt omaniku arvates see ei ole võltsing.
(Tõttöelda, 3-kopikaline aastast 1990 pole ka väga asi, mida võltsida oleks mõtet. Kuigi tehakse muidugi igasugu asju)

Arvamusi? Kas saab kuluda nii kergeks? Defektne toorik? Vale toorik?
Pildid lähevad peale vajutades suuremaks (kuigi ei tulnud vist just kõige paremini välja?)



(kohakuti)
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: 3 kopikat 1990

Postitus Postitas mart » 07 Veebr 2014, 13:53

tuli meelde 90ndate nali, et metsapoodi tuuakse karupersekonserve, jänes ostab ühe, avab kodus ja jookseb sellega poodi tagasi ja näitab müüjale, et karp on tühi.
müüja vastab: teile sattus augu koht...

ilmselt sattus matriitside vahele ka "augu koht", mittestandardne toorik või meister pani prooviks/nalja pärast kulunud kopika, mille standardkaal on 1g.
kui väga hoolega erinevate nurkade alt vaadata, midagi muud ei "kuma" välja?

kuna pind paistab kergelt poorne, jääb veel ühtlase söövituse võimalus, mul on üks soome hõbe-25-pennine, mis on vähemalt 0,2g standardist kergem ja sarnase häguse pinnaga.
seetõttu on praakide korjajad väga kriitilised verminguvärskuse osas
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5021
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: 3 kopikat 1990

Postitus Postitas muhfff » 07 Veebr 2014, 14:44

Midagi alt välja ei kuma. Samas mündi pind on jah kuidagi "töödeldud". Võib-olla puhastatud.

Läbimõõt on väiksem, kui tavalisel 3-kopikalisel, samas serv tundub, et on siiski rihveldatud (kuigi münt on ikka väga-väga õhuke).

1-kopikalise litrit või kopikat ennast ma ise ei tahaks väga uskuda, 1-kopikaline tundub 3-kopikalisest ikka liiga palju väiksem, et nii "ideaalne" praak saaks välja tulla. 1-kopikalise puhul ma eeldaks, et 3-kopikalise detailid on ainult osaliselt näha, võib-olla ka tugevalt tsentrist väljas jmt.
2-kopikalist ma oleks nõus uskuma, samas 2-kopikalisest on see münt üle 2 korra kergem.

Mart, kui kokku saame, siis ma võin selle mündi ka kaasa võtta. Teadupärast ütleb üks münt ju rohkem, kui tuhat pilti : )
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: 3 kopikat 1990

Postitus Postitas mart » 07 Veebr 2014, 21:13

tegelikult tuleb ajaga kaasas käia, ma unustasin peamised 2 põhjust*:
1. elektrokeemiline poleerimine, mis ei kahjusta pinda
2. mineraliseerumine
täpsemalt saab küsida spetsialisti muude oksjonite alt

===

Diskleimerr: * - ärge seda postitust liiga tõsiselt võtke!

näen, siis kommenteerin...
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Vasta