1 kroon 1933 topeltlöök

Kas käsi kullas või p... mullas?
Vasta
Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5021
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

1 kroon 1933 topeltlöök

Postitus Postitas muhfff » 07 Apr 2013, 22:20

Osta.ee's on selline huvitav münt.

Pildid pole küll fengarmi väärilised ja topeltlöök tundub väga õrn (tervitused filatelistidele : ) ), kuid tundub, nagu oleks tõesti topeltlöök. Või mis targemad arvavad?

Pilt

Pilt ka USA 1-sendisest topeltlöögist:

Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: 1 kroon 1933 topeltlöök

Postitus Postitas mart » 07 Apr 2013, 23:02

nagu näha sendiselt, on topeltlöök kõikjal, aga osta piltidelt


pole küll näha muude reljeefsete detailide kõrvalekaldeid, topeltlöögid jäävad väga hästi näha sama poole paralleelsetel joontel-mustritel, aga trepid, lüürakeeled ja nurgaehituste katusetriibud on normaalsed. müüja on küll müünud palju münte, aga tal pole sügavamaid arusaamu.
tagaküljel on näha ideaalpaigutusest pisut alla nihkunud matriitsi, vasakul leht "vastu serva"
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5021
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: 1 kroon 1933 topeltlöök

Postitus Postitas muhfff » 08 Apr 2013, 10:02

Jah, olen nõus, topeltpilt võiks olla kogu mündipildi ulatuses.

Samas pildid on parajalt kehvad, et pole hästi aru saada. Vähemalt minu arvates. Kui seda aastaarvu lähipilti vaadata, siis tundub, nagu lüüral oleks topeltjoon. Suurelt pildilt samas sedasi ei tundu.

Aga ega piltide järgi vist otsusele siiski ei jõua. Oleks vaja münti ennast näha. (Ma ei kavatse sel oksjonil siiski võidu nimel pakkuda).
Samas, kui tegemist peaks olema double die erroriga, siis peaks neid veel olema (ehk siis tegemist pole uunikumiga).
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: 1 kroon 1933 topeltlöök

Postitus Postitas mart » 08 Apr 2013, 10:18

double die error, kui nihkega korduva patriitsilöögi saanud matriits?

vermimisnihete kogumine on emotsionaalne, USA sendi puhul on näha unikaalsus, aga kui ka laulupeo kõik esikülje detailid oleks sellise väikse nihkega, ei loeks seda tõsiseks erinevuseks.
nihkega topeltvermingutest tuli meelde keskaja suurte müntide tavaline osta poola taaler
Pilt
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5021
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: 1 kroon 1933 topeltlöök

Postitus Postitas muhfff » 08 Apr 2013, 10:26

mart kirjutas:double die error, kui nihkega korduva patriitsilöögi saanud matriits?
Jep. Wikipedias nimetatakse lausa 8 alamtüüpi, kuid ühine on kõigi puhul siiski topeltlöögi saanud matriits.
mart kirjutas:aga kui ka laulupeo kõik esikülje detailid oleks sellise väikse nihkega, ei loeks seda tõsiseks erinevuseks.
Tõsine, selle USA sendisega võrreldav erinevus see kindlasti pole. Samas pole ka varem tähele pannud, et ühelgi Eesti mündil midagi sellist esineks.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

platinum
Viiekroonine
Postitusi: 612
Liitunud: 19 Mai 2012, 00:02

Re: 1 kroon 1933 topeltlöök

Postitus Postitas platinum » 08 Apr 2013, 16:32

Huvitav arutelu.
Kuigi ise ei viitsi pead vaevata selliste kogumisega, olen neist mõndagi lugenud.
Alles ühel oksjonil oli usa 1c 1917 müügil, viimase peal detailid ja ahvatlev münt 0 alghinnaga. Ise ma vaske ei kogu aga siiski läksin kataloogi vaatama kas tasuks ehk osta ja edasi müüa. Kataloogis oli double die versioon mis maksab 10k ja tavaline mis odav tükk vaske. Selline leht tuli vastu.

http://www.pcgscoinfacts.com/Coin/Detail/92496" onclick="window.open(this.href);return false;
Sinna mündi peale minnes hiirega suurendab.

Reversil "in god " ja "liberty" on täitsa tavalised, "1917" ja "we trust" on topelt nö.
Aversil ainult "E-P" topelt ja luribus unum ja USA pole topelt.
ehk siis ei pea olema kogu mündi ulatuses topelt alati.
Kes erimeid kogub, siis nüüd on hetk mu meelest.
Edu oksjonil, ise ei huvitu pikkadest 1-st ja E-st jne.

Vasta