10 marka 1926

Kas käsi kullas või p... mullas?
Vasta
Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5021
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

10 marka 1926

Postitus Postitas muhfff » 07 Nov 2012, 22:09

Esimene tuvastamiseks esitatav 10-margane pole päris kindlasti ehtne. AGA...

Ostasse on ilmunud kollasest metallist 10-margase koopia.
Olen sellist ka varem (pildi pealt) näinud, käes pole hoidnud. Piltide pealt paistab, et tegemist on kollase Leedu koopiaga.

Küsimus laiale ringile - kas tegemist on tõesti kollasest metallist Leedu 10-sega, või on keegi keemiaeksperimente teinud? Äkki on keegi käes hoidnud sellist?
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Caesar
Topeltkroon
Postitusi: 216
Liitunud: 28 Apr 2011, 12:46

Re: 10 marka 1926

Postitus Postitas Caesar » 07 Nov 2012, 23:37

Hämmastas müüja kaubakirjeldus, et kas ta kahtleb ikka, et ehk Riigi Trükikoda vermis ka pronksist 10-margaseid... sellise vapi udupildiga. :D

Teine küsimus, mis mul tekkis, et kas see ikka on pronks?
Mattis on ka müünud ühte Leedukat, kus (rooste) või mingi pruunikas-kollane jama oli poolenist maha kulunud, välimuse järgi meenutab värvilt sama varianti. Kindlalt teaks alles siis kui servast veidi kraabiks seda münti. :)
Ja Leedu tüüp on ta kohe kindlasti, lisaks vapi olematule reljeefsusele, ühelgi teisel koopial pole sellist kriimu vasemal, vapi ja pärja vahel.
Huvitavad heas säilivuses Eesti jt. Balti riikide mündid.

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: 10 marka 1926

Postitus Postitas mart » 08 Nov 2012, 00:19

kollane 1926 10-margase koopia on leedulaste "tehase" I põlvkond, lamedaks löödud rubladel on II põlvkond, kollane erineb 2011 Rauchis müüdud vigaste mummudega kollasest 10sest.
hoidsin sama koopiat käes, aga alguses tahtis müüja oluliselt rohkem

kes ei taha nõus olla leedu kollase I põlvkonnaga, vaadaku rublasel 10st ja võib privas pakkuda, mis on neil ühist
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Caesar
Topeltkroon
Postitusi: 216
Liitunud: 28 Apr 2011, 12:46

Re: 10 marka 1926

Postitus Postitas Caesar » 08 Nov 2012, 21:03

mart kirjutas:kes ei taha nõus olla leedu kollase I põlvkonnaga, vaadaku rublasel 10st ja võib privas pakkuda, mis on neil ühist
Minu vastuse leiad eelnevast kommentaari viimasest lausest. Kuidas ainult diagnoos I, II või "igavusest proovi midagi muud" põlvkonnad tulid, et mis oli enne ja mis tuli pärast, sellest räägib mart siis privaatselt. Tegelt sellest postitusest võib aru lausa saada et ka "Leedu" kollaseid on mitu põlvkonda.

Kahtle kõiges, ütleb terve mõistus. Ma juba viimasel ajal mõtlen, et miks pagana pärast peaksid mingid leedukad tegema just need koopiad. Kui turg nendele asub ju siin ja kõige suurem nõudlus siin. Jne. Nimi on nimi, see on juba kinnistunud. Aga kahtlus on ikkagi, et keegi kellel näiteks töökoha tõttu oli juurdepääs mingitele metallimasinatele ja verpis neid tööajast või tegi "ületunde" just kusagil meie koduvabariigis. Poola versiooni ma ei usu juba seepärast, et lihtsam oleks neil mõni zlott leida toorikuks, mis olid ka Nõuka ajal kordi odavamad.

Mattise müüdud münt oli selline: http://www.osta.ee/41-ew-10marka1926-le ... 69002.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Viimati muutis Caesar, 13 Nov 2012, 01:08, muudetud 1 kord kokku.
Huvitavad heas säilivuses Eesti jt. Balti riikide mündid.

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: 10 marka 1926

Postitus Postitas mart » 08 Nov 2012, 21:39

Caesar kirjutas:Minu vastuse leiad eelnevast kommentaari viimasest lausest. Kuidas ainult diagnoos I, II või "igavusest proovi midagi muud" põlvkonnad tulid, et mis oli enne ja mis tuli pärast, sellest räägib mart siis privaatselt. Tegelt sellest postitusest võib aru lausa saada et ka "Leedu" kollaseid on mitu põlvkonda.

Kahtle kõiges, ütleb terve mõistus. Ma juba viimasel ajal mõtlen, et miks pagana pärast peaksid mingid leedukad tegema just need koopiad. Kui turg nendele asub ju siin ja kõige suurem nõudlus siin. Jne. Nimi on nimi, see on juba kinnistanud. Aga kahtlus on ikkagi, et keegi kellel näiteks töökoha tõttu oli juurdepääs mingitele metallimasinatele ja verpis neid tööajast või tegi "ületunde just kusagil meie koduvabariigis. Poola versiooni ma ei usu juba seepärast, et lihtsam oleks neil mõni zlott leida toorikuks, mis olid ka Nõuka ajal kordi odavamad.

Mattise müüdud münt oli selline: http://www.osta.ee/41-ew-10marka1926-le ... 69002.html" onclick="window.open(this.href);return false;
kirjutasin pika jutu, aga siis meenus üks vanasõna ja selle saavad vaid tõsised huvilised privas
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5021
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: 10 marka 1926

Postitus Postitas muhfff » 20 Nov 2012, 23:09

See kollane 10 marka läks siis 202 euroga. Ei oskagi kohe midagi öelda...
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
fengarm
Topeltkroon
Postitusi: 362
Liitunud: 25 Apr 2011, 16:28

Re: 10 marka 1926

Postitus Postitas fengarm » 20 Nov 2012, 23:11

Aga hulludelt tulebki raha ära võtta, muidu raiskavad veel ära. Müüja pärast on muidugi hea meel :D
Kogun vanemaid Eesti aladel käibinud münte ning Rootsi kuld- ja hõbemünte.

Vasta