QUESTIONABLE AUTHENTICITY

Kas käsi kullas või p... mullas?
Vasta
Kasutaja avatar
Huviline007
Viiekroonine
Postitusi: 737
Liitunud: 25 Juun 2019, 21:40

QUESTIONABLE AUTHENTICITY

Postitus Postitas Huviline007 » 22 Veebr 2020, 20:07

Tere,
... kas kellelgi on kogemust NGC sse saadetud mündile saadud tagasisidega: "QUESTIONABLE AUTHENTICITY ".
Kindlasti on seda juhtunud sadu kordi varem. Milline on tavakäitumine, kui antud münt oli ostetud hiljuti viisakalt oksjonilt?

mvahtra
Viiekroonine
Postitusi: 950
Liitunud: 21 Veebr 2012, 11:15

Re: QUESTIONABLE AUTHENTICITY

Postitus Postitas mvahtra » 22 Veebr 2020, 20:27

Mis mündiga tegu ja mis oktsjonilt ?
Tavaliselt tuleb selline vastus siis ,kui NGC pole 100% kindel ,kas õige või mitte. Et mitte vastutust võtta(juhul kui tuleb hiljem välja ,et tegu on võltsinguga/koopiaga peab NGC selle tagasi ostma) ,on kergem selliselt sildistada. Mul endal on olnud sama teema ühe haruldasema Hiina ja Tsaari mündiga.(Hiina sai teistkordsel saatmisel puhta hinde,Tsaar osutus siiski koopiaks).Põhimõtteliselt peaks oktsjonimaja andma eluaegse garantii ning siis on lihtsam tagasi saata,koos NGC vastusega. Samas võib mingi Saksa oktsjonimaja Saksa müntides pädevam olla kui NGC ja keelduda tagasiostust põhjendusega ,et NGC pole pädev.Platinumil oli just hiljuti selline juhus.
Kunagi oli ka Marvinil ühe Toompeaga sama teema,kus alakaaluline originaalmünt sai sama vastuse.

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1624
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: QUESTIONABLE AUTHENTICITY

Postitus Postitas Andvari » 22 Veebr 2020, 22:30

Ühesõnaga NGC ei oska hinnangut anda, aga raha võtavad ikkagi mõnuga.

Kasutaja avatar
Huviline007
Viiekroonine
Postitusi: 737
Liitunud: 25 Juun 2019, 21:40

Re: QUESTIONABLE AUTHENTICITY

Postitus Postitas Huviline007 » 22 Veebr 2020, 22:57

Eks ta selline kogemuse omandamine ole. Kursus või koolitus :)

USSR münt!
Oksjonimaja: Coins.ee
Tean. Tean. Tean. Olen kuulnud!
Pole just Sotheby s, Christies, vms. aga lokaalselt siiski viisakas ja tuntud lokaalne tegija!
Usun, et visuaalis ja kaalus polnud mündi puhul teema. Algajana ikka enne näitasin kompetentsematele. Muidu poleks saatnud.
Lihtsalt nüüd sammukese targem ja mõtlen, et mis siis mündiga teha! võltsing pole , praak pole ja originaal kah nagu mitte :)

Kasutaja avatar
Huviline007
Viiekroonine
Postitusi: 737
Liitunud: 25 Juun 2019, 21:40

Re: QUESTIONABLE AUTHENTICITY

Postitus Postitas Huviline007 » 23 Veebr 2020, 01:56

Samas,
... tausta teades, isiklikult münti näinuna, spetsialistidele näidanuna, jne . ma oksjonimaja ei süüdista!
Pigem on probleem NGC inimestes.
Usun, et leiab lahenduse!

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1624
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: QUESTIONABLE AUTHENTICITY

Postitus Postitas Andvari » 23 Veebr 2020, 03:19

Tere. Coins.ee ostab kindlasti mündi tagasi, kui selleks soovi avaldad.

platinum
Viiekroonine
Postitusi: 612
Liitunud: 19 Mai 2012, 00:02

Re: QUESTIONABLE AUTHENTICITY

Postitus Postitas platinum » 23 Veebr 2020, 19:52

Andvari kirjutas:
22 Veebr 2020, 22:30
Ühesõnaga NGC ei oska hinnangut anda, aga raha võtavad ikkagi mõnuga.
Ma poleks nii tõre. Kui saadad lihtsa mündi, vaatab üle, paneb hinnagu ja saadab edasi. 1 minut tööd. Aga siis tuleb mingi kahtlane asi, uurib, kaalub, võib-olla laseb xrf-i alt läbi. Käib mööda maja, võtab teise ja kolmandagi arvamuse. Aega on kulunud 20 minutit. Paneb bodybagi ja saadab tagasi. Karbistamine jääb küll ära aga maksab siiski see hinnang mitte see plastik.
Minu saksa münt maksti välja ja viimasel oksjonil ütles, et leidis üles millega tegu. Uusverming. Kullaproov oli täpipealt .900 , kaal oli täpne, mõõdud täpsed aga nagu Cezar ütles, ei tundu lihtsalt õige. Ja ngc jagas ta arvamust ja lõpuks oksjonimaja pidi ka tunnistama oma viga.

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1624
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: QUESTIONABLE AUTHENTICITY

Postitus Postitas Andvari » 24 Veebr 2020, 04:01

platinum kirjutas:
23 Veebr 2020, 19:52
Ma poleks nii tõre.
Tegelikult olen ma üsna kriitiline, mitte ainult NGC, vaid üldse müntide hindamiste suhtes. Olen seda ka varem välja öelnud. Järjekordne hea näide on Roostalu 50 sendine ms63, mis ülla ülla nüüd sai karbile ms66 :lol:
Nagu olen korduvalt varem maininud, et hindamine on suhteline. Mul on endal ka seda juhtunud 63-66ks ja 63-65+ jne. Mis see siis on? 63 - 66. See firma on müntide hindamisega tegelenud üle 30 aasta! Mina NGC asemel raputaks endale tuhka pähe. Lisaks tuleks neil Roostalule maksta kinni varasema karbistamise eest võetud summa. Ning veel ka moraalne kahju hüvitada, et ta pidi vahepealse aja elama teadmisega, et tema väga ilus münt on ms63. Pluss kõik 63 mündid, mis ta vahepeal maha on müünud 63 hinnaga võib eeldada, et pooled neist on olnud tegelikult 66. Ehk siis saamata jäänud turuhindade vahe ka veel takkapihta välja nõuda.
Miks ma siis ise ikka veel münte sinna saadan? Tegelikult on see hasart, võiks öelda isegi, et väike sõltuvus. Huviga ootan iga kord, et mis vanajumal seekord lubab NGC-l karbile kirjutada. Üks põhjus on veel: Ma pean ju Margusest krooni-sendi setis ka ette saama :lol: :D See väike nali!

Kaupo võib mu kirjutise ära kustutada, mulle endalegi tundub, et olen seeni söönud :shock:

mvahtra
Viiekroonine
Postitusi: 950
Liitunud: 21 Veebr 2012, 11:15

Re: QUESTIONABLE AUTHENTICITY

Postitus Postitas mvahtra » 24 Veebr 2020, 09:46

Andvari kirjutas:
24 Veebr 2020, 04:01
. Üks põhjus on veel: Ma pean ju Margusest krooni-sendi setis ka ette saama :lol: :D See väike nali!

Kaupo võib mu kirjutise ära kustutada, mulle endalegi tundub, et olen seeni söönud :shock:
Suure tõenäosusega peame me mõlemad hakkama Meelist püüdma, tal ainult vaske vaja paremaks saada,mis tänapäeval pole sugugi võimatu

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: QUESTIONABLE AUTHENTICITY

Postitus Postitas mart » 24 Veebr 2020, 10:33

Andvari kirjutas:
24 Veebr 2020, 04:01
Kaupo võib mu kirjutise ära kustutada, mulle endalegi tundub, et olen seeni söönud :shock:
õige seeneorgia käib ikkagi näoraamatu gruppides MÜNDIKOGUJAD ja Eesti euromündikogujad, alguses püüdsin tõsiselt võtta, aga seal peamiselt näidatakse juhuslikult leitud münte, "tõsised mündikogujad", osta mudaliiga kaevatud müntidega ning näoraamatu omad trolli- ja muidu veidrad kontod
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Vasta