QUESTIONABLE AUTHENTICITY

Kas käsi kullas või p... mullas?
Vasta
all
Kroon
Postitusi: 152
Liitunud: 12 Juul 2012, 00:44

Re: QUESTIONABLE AUTHENTICITY

Postitus Postitas all » 24 Veebr 2020, 12:15

mart kirjutas:
24 Veebr 2020, 10:33
Andvari kirjutas:
24 Veebr 2020, 04:01
Kaupo võib mu kirjutise ära kustutada, mulle endalegi tundub, et olen seeni söönud :shock:
õige seeneorgia käib ikkagi näoraamatu gruppides MÜNDIKOGUJAD ja Eesti euromündikogujad, alguses püüdsin tõsiselt võtta, aga seal peamiselt näidatakse juhuslikult leitud münte, "tõsised mündikogujad", osta mudaliiga kaevatud müntidega ning näoraamatu omad trolli- ja muidu veidrad kontod
Ma küll ei saa aru mida sa räägid, aga proovi olla vähem kriitiline. Sapised inimesed on jubedad. Igal lollil oma lõbu
Täielik võhik

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: QUESTIONABLE AUTHENTICITY

Postitus Postitas muhfff » 24 Veebr 2020, 15:00

Mis teil nüüd seente vastu on? Kukeseenekaste värskete kartulitega on ju üks parimaid asju maailmas! Või siis marineeritud männiriisikad!

Questionable authenticity on mõnes mõttes raske juhus. Ühelt poolt karpi ei lähe, samas nagu kindel võltsing (NOT GENUINE) ka pole.
Olen ka varem seda näinud, see pannakse tavaliselt siis, kui nad ei julge vastutust võtta.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: QUESTIONABLE AUTHENTICITY

Postitus Postitas mart » 24 Veebr 2020, 15:38

all kirjutas:
24 Veebr 2020, 12:15
Ma küll ei saa aru mida sa räägid, aga proovi olla vähem kriitiline.
kui siin oleks samamoodi kasvõi nädal aega korrodeerunud või hõõrutud müntide osta linke (välja arvatud hoiatus- või naljanurgas), alla-euroste müntide "tuvastamist" ja vastu ööd purjus peaga tehtud sissekandeid, ei viitsiks iga päev lugeda
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: QUESTIONABLE AUTHENTICITY

Postitus Postitas muhfff » 24 Veebr 2020, 16:22

Kipub väga offtopicuks ära, proovime teemas püsida. Feissbuki tasub alati eluterve huumoriga võtta, kui inimesed ei taha nõu kuulda võtta, siis pole nende peale mõtet rohkem oma ega raisata jne.

Tulles tagasi algse teema juurde.
Ma aiman, mis mündiga tegu on, märkasin seda ise ka coins.ee oksjonil. Piltide järgi arvan, et ehtne, aga mõistan ka NGC seisukohta - tegemist on piisavalt haruldase ja kalli mündiga (maailma mastaabis pole tegu küll suurte summadega), et nad ei julge selle ehtsust garanteerida.

Üks võimalus on muidugi münt oksjonimajale tagastada;
teine võimalus on mingi aja pärast uuesti NGC-d proovida (võimalusel ka mingi ehtsuse sertifikaat mündile hankida, kuigi ma ei tea, kas keegi NGC poolt tunnustatud isik või organisatsioon üleüldse Nõuka münte sertifitseerib);
kolmandaks, kui on huvi münt lihtsalt karpi saada, võib proovida PCGS-is hinnata;
ja lõpuks võib muidugi jätta mündi nii nagu ta on (kogu ostuajalugu ja -dokumentatsioon tasub muidugi alles hoida).

Teise ja kolmanda variandiga kaasnevad muidugi kulud, mis halvemal juhul võib olla mahavisatud raha.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: QUESTIONABLE AUTHENTICITY

Postitus Postitas muhfff » 24 Veebr 2020, 16:24

Ahjaa, võib-olla on mõni valik veel. Hetkel lihtsalt rohkem ei tulnud pähe.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kriks
Kroon
Postitusi: 175
Liitunud: 10 Veebr 2018, 14:31

Re: QUESTIONABLE AUTHENTICITY

Postitus Postitas Kriks » 25 Veebr 2020, 00:09

Aga mis üldse sellisel juhul oleks korrektne teha? Viimasel ajal veidi rohkem mündilainel ja vaatasin coins.ee oksjonit ja seda Ioann Antonovichi rublast. Suu jooksis vett, kuna valitseja poolest ainus puuduolev rubla ja päris ilus ka. Õnneks küll osutus otsus lõpuks lihtsaks. Kuna ma ise münte väga ei tunne ja mõtlesin, et kuni 4500 võiks pakkuda, siis jõudis hind üsna ruttu sinnamaale, mis oleksin nõus olnud pakkuma. Samas ise mõtlesin küll, et kui võidan, siis lasen kohe karpi panna, sest muidu pärast kunagi tulevikus müüa seda ilma karbita on ju suht võimatu või kui pärijad hakkavad realiseerima mu asju, siis ostab keegi selle lõpuks 100 euriga ära, et ah see ju koopia.
Vanasti oleks lihtsalt usaldanud oksjonimaja kui professionaali ning hoidnud oksjonimaja paberid alles, aga nüüd ju kõik NGC keskne. Samas tobe minna raha tagasi nõudma. Karpi münti ei panda, aga otseselt ei ütelda ka, et võltsing on.
Sellisel juhul üldse küsitav kalleid münte ilma NGC karbita osta.

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: QUESTIONABLE AUTHENTICITY

Postitus Postitas mart » 25 Veebr 2020, 08:23

jällekord oleme jõudnud infoühiskonnani, siin on teemasid NGC karbis 1926 10- ja 5-margaste kohta, eksida võib ka muude müntidega, mis pannakse kiirustades karpi või kiirustades EI panda karpi, veel üks huvitav näide 3-kopkasega:
https://www.m-dv.ru/catalog/p,103570/image.html
https://www.ngccoin.com/census/world/ru ... sc-267/3k/

kui summa on suur, võiks "kahjumi vastuvõtmisest" mõeldes minna lõpuni - täieliku kaotuse võimaluseni

hiljuti pakuti trooni, mida hiljem tuttavad hindasid väga heaks koopiaks, õnneks ahnus ei võitnud
Viimati muutis mart, 25 Veebr 2020, 09:21, muudetud 1 kord kokku.
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: QUESTIONABLE AUTHENTICITY

Postitus Postitas muhfff » 25 Veebr 2020, 09:21

Kriks kirjutas:
25 Veebr 2020, 00:09
Aga mis üldse sellisel juhul oleks korrektne teha?
Hea küsimus. Enamasti oksjonimajad siiski võtavad mündi tagasi, kui see probleemne on. Mõned ostjad üritavad isegi details hinnagu saanud münte oksjonimajadele tagasi anda.
Kriks kirjutas:
25 Veebr 2020, 00:09
Vanasti oleks lihtsalt usaldanud oksjonimaja kui professionaali ning hoidnud oksjonimaja paberid alles, aga nüüd ju kõik NGC keskne. Samas tobe minna raha tagasi nõudma. Karpi münti ei panda, aga otseselt ei ütelda ka, et võltsing on.
Sellisel juhul üldse küsitav kalleid münte ilma NGC karbita osta.
See on ka põhjus, miks näiteks Heritage sertifitseerimata münte enam ei müü. Ja mida enam äri kolib internetti, seda olulisemaks muutuvad karbid müntide ümber.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kriks
Kroon
Postitusi: 175
Liitunud: 10 Veebr 2018, 14:31

Re: QUESTIONABLE AUTHENTICITY

Postitus Postitas Kriks » 25 Veebr 2020, 11:36

Nujah. Details münt on ikkagi karbis ja seega puudub oksjonimajal ikkagi igasugune kohustus sellist münti tagasi võtta. Oksjonimaja harilikult garanteerib ainult loti õigsuse (vähemalt paberrahade puhul on nii). Kunagi ammu oli sama teema ühe tuntud Londoni oksjonimajaga, kuna neil aga tingimustes ilusti kirjas, et nad küll hindavad, aga võivad teha eksimusi, mistõttu on soovitav pakkujatel alati rahad üle vaadata, sest madalama kvaliteedi ettekäändel rahasid tagasi ei võeta.

Sellest 3 kopikasest 1917 ei saanud päris täpselt aru. Münt veel oksjonil müümata ja ainult üks ongi NGCs gradeeritud MSBN ning gradeering "AU details". Kas neid on samal ajal erinevates kohtades mitu tükki müügis või on pildilt midagi aru saada (mingid spetsiifilised detailid, mis näitavad, et tegu on võltsinguga), mille puhul kindlasti sellist karpi ei pandaks? Millalgi mitte väga palju aega tagasi tekkis mul ka kahtlus, et kuna münt oli karbis 100% vuhvel, et äkki on ka NGC karpe hakatud võltsima, aga siis targemad pigem arvasid, et ilmselt nii ammu karpi pandud, et NGCs ei osatud veel hinnata mündi õigsust ja nii see karpi läkski.

aldok2
Viiekroonine
Postitusi: 930
Liitunud: 23 Aug 2015, 08:44

Re: QUESTIONABLE AUTHENTICITY

Postitus Postitas aldok2 » 25 Veebr 2020, 15:06

Kriks kirjutas:
25 Veebr 2020, 11:36
Sellest 3 kopikasest 1917 ei saanud päris täpselt aru. Münt veel oksjonil müümata ja ainult üks ongi NGCs gradeeritud MSBN ning gradeering "AU details".
Ma ei näe NGC lehel seda münti. Vähemalt mitte enam. Ja oksjon toimus juba 2013. aastal....Selle info põhjal siis ilmselt pandi alguses karpi ja siis tunnistati valeks ja võeti censusest maha.

Vasta