Mündid hindamiseks

Mis ta ka maksab?
Vasta
mvahtra
Viiekroonine
Postitusi: 950
Liitunud: 21 Veebr 2012, 11:15

Re: Mündid hindamiseks

Postitus Postitas mvahtra » 22 Veebr 2017, 21:01

Kaupo tõstab teema paremasse kohta...
Kas mingit valemit/maatriksit pole ,kui palju mingi hulga käibemüntide kohta võiks olla säilinud UNC münte?

Näiteks Kaupo märkmetest teen copy -paste,kus ta kirjutas palju EW münte jäi tagasi toomata..

10-margased 1925 - 702 412 (21,2 %; käibele lasti 3 320 000)
Protsendid lähevad aina paremaks. Säilis iga viies münt.

NGC hinnatud 25 tk,PCGS näitaks hinnatuna nagu ainult 5 münti(juhul kui ma oskan õigesti vaadata).Seega kuni tänaseni X ajast on hinnatud 30 münti.
Palju võiks erakogudes MS väärilist 10 margast olla? 150 tk? Arvatavasti need ,kes karbistada on tahtnud on seda ka juba teinud.. Palju on veel juurde tulemas ,mida keegi ei tea(pööninguleiud)? Max.20 tk?
Populatsioonid on tõesti kiiresti kasvanud ,kuid mina arvan seda ,et see tõus enam kaua ei saa kesta.Laatadel/kokkutulekutel UNC münti praktiliselt müügil pole,antiigiärimehed kurdavad ,et 3-4 aastat pole ilusta münti liikunud.Ainult Rain "võlub" veel midagi...

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Mündid hindamiseks

Postitus Postitas mart » 22 Veebr 2017, 21:33

No sellised need tõusud ongi, aeglane algus, kiire kasvufaas ja vaikne äravajumine, seejuures tuleb veel otsa arvestada uuesti karpipanek ja muidugi uued tõusud, kui turul midagi muutub ja karpipanek tasub ära.
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5020
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Mündid hindamiseks

Postitus Postitas muhfff » 22 Veebr 2017, 21:49

mvahtra kirjutas:Kas mingit valemit/maatriksit pole ,kui palju mingi hulga käibemüntide kohta võiks olla säilinud UNC münte?
Kahjuks mitte. Aga üldiselt on rusikareegel selline, et mida rohkem jõudis münt käibel olla, seda vähem ilusaid münte. Lisaks, mälestusmünte ja väärismetalli pandi rohkem kõrvale, kui vaskmünte.

Aga olen kindel, et kogudes ilusaid münte veel on. "Vana kooli" kogujad lihtsalt ei pane neid karpidesse, paljud ilmselt ei tea, et sellised asjad üldse olemaski on.
Samas nõustun, et head kraami on tunduvalt vähemaks jäänud. Ilmselt on rahval raha piisavalt, pole väga vaja müüa midagi. Ja teise külje alt - rahval raha on, saavad ilusaid münte kokku osta (ka suure hinna eest : )
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

mvahtra
Viiekroonine
Postitusi: 950
Liitunud: 21 Veebr 2012, 11:15

Re: Mündid hindamiseks

Postitus Postitas mvahtra » 22 Veebr 2017, 21:58

Olen näinud viimase poole aasta jooksul kolme "Vana kooli" kogujate kogu,mida MITTE MINGI hinna eest ei oldud nõus müüma.Kõik rääkisid oodatavast hinnatõusust +võib-olla ainult siis kui häda käes on.. "Meiesugustel " pole sealt midagi võtta ,kord aastas käiakse kogu ilusti lapi ja "Goya" pastaga üle

see ehe stiilinäide, omanikul oli topelt ja raatsis vahetada
https://osta-ee.postimees.ee/index.php? ... rc=desktop

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5020
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Mündid hindamiseks

Postitus Postitas muhfff » 22 Veebr 2017, 22:32

mvahtra kirjutas:Kõik rääkisid oodatavast hinnatõusust +võib-olla ainult siis kui häda käes on..
See on muidugi tuttav lugu
Samas olen näinud ka selliseid münte, mis sobivad ka "meiesugustele".
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Mündid hindamiseks

Postitus Postitas mart » 22 Veebr 2017, 23:00

"Vanad kogud" võivad tõesti pettumust valmistada, kuna ma polnud ainuke, kelle jaoks ilus laupäeva hommik algas kõigi kogu müntide ülepuhastamisega (olin siis u 8-aastane).
NGC-kõlbulikku leiab pigem "vanast reservist" - kui münte oli suurem kuhi, ei viitsitud kõiki puhastada, aga ka neid jääb üha vähemaks.

Aga... ärge muretsege, hakake elama :) tundke oma müntidest rõõmu :)
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Mündid hindamiseks

Postitus Postitas mart » 22 Veebr 2017, 23:04

vaatasin pakkujaid ja... igaüks näeb oma silmadega.
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Vasta