Aardeleid läks kirikus vitriini

Uudised, artiklid ja pressiteated müntide teemal. Ärge unustage viiteid!
Vasta
Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 3860
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Aardeleid läks kirikus vitriini

Postitus Postitas muhfff » 23 Mai 2013, 15:59

Mul tekkis kohe küsimus, et huvitav kas seal "häid aastaid" ka on/oli.
http://www.tartupostimees.ee/1245496/aa ... -vitriini/


23.05.2013 14:23
Raimu Hanson, reporter

Tartu Peetri koguduse liikmed Aino Hein ja Õie Kuperjanov sortisid kiriku arhiiviruumist välja tõstetud kraami. Ühel hetkel leidis Aino Hein kasti, milles oli üle kilo kaaluv komps.

Riidetüki sisse olid mässitud mündid, mis pärinevad 20. sajandi algusest ja 19. sajandi lõpust. Samas oli kinniseotud väike kott rahaga, koti peale on kirjutatud «6 rubl. 32 kopk.».

«Põhiliselt on Tsaari-Vene kopikad, aga on ka Eesti marku, Läti santiime ja Soome penne,» ütles koguduse õpetaja Ants Tooming. «Viie-kuue rubla eest oleks saanud sajandi algul osta ülikonna.»

Aardeleiuga saab igaüks tutvuda (ka kirikute öö aegu reedel kell 18–24) Peetri kiriku eeskojas. Õpetaja Tooming sättis mündid vitriini kõrvuti muu ajaloolise kraamiga, mis on seotud sama pühakoja ja kogudusega.

Ants Toominga esialgsel oletusel võib aardeleid olla seotud eelmise sajandi algul kommunistide rünnaku hirmus peidetud korjandusrahaga.

Kahe eelmise õpetaja aegu kuhjati arhiiviruumi aina igasugust uut kraami juurde. Nii jäidki vanad mündid tänini oma algsesse peidukohta.


Pilt
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Vasta