Ameeriklased lustivad aardejahil

Uudised, artiklid ja pressiteated müntide teemal. Ärge unustage viiteid!
Vasta
Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Ameeriklased lustivad aardejahil

Postitus Postitas muhfff » 01 Apr 2013, 10:46

Polegi see aasta veel USAs käinud.

http://ohtuleht.ee/515494

Lootuses leida varandust tormavad tuhanded Ühendriikide harrastus-aardeotsijad lähinädalatel New Mexico osariigi mägedesse. Vanaldane Santa Fe miljonär Forrest Fenn väidab, et peitis sinna kasti vanaaja väärtehete ja kuldrahadega.

Elu aeg antiigikaupmehena tegutsenud 82aastane Fenn, ümbruskonnas ja kaugemalgi tuntud lugudejutustaja ning pidude hing, on andnud kümme vihjet, kus kahe miljoni dollari väärtuses kulda võib peidus olla, ja lubab sel nädalal harrastusaardeotsijaile veel ühe juhtnööri lisada.

Üheksas vihje pidavat leiduma tema autobiograafiasse lisatud luuletuses, kümnendat aga soovitab otsida kõrgemalt kui 1500 meetrit.

Kas teda võib uskuda?

Hinnalist kasti on Forrest Fenn enda kinnitusel aastaid täitnud, lisades sinna järjest uusi haruldusi. Kolme aasta eest arvas ta, et nüüd on seal antiikvara juba küll, ja pani juurde veel eksemplari oma autobiograafiast – see on trükitud nii väikeses kirjas, et lugemiseks on vaja luupi. Rabas siis terve puuda kaaluva kasti kaenlasse ja viis Santa Fest põhja pool mägedesse.

Ja jättis sinna. Et tulevased aardeotsijad selle leiaks. Kavalust ja õnne peab olema, ütleb nüüd juba ammu pensionil olev antiigikaupleja, ja seetõttu ongi ta poetanud vihjeid, mis võivad varandusekasti jälgedele aidata.

Kuid kas teda võib uskuda, pärivad ajakirjanikud. Daily Mail küsitles Forrest Fenni vana sõpra, Santa Fe maakonna kunagist asešerifit. Too ei välista, et tegemist võib olla teravmeelse naljaga, kuid tunnistab ka, et on kasti näinud, ja "see oli tõepoolest päris hämmastav". Teine sõber, mõneti Forrest Fennile tugineva romaani "The Codex" autor Doug Preston, ütles Daily Mailile samuti, et on aaret näinud. "Ma olen seda vaadanud, ma olen seda oma käega katsunud. Forrestil oli see kast peaaegu sama kaua, kui ma teda tunnen. Ja võib kinnitada, et praegu seda tema seifis enam pole," räägib Preston. "Ma olen sada protsenti kindel, et ta tõepoolest võttis kätte ja viis selle mägedesse peitu. Ma olen päris üllatunud, kui mõni inimene, kes Fenni tunneb, arvab, et ta lihtsalt luiskab. Ta ei ole seda tüüpi mees," väidab Preston.

Vanur on saanud 18 abieluettepanekut

Fenn on öelnud, et tema üks eesmärke on noori inimesi otsima ahvatleda – et nad oma nina korraks arvutimängudest ja sotsiaalvõrgustikest lahti kisuksid.

Samas ei eita ta, et kullakasti lugu on talle piisavalt tuntust toonud. Sealhulgas 18 abieluettepanekut. Rääkimata tuhandetest meilidest, mida aardest vapustatud inimesed saadavad.

Forrest Fenn ütleb, et ta mõtles sellise aardekasti kokkupanekule esimest korda siis, kui arstid paarkümmend aastat tagasi avastasid, et ta põeb vähki. "Mulle öeldi, et elan veel vaid paar aastat," räägib Fenn. "Mõtlesin siis, et lasen ehtsa piraadi kombel oma kondid seda kasti valvama panna, kuid loobusin sellest ideest."

Selle asemel kirjutas Fenn aardekastist ja sellest, mis sellega juhtuma hakkab, raamatu. Tõsi, ta väidab, et kõik tolles autobiograafilises raamatus on absoluutne tõde.

"Vähemalt sedalaadi tõde, mida üks tüüpiline mees suudab välja öelda," lisab ta siiski. Ise pole ta aardeotsija kunagi olnud. "Inimesed eksivad, kui arvavad, et ta on, labidas käes, ringi käinud ja oma varale sedasi aluse pannud," mõnab kutseline aardeotsija Dan Nietzel. "Ta on kaupmees. Kõik selle, mis haruldane, ostab ta kokku ja püüab kallimalt maha müüa."


Pilt
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Vasta