osta.ee koopiad

Nägid kuskil midagi huvitavat? Jaga teistegagi!
Vasta
mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: osta.ee koopiad

Postitus Postitas mart » 11 Apr 2012, 19:45

saan vaid kinnitada, et 100% koopiad, 5sel II põlvkonna R-mõlk, "5" I kõver ning 3sel rant ebaühtlane ja otse servarihveldus näha
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5029
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: osta.ee koopiad

Postitus Postitas muhfff » 11 Apr 2012, 19:48

Njah, kui enne sai öelda, et teadmatusest müüs koopiaid originaalide pähe, siis nüüd paistab asi juba pahatahtlik.
Hoolimata mu hommikusest kirjast müüjale, et vähemalt viiemargase puhul on tegu koopiaga (ja viide ka vastavale teemale), siis nüüd on selle oksjoni alla tekkinud kiri, et
Pööran tähelepanu, et antud esemete juurde kuulub proffide poolt väljastatud ehtsuse sertifikaat ning mikroskoobi all tehtud pildid.
Kuigi jah, vähemalt 5-margast münti pole vaja panna mikroskoobi alla, et näha, et tegemist on koopiaga.

Üldse, miks arvatakse et mingid suvalised välismaa eksperdid oskavad Eesti müntide autentsust hinnata? Kas mõni eestlane suudab näiteks Poola müntide ehtsust hinnata? Ei? Miks siis poolakad peaks Eesti münte tundma?
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Caesar
Topeltkroon
Postitusi: 216
Liitunud: 28 Apr 2011, 12:46

Re: osta.ee koopiad

Postitus Postitas Caesar » 12 Apr 2012, 21:50

Jah, meelde tuleb vähemalt ühe Saksa oksjonimaja 10 marka 1926 koopia müük originaali pähe.
Kui aga Andvari väidab et ka 1 marka on koopia siis on see küll antud loti kõige kallim münt, ma isiklikult pole veel näinud ühtegi 1 margase koopiat. :)
Küsisin müüjalt teravat pilti servarihveldusest, sellelt udukogult ei loe küll halligi välja praegu!
Huvitavad heas säilivuses Eesti jt. Balti riikide mündid.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5029
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: osta.ee koopiad

Postitus Postitas muhfff » 28 Mai 2012, 21:56

Küsimus antud valdkonnas targematele.
Ostas on oksjonil 1933. a 5-kopikalise koopia.
Ses suhtes on muidugi hea, et on juurde kirjutatud, et tegemist on koopiaga.

Aga küsimus oleks selline, et kui ei teaks, et on koopia, siis kuidas vahet teha?
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: osta.ee koopiad

Postitus Postitas mart » 28 Mai 2012, 22:46

muhfff kirjutas:Küsimus antud valdkonnas targematele.
Ostas on oksjonil 1933. a 5-kopikalise koopia.
Ses suhtes on muidugi hea, et on juurde kirjutatud, et tegemist on koopiaga.

Aga küsimus oleks selline, et kui ei teaks, et on koopia, siis kuidas vahet teha?
on sul meeles 1926 markade koopiate rihveldus?
lisaks on 1920-30ndate pronks 1-5-kopkased peaaegu kõik kehva pinnaga, ideaalne pind mõlemal pool äratab kohe kahtlust; pole neist veel ühtegi ideaalset näinud, aga välistada ei saa midagi, mõni toorik võis juhtumisi ideaalseks jääda, aga see on haruldus, nagu näiteks võrreldavalt sama kehva sulamiga 1924-26 korrosioonitäpita margad

vene koopiatega kehtib klassika: kui miski asi on kataloogis üle 100 euro (viimases Conrosis 15000rbl~375e), läigib ning pakutakse kahtlaselt hea hinnaga, siis asi ongi kahtlane ;)
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5029
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: osta.ee koopiad

Postitus Postitas muhfff » 29 Mai 2012, 08:08

mart kirjutas:ideaalne pind mõlemal pool äratab kohe kahtlust
Seda ma isegi märkasin, et antud münt näeb kuidagi liiga hea välja.
Aga kunagi ei saa ju välistada, et keegi leiab "vanaisa sahtlist" või "puukuurist" natuke ajahambast puretud mündi, mis ei paista liiga hea välja. Ja kui alghind on 10 senti, siis on raske ka liiga head hind kahtlustada.

Aga võtan teadmiseks, et erilist tähelepanu peaks pühendama serva uurimisele.
mart kirjutas:vene koopiatega kehtib klassika: kui miski asi on kataloogis üle 100 euro (viimases Conrosis 15000rbl~375e), läigib ning pakutakse kahtlaselt hea hinnaga, siis asi ongi kahtlane
Kusjuures ma kahtlustan, et see tõdemus ei kehti mitte ainult vene müntide kohta.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: osta.ee koopiad

Postitus Postitas mart » 30 Mai 2012, 17:00

muhfff kirjutas:Aga võtan teadmiseks, et erilist tähelepanu peaks pühendama serva uurimisele.
serv on peamine, olen näinud USA 5-dollarist, 15-rublaseid ja 1894 10-rublast, mille pind ei olnud silmale kahtlane, aga äär pani paika.
samas pole see ka lõplik tõde, tsaari koopiarikkaim 1859 juubelirubla on sileda servaga ja veel 2 juubelit on jämeda rihveldusega, mida on lihtne õigena näivana teha
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Caesar
Topeltkroon
Postitusi: 216
Liitunud: 28 Apr 2011, 12:46

Re: osta.ee koopiad

Postitus Postitas Caesar » 15 Sept 2012, 11:54

Uus stiilinäide, kuidas müüa 3 marka 1926 koopiat:
NB! Lugjeda kjerge vjene aktsjendiga.
"Nii tahaks originaali pähe müüa, väga heas säilivuses on ka, ostke ostke, päris kindel ei ole et on originaal, aga nii näeb originaali moodi välja. Ma ise pole ju ekspert. Vaadake veel säilivust! Kaalu ei tea küll, ilmselt kõigub pisut gramm sinna tänna, kuigi jah kindlasti on täpselt nagu originaalil.
Tagasi ma ei osta kindlasti ja hilisemaid pretentsioone ei arvesta kohe üldse, mis siis et mu pildid on küll nii kehvad, et mitte muhfffigi näha pole, aga süüdista iseennast kui siia ämbrisse astud, ma ju hoiatasin.
Ja nüüd pakkuma, kus sa ikka nii odavalt originaali saad!!!"

!!! EW 3 MARKA 1926 A. VAATA SÄILIVUS!!! LOE!!!
http://www.osta.ee/ew-3-marka-1926-a-va ... 53954.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Huvitavad heas säilivuses Eesti jt. Balti riikide mündid.

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: osta.ee koopiad

Postitus Postitas mart » 15 Sept 2012, 20:14

Caesar kirjutas:Uus stiilinäide, kuidas müüa 3 marka 1926 koopiat:
NB! Lugjeda kjerge vjene aktsjendiga.
"Nii tahaks originaali pähe müüa, väga heas säilivuses on ka, ostke ostke, päris kindel ei ole et on originaal, aga nii näeb originaali moodi välja. Ma ise pole ju ekspert. Vaadake veel säilivust! Kaalu ei tea küll, ilmselt kõigub pisut gramm sinna tänna, kuigi jah kindlasti on täpselt nagu originaalil.
Tagasi ma ei osta kindlasti ja hilisemaid pretentsioone ei arvesta kohe üldse, mis siis et mu pildid on küll nii kehvad, et mitte muhfffigi näha pole, aga süüdista iseennast kui siia ämbrisse astud, ma ju hoiatasin.
Ja nüüd pakkuma, kus sa ikka nii odavalt originaali saad!!!"
caesar, (petturite jaoks) sa oled puudeline, sul on südametunnistus!
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: osta.ee koopiad

Postitus Postitas mart » 23 Sept 2012, 21:56

jätkuna varasemale
mart kirjutas: http://www.osta.ee/24045112" onclick="window.open(this.href);return false; Läti 1937 2 santiimi on koopia, kuigi müüja pakub seda kui "Originaal !!!"
kui soovid odavat originaali, ostad ostast odava ja siis pärisoksjonilt originaali.
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Vasta