"Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Nägid kuskil midagi huvitavat? Jaga teistegagi!
Vasta
aldok2
Viiekroonine
Postitusi: 932
Liitunud: 23 Aug 2015, 08:44

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas aldok2 » 01 Apr 2017, 13:30

kabuhirm kirjutas:Muidugi proovi seda saasta mitte osta, aga kui oled ikkagi sunnitud ostma, siis uuesti müüki pannes tuleks arvestada, et võid saada blokeeritud. Tean vähemal ühte meest kellel on sest sitaringlusest villand!
Ma vist ei väljendanud ennast selgesti. Muidugi tuleks need müüki panna koopiatena, mitte jutuna, et ei tea kust pööningult või vanaisa sahtlist leituna. Vaevalt, et sellise müügi peale keegi neid blokeerima tuleb. Ega neid hiinakaid vältida niikuinii ei õnnestu, pigem tuleks neid tunda.

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas mart » 01 Apr 2017, 16:04

Vaatasin Riias, et hiinakad on juba vaikselt ilmunud karpidesse, esialgu küll 10-5e karpidesse, aga küll jõuavad ka 1e-karpidesse.
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

kn5
5 senti
Postitusi: 6
Liitunud: 31 Mär 2017, 20:43

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas kn5 » 01 Apr 2017, 23:05

mvahtra kirjutas:
kn5!

Lihtsalt silmaringi laiendamiseks tahaksin teada,mis ajendas Sind neid münte ostma ,kui mpikk ja ka mina selgelt väljendasime oma küsimustes oksjoni ajal ,et tegu on koopiatega?
kuna mul oli korraga käimas mitu erinevat oksjonit, siis pakkumist tehes ei tulnud selle pealegi, et viimasel tunnil veel alt küsimusi-vastuseid vaadata.

ca 23:00 ajal avastasin , et pool tundi enne oksjoni lõppu on oluline info tekkinud- tegemist koopiatega.

kn5
5 senti
Postitusi: 6
Liitunud: 31 Mär 2017, 20:43

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas kn5 » 01 Apr 2017, 23:12

kui lüüa google otsingusse küsimus " mis on münt", siis tuleb paar vastust.

kõik need ütlevad: "Rahana kasutatav metallitükk, millel on seadusega määratud mass, koostis, vorm ja nimiväärtus."

seega need koopiad ei kvalifitseeru müntideks, sest need pole rahana kasutatavad. ega ole seda ka kunagi olnud.

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas mart » 03 Apr 2017, 07:56

mart kirjutas:Vaatasin Riias, et hiinakad on juba vaikselt ilmunud karpidesse, esialgu küll 10-5e karpidesse, aga küll jõuavad ka 1e-karpidesse.
Kuna selle kohta küsiti eile, siis igaks juhuks täpsustan, et karbid, kui müüjate müntide müügialused, mitte NGC vms karbid.
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

kn5
5 senti
Postitusi: 6
Liitunud: 31 Mär 2017, 20:43

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas kn5 » 10 Apr 2017, 16:48

Kui kedagi huvitab, siis müüja lükkas lõpuks pretensiooni (kuigi alguses väitis, et preti abil ta kindlasti asja lahendada ei taha.
Samas pakkus lahenduseks, et mina maksaksin osta.ee komisjonitasu. Mina jälle leidsin, et igaüks maksku oma sigaduste eest ise.).

Tagusin uljalt rauda teemal, mis on münt ja mis seda mitte ei ole.

Ning täna tuli osta.ee-lt otsus: "Selge, täname teavitamast.
Tehing osapoolte vahel ei toimu kuna ese ei vasta selle kirjeldusele.
Lõpetame käesoleva pretensiooni. "

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5021
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas muhfff » 10 Apr 2017, 18:16

kn5 kirjutas:Kui kedagi huvitab
Alati on huvitav teada, kuidas asi lõpuks lahenes. Antud juhul siis hästi : )
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas mart » 10 Apr 2017, 19:35

Kõik "maa ei tia"-kauba müügid peaks lõppema nii.
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

kn5
5 senti
Postitusi: 6
Liitunud: 31 Mär 2017, 20:43

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas kn5 » 10 Apr 2017, 19:47

muhfff kirjutas: Antud juhul siis hästi : )
Samas vedas, et müüja neid koopiaid müntideks nimetas.
Kui oleks pealkirjaks olnud MIX 9 või muud taolist, siis poleks kuskilt kinni hakata olnud.

Ma muidugi panin pretensiooni alguses kohe kahvli ka : "Müüja müüs enda väitel münte.
Hiljem selgus, et tegemist pole mitte müntidega, vaid hoopis münte meenutavate esemetega.
Sellest hoolimata nõudis müüja, et ma need ostaksin.
Leidsin, et kui münti meenutavat eset võib nimetada mündiks, siis ka ostu meenutavat tegevust peab nimetada ostuks.
Mina olen antud kontekstis ostu sooritanud ja ei nõustu pretensiooniga."

(Pret oli siis teemal : Keeldus ostmast)

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1625
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas Andvari » 11 Apr 2017, 04:45

Mina leian, et: Kui inimene kes ei tea müntidest mitte midagi ( nagu ta korduvalt vastuste all kinnitas ) leiab sellised "mündid", siis ta ei oskagi neid kuidagi muud moodi kirjeldada/kutsuda kui müntideks. Ja selliseid "juriste" on vähe kes pealkirjas oskaksid kirjutada sellisel juhul : münditaoline ese või muud sellist. Tavainimene nimetabki selliseid asju müntideks. Sellest tulenevalt leian mina, et ostja oli tähelepanematu ja mina müüjal mingit süüd ei näe! Ostjal tuleks kaup välja osta. Ilmselt, kui müüja tahaks seda asja "lõhki ajada" võidaks ta nii OSTAt, kui ka kohtus.

Vasta