"Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Nägid kuskil midagi huvitavat? Jaga teistegagi!
Vasta
mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas mart » 11 Apr 2017, 07:50

Hannes, lugesid, mida ma kirjutasin oksjoni alla:
mpikk küsis 30.03.2017 19:28
igaks juhuks meenutan üle, et jätkuvalt... JÄTKUVALT kehtib karistusseadustik ja § 209. Kelmus (1) Varalise kasu saamise eest tegelikest asjaoludest teadvalt ebaõige ettekujutuse loomise teel - karistatakse rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistusega. // kui õnnelik hiina koopiate omanik pole rahul, saab teha avalduse politseisse. kui müüja ei ostnud eile autot, tuleb müüjal väga palju seletada...
andva vastas 30.03.2017 22:20
Tervist, teil võib täiesti õigus olla, ses suhtes et ma ei tea neist midagi.
===
Nägin unes, et mingit "Ostsin kasutatud auto ja leidsin sealt sellised mündid." polnud, nagu ka "vanaisa karpe" jms.
Ise oleks alguseks nõudnud müüja nimel äsjast auto registreerimist.
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas muhfff » 11 Apr 2017, 08:15

Andvari kirjutas:Kui inimene kes ei tea müntidest mitte midagi ( nagu ta korduvalt vastuste all kinnitas ) leiab sellised "mündid", siis ta ei oskagi neid kuidagi muud moodi kirjeldada/kutsuda kui müntideks.
Sellga saab nõustuda. Müntideks kutsutakse igasugust kraami, mis ei ole tegelikult ühestki otsast mündid.
Andvari kirjutas:Sellest tulenevalt leian mina, et ostja oli tähelepanematu ja mina müüjal mingit süüd ei näe! Ostjal tuleks kaup välja osta.
Sellega ma nõus ei ole. Osta.ee's on viimasel ajal kahetsusväärselt palju tegelasi, kes "ei tea kas on ehtne". Pahatihti on ka pildid nii ähmased, et raske on isegi pildil olevat objekti tuvastada, rääkimata ehtsuse tuvastamisest. Kõnealuse oksjonil pildid olid kah suht kehvad.
Lisaks, miks peab ainult ostja tähelepanelik olema? Müüja võiks ju ka enne müüki kodutöö ära teha.
Minu arvates lahenes see oksjon väga õiglaselt, ostja ei ole kohustatud koopiaid ostma.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

kn5
5 senti
Postitusi: 6
Liitunud: 31 Mär 2017, 20:43

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas kn5 » 14 Apr 2017, 13:12

Andvari kirjutas:Mina leian, et: Kui inimene kes ei tea müntidest mitte midagi ( nagu ta korduvalt vastuste all kinnitas ) leiab sellised "mündid", siis ta ei oskagi neid kuidagi muud moodi kirjeldada/kutsuda kui müntideks. Ja selliseid "juriste" on vähe kes pealkirjas oskaksid kirjutada sellisel juhul : münditaoline ese või muud sellist. Tavainimene nimetabki selliseid asju müntideks. Sellest tulenevalt leian mina, et ostja oli tähelepanematu ja mina müüjal mingit süüd ei näe! Ostjal tuleks kaup välja osta. Ilmselt, kui müüja tahaks seda asja "lõhki ajada" võidaks ta nii OSTAt, kui ka kohtus.
Ka mina olen mündimaailmas alles algaja. Kui poleks lõpphinna üle imestanud (siiani on 1 rublastel tk. hind 17 eurot ja kõrgem olnud)
ning alt küsimusi-vastuseid vaatama hakanud, oleksingi õndsas teadmatuses arvanud, et saingi väärt mündid siga-odavalt.

Kui müüja ei tea müntidest midagi, siis miks kirjutada " Mingid mündid" ?
Esemetel oli ju ilusti peal kirjas : 1 rubl 1922

Ühtlasi meenutan seadust, mis ütleb, et müüja peab teadma, mida ta müüb. Ka siis, kui ta pole antud alal spetsialist.
Ostja võib puruloll olla.
(Nt. Kinnisvara müügi puhul on viimasel ajal päris palju vaidlusi varjatud puuduste teemal. Müüja räägib, et kõik on ilus ja tore.
Aasta- paariga ilmub kipsi tagant välja hallitus ja vamm või ilmneb mõni muu suurem puudus ning tegusamad ostjad hakkavad kahjutasu nõudma.)

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1624
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas Andvari » 15 Apr 2017, 04:44

Sellega tuleb meelde üks vana anektoot:
Мужик приходит в магазин и спрашивает:
- Скажите, у вас есть булочки с маком по 13 копеек?
- Нет.
- Скажите, у вас есть булочки с маком по 13 копеек?
- Да нет же, сказано вам!
- Ну у вас же тут написано: ``булочка с маком 13 копеек``
- Мало ли что написано, у меня в деревне на сарае ``хуй``
написано, а там дрова лежат!

Ma pole näinud, et originaal CCCP 1 rubla 1922 eest 17.- küsitakse. Isegi 1921 a rublast on selle 17.- euroga raske saada.
Mõned hinnanäited 1922.a. rublaste kohta:
https://osta-ee.postimees.ee/venemaa-ho ... rc=listing
https://osta-ee.postimees.ee/venemaa-1- ... 58285.html
Eks me kõik oleme kunagi "kooliraha" maksnud. Tasub endale ikka asjad selgeks teha enne kui pakkuma asuda. Ei ole ju loogiline, et rubla mis peaks maksma 150.- või rohkem tükist saad kohe 9 tükki 21.50.-ga. :)

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas mart » 15 Apr 2017, 14:41

Andvari kirjutas:Ma pole näinud, et originaal CCCP 1 rubla 1922 eest 17.- küsitakse. Isegi 1921 a rublast on selle 17.- euroga raske saada.
Mõned hinnanäited 1922.a. rublaste kohta:
https://osta-ee.postimees.ee/venemaa-ho ... rc=listing
https://osta-ee.postimees.ee/venemaa-1- ... 58285.html
Eks me kõik oleme kunagi "kooliraha" maksnud. Tasub endale ikka asjad selgeks teha enne kui pakkuma asuda. Ei ole ju loogiline, et rubla mis peaks maksma 150.- või rohkem tükist saad kohe 9 tükki 21.50.-ga. :)
Ostjal peab olema vastutus, aga ka müüjal - 10 sendi stardist pole ostja asi mõistatada, kas 20 eurot on palju või vähe, koopia või originaal; mõne "toksavadki" niisama.

Seejuures pean täiesti normaalseks pretensiooni esitada ka "kaubaga tutvumisel" (kui saadetis käes), korra olen isegi saanud uduste piltidega Romanovi koopia, aga müüja oli aus ja tagastas kohe raha, ilmselt jäi tookord tal tõesti kogemata kirjutamata, et on koopia.

Ühele mehele oleks tahtnud ka ühel poolel naelalöögiga 1926 3-margase tagastada, aga kuna pildil see oli näha, esmapilgul tundus plekina (kirjelduses tal miskipärast pole mitte kunagi kauba hinda alandavaid kommentaare) ja hind oli enam-vähem õiglane, ei hakanud tagastama, küll aga blokeerisin selle rämpsumüümise-konto.

PS: moonisaianaljast on ka uuem versioon peale Venemaal mõne aasta tagust trahvi agrofirmale "narkootiliste mooniseemnete" eest:

mees küsib pagaripoes müüjalt: kas teil on moonirulle?
müüja: kuule narkomaan, äkki tahad veel heroiinipirukat ka?
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas muhfff » 03 Mai 2017, 20:07

Raske otsustada, mis teemasse panna, kuid pikk jutt lühidalt - kõik karpides mündid ei pea ilmtingimata kallid olema...
1 rubla 1990, Proof details - 5,55 eurot
2 kopikat 1971, UNC details - 3,53 eurot
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas mart » 03 Mai 2017, 21:32

Ma olen vist juba rääkinud, et kui väiksena sõitsin isa autos ja kui tee ääres oli mõni surnud loom, siis isa ütles: "näete lapsed, mis juhtub, kui keegi läheb üksinda kõndima"

Ilmselt mõni "värske kasiinomees" "läks üksinda kõndima" ja tulemus oli vastav, eriti lõbus oleks veel olnud selline münt bodybagis :)
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

aldok2
Viiekroonine
Postitusi: 930
Liitunud: 23 Aug 2015, 08:44

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas aldok2 » 03 Mai 2017, 23:11

Mida oligi tarvis tõestada: karpi panna on mõtet keskmisest oluliselt paremini säilinud münte nendes valdkondades, kus on olemas maksujõuline klientuur (kes eelistab näha ilusaid münte karpides). Muul juhul on karpipanek enamasti spekulatsioon ja võib raha kohe mulle tuua :lol:
Venemaa puhul maksujõulist klientuuri jagub, kuid antud näites polnud münte, mis kõrget hinnet oleks väärinud, seega mahavisatud raha. Ja muidugi oleks ka raske olnud valida odavamaid münte, mis ka ideaalses säilivuses ei maksa isegi karpipaneku raha.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas muhfff » 17 Mai 2017, 21:46

Tegelikult pole tegemist "pärlitega", aga ilmselt sobib siia teemasse... Eriti, kuna hiljuti sai juba mainitud, et karpides müntide kogumine ei pea ilmtingimata kallis hobi olema (kolm postitust ülevalpool).
1 kroon 2008 PCGS MS66 - 6,40 eurot

Sellega seoses, olen ka ise mõlgutanud mõtet panna EV käibemündid karpidesse. Nagu juuresolevalt lingilt on näha, siis rikkaks selle tegevusega ei saa. Samas, praegu on veel ilusaid münte valida, 30-40 aasta pärast võib-olla enam pole. Aga tõenäoliselt ei saa nendega ka 30-40 aasta pärast rikkaks. Oleks lihtsalt omamisrõõm : )

PCGS MS63 2 krooni 1930 polnud kah sugugi kallis - 26 eurot. Arvestades, kui palju küsitakse tavaliselt ilusa Toompea eest, siis sai oksjoni võitja karbi põhimõtteliselt tasuta.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

stimp432
Kroon
Postitusi: 106
Liitunud: 20 Jaan 2015, 22:51

"Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas stimp432 » 18 Mai 2017, 01:09

muhfff kirjutas:Tegelikult pole tegemist "pärlitega", aga ilmselt sobib siia teemasse... Eriti, kuna hiljuti sai juba mainitud, et karpides müntide kogumine ei pea ilmtingimata kallis hobi olema (kolm postitust ülevalpool).
1 kroon 2008 PCGS MS66 - 6,40 eurot
Võtsin selle tõesti pigem omamisrõõmu pärast, eks paistab kas kohale ka jõuab. Sellise summaga võtaks kõik karbis käibemündid ligi :)

Vasta