"Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Nägid kuskil midagi huvitavat? Jaga teistegagi!
Vasta
Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1624
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas Andvari » 28 Sept 2022, 02:15

Mulle tundub ka alumine, kuigi ma ei tea nendest müntidest midagi. Samas tundub see münt on ka käibel olnud... Mingi vana koopia?

aldok2
Viiekroonine
Postitusi: 930
Liitunud: 23 Aug 2015, 08:44

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas aldok2 » 28 Sept 2022, 20:24

aldok2 kirjutas:
26 Sept 2022, 23:18
Kas ainult mulle tundub see münt veider? Või olen paranoiline.
https://www.osta.ee/venemaa-rubla-1783a ... 88493.html
Leidsin sellise koduka: https://numexpert.ru/fake_gallery/?meta ... %20II&pg=5

Sellel toodud võltsingute galeriis on sarnane münt ära toodud, Minu meeles on kahe mündi templidefektid kahtlaselt sarnased, väiksel kaaluerinevusel kindla võltsingu ja müüdava mündi vahel ei ole minu meelest erilist tähtsust. Aga eks igaüks võib ise otsustada, mida sellest arvata.

121
Topeltkroon
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Okt 2020, 21:50

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas 121 » 28 Sept 2022, 22:25

Andvari kirjutas:
28 Sept 2022, 02:15
Mulle tundub ka alumine, kuigi ma ei tea nendest müntidest midagi. Samas tundub see münt on ka käibel olnud... Mingi vana koopia?
Alumine on jah koopia. Ei oska vanuse kohta midagi öelda. Ilmselt on ka võimalik münte enne müüki panemist ringluses olnud müntidega sarnaseks teha. Oli muidu musta kihiga kaetud, nagu vana hõbemündi paatina nägi välja. Üks näide:
IMG_0307.jpg
Mõni on veelgi tumedam.
Mul on neid mitu tk, selle konkreetse (mis siin eelmises postituse oli) puhastasin täielikult puhtaks kuna tahtsin näha, mis sealt musta kihi alt välja ilmub. Sellegipoolest üsna sarnane hõbedale näeb välja, aga kui lasta kõvast puidust lauale kukkuda, siis heli ei ole üldse hõbeda oma, proovisin korduvalt neid koopiaid ja originaale võrrelda niimoodi. Mitte ükski neist ei kõlanud sarnaselt kui ükskõik milline originaal.
Erinevused:
soengu kuju ja struktuur (vasakul originaal)
Juuksed.jpg
Lõua, huule kuju ja piirjoonte kõrgus (vasakul originaal). Originaal on väga heas säilivuses ei ole need piirjooned ja kõrgused madalamaks kulunud, pigem koopial on tehtud liiga järsud ja kõrged. Hoolega uurides näeb väikesi erinevusi tähtede kujus ka, näiteks "h" vasak ülemine serv on originaalil lõigatud sirgelt, koopial kumeralt.
Lõug.jpg
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha.
Viimati muutis 121, 28 Sept 2022, 22:59, muudetud 2 korda kokku.

121
Topeltkroon
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Okt 2020, 21:50

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas 121 » 28 Sept 2022, 22:31

Reichsmark kiri: koopial on kiri justkui aluspinnast kõrgemale kohale istutatud või näiliselt justkui selle kohaga koos peale kleebitud. See oligi asi, mida kõige esimesena tähele panin, aga isegi vist mitte palja silmaga vaadates, vaid juba luubiga (ei ole väga suured mündid, suuruselt 1 ja 2 euro vahepeal). "i" kuju ka natuke teine. Numbritega sama lugu, et piirjooned on nagu topelt. Tiibade ääres ka. Servas olevate täppide rea kõrval ka mingi joon jookseb. 3 ja 9 on mingi joonega ühendatud ja see (ning muud eelpool mainitud tunused) oli täpselt niimoodi kõikidel müntidel, mis olid kõik erinevate aastate ja vermikoja tähistega (kokku 7 tk).
Reichsmark kiri.jpg
Koopia tiibadel on ainult alumistel pikkadel sulgedel jooned peal ja need on ka originaaliga võrreldes nõrgemad. Originaalil on ülemistel väiksematel osadel ka jooned, koopial mitte.
Tiib.jpg
Üldmulje põhjal ütleks, et üsna head koopiad. Ainult silmaga (ilma luubita) vaadates on erinevust raske märgata. Värv näeb välja üsna ehtne, nii "paatinaga" kaetult kui puhastatult ning kaal on ka õige. Ma ausalt öeldes ei arvanud, et nende müntide koopiad kunagi näha saan kuna üldiselt ei ole ju eriti kallid mündid, aga samas näiteks see oleks originaalina enamikest teistest u. 7-8x kallim:
2RM1936J.jpg
Ise ostsin õnneks nö. tavamündi hinnaga. Või õigemini ei ostnudki konkreetselt seda. Müügis olid üldse 5-margased (suhteliselt tavalised aastad/tähed), kuid sisuliselt 2-margaste hinnaga ja müüja saatiski kahesed. Ilmselt mõtles, et kui ma seda 1936 J näen, siis hüppan rõõmust lakke ja ei hakka teada andmagi, et "kogemata" saatis valed mündid. :lol: Algul ütlesin vaid, et ma ei ostnud 2-margaseid, vaid 5. Siis lubas pool raha tagasi kanda. Selle peale ütlesin, et samuti ma ei soovinud osta koopiaid, vaid originaale (nagu kirjelduses oli). Selle peale muidugi tuli jutt, et need ikka on originaalid jne. Kogusumma ei olnud suur (u. 60-70 eur) 2 tk jätan huvipärast alles, teised vist saadan tagasi (ebay kaudu) ja vähemalt lubas raha tagastada nende eest. Hea mees, kes lubabki, aga ega mul selle rämpsuga midagi peale hakata pole, originaalide pähe müüma küll ei hakka. Või kui just keegi sellist koopiat tahab, siis võin mitte tagasi saata.
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha.

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1624
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas Andvari » 10 Okt 2022, 08:11

Hakkas silma väheliikuv "soperdis" / ülelöök.
https://www.ebay.de/itm/394109929250?ha ... SwxfNio0OG


margusmaki
Kroon
Postitusi: 162
Liitunud: 28 Jaan 2021, 17:37

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas margusmaki » 28 Nov 2022, 23:42

Njaa... pilt müüb, aga nüüd kohe tahaks "tuhat sõna" öelda...

https://imgur.com/a/KpmfX7d

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas muhfff » 29 Nov 2022, 11:25

margusmaki kirjutas:
28 Nov 2022, 23:42
Njaa... pilt müüb, aga nüüd kohe tahaks "tuhat sõna" öelda...
Njaa... Tundub, et jutud mida Katzi kohta räägitakse vastavad tõele...
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

margusmaki
Kroon
Postitusi: 162
Liitunud: 28 Jaan 2021, 17:37

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas margusmaki » 29 Nov 2022, 13:21

muhfff kirjutas:
29 Nov 2022, 11:25
margusmaki kirjutas:
28 Nov 2022, 23:42
Njaa... pilt müüb, aga nüüd kohe tahaks "tuhat sõna" öelda...
Njaa... Tundub, et jutud mida Katzi kohta räägitakse vastavad tõele...
Panin kerge poeetilise vastuse neile. Vaatab kas suvatsevad vastata.

I would like to notify you that I am extremely dissapointed with deceiving picture and no description mentioning about coin real condition.
You can see my pictures taken upon collecting package from post office yesterday: https://imgur.com/a/KpmfX7d
Also I will not pursue your Terms and Conditions Complaints section and will keep the coin as an example and will find better one. 
This is not any rare or expensive item to hide something and make profit, you can remind the seller that numismatics should be about passion and fun and become a better person not leaving bad taste in your mouth.

margusmaki
Kroon
Postitusi: 162
Liitunud: 28 Jaan 2021, 17:37

Re: "Pärlid" ehk siis kas nutta või naerda?

Postitus Postitas margusmaki » 29 Nov 2022, 17:57

margusmaki kirjutas:
29 Nov 2022, 13:21
muhfff kirjutas:
29 Nov 2022, 11:25
margusmaki kirjutas:
28 Nov 2022, 23:42
Njaa... pilt müüb, aga nüüd kohe tahaks "tuhat sõna" öelda...
Njaa... Tundub, et jutud mida Katzi kohta räägitakse vastavad tõele...
Panin kerge poeetilise vastuse neile. Vaatab kas suvatsevad vastata.

I would like to notify you that I am extremely dissapointed with deceiving picture and no description mentioning about coin real condition.
You can see my pictures taken upon collecting package from post office yesterday: https://imgur.com/a/KpmfX7d
Also I will not pursue your Terms and Conditions Complaints section and will keep the coin as an example and will find better one. 
This is not any rare or expensive item to hide something and make profit, you can remind the seller that numismatics should be about passion and fun and become a better person not leaving bad taste in your mouth.
I am sorry to hear that. I understand you disappointment and will help you to receive a refund if you wish.
You can send the coin back to our office.
Mark Kats


Vastasid, aga jätan seekord endale kui "kooliraha", tundub et tuleb ikka lisapilte küsida kui vähe kallim asi on. Eriti ei raatsi aga hea oleks testida puhastamist selle peal, see pruun ollus on nii segase kujuga, nagu lihtsalt kohvi oleks peale läinud ja seal vedelenud miski aeg. Sooda v seep maximum mida proovida esialgu. Kaalun veel.

Vasta